Cup Resultater 2018

< Tilbage til forsiden

Master De 3 bedste resultater er gældende i den samlede stilling

Male Mix Overall
1 MH1 - Copenhagen Adventure Sport (404) 535 1 Team Nordisk (2154) 600 1 Team Nordisk (2154) 600
2 Team Delta (75) 325 2 Team Exploring Denmark (3529) 550 2 Team Exploring Denmark (3529) 485
3 OCR Training Denmark (74) 200 3 Racing Denmark (4022) 350 3 MH1 - Copenhagen Adventure Sport (404) 440
4 Aarhus Adventure (740) 200 4 Salomon Adventure (3567) 320 4 Racing Denmark (4022) 350
5 Blue, Green and Bad boy (2398) 200 5 Team Delta Mix (4015) 310 5 Salomon Adventure (3567) 305
6 Team Sanguinem, Sudore et Lacrimis (2201) 175 6 Hold ud Hansen (288) 175 6 Team Delta Mix (4015) 295
7 The Hjorteløber Strikes Back (3973) 160 7 MM1 - Copenhagen Adventure Sport (88) 160 7 Team Delta (75) 260
8 Quality Men, AaA (3609) 150 8 Multisport.fi (FI) (662) 160 8 OCR Training Denmark (74) 200
9 Team Drøbak Multisport (NO) (4003) 145 9 Sue and the Powerpuff Girls (4225) 160 9 Aarhus Adventure (740) 200
10 Team Oure Kostgymnasium (3658) 160 10 Team Sanguinem, Sudore et Lacrimis (2201) 175
11 RacingDenmark Adventures CC (4032) 150 11 Blue, Green and Bad boy (2398) 160
12 vana og kobe (FI/EE) (3997) 150 12 MM1 - Copenhagen Adventure Sport (88) 160
13 KMTI Adventure (Sweden) (4198) 145 13 Sue and the Powerpuff Girls (4225) 160
14 Team Swedan (SE) (4014) 145 14 RacingDenmark Adventures CC (4032) 150
15 USWE Adventure Team (SE) (4028) 140 15 KMTI Adventure (Sweden) (4198) 145
16 AAA/Racing Team IHS (4252) 140 16 Multisport.fi (FI) (662) 145
17 Adventure Race Als Denmark (4019) 135 17 Quality Men, AaA (3609) 145
18 Mölndal Outdoor IF (SE) (4011) 130 18 Team Oure Kostgymnasium (3658) 145
19 Adventureracers.dk (286) 130 19 vana og kobe (FI/EE) (3997) 140
20 RaceTeam40+ (699) 125 20 Hold ud Hansen (288) 140
21 AAA/Racing Team IHS (4252) 140
22 Adventure Race Als Denmark (4019) 135
23 Team Swedan (SE) (4014) 135
24 USWE Adventure Team (SE) (4028) 130
25 Adventureracers.dk (286) 130
26 RaceTeam40+ (699) 125
27 The Hjorteløber Strikes Back (3973) 125
28 Mölndal Outdoor IF (SE) (4011) 115
29 Team Drøbak Multisport (NO) (4003) 105

Challenge De 5 bedste resultater er gældende i den samlede stilling

Male Female Mix Overall
1 Team JA-hat (710) 975 1 Team Fit4Run (113) 975 1 RacingDenmark Adventures CC (4032) 950 1 Team JA-hat (710) 950
2 CH1 - Copenhagen Adventure Sport (116) 610 2 Fit4Run.dk (4181) 510 2 ARGH (2228) 895 2 RacingDenmark Adventures CC (4032) 875
3 Novo Nordisk Corporate Quality 2 (3854) 505 3 WATs the rush (78) 360 3 Racing team IHS 2 (3556) 845 3 Racing team IHS 2 (3556) 765
4 Tirsdags Tonserne (296) 495 4 WAT 2 (3967) 310 4 Den Manglende Brik (641) 755 4 ARGH (2228) 745
5 Team Nordisk (2154) 400 5 Wonderwomen (IHS) (4091) 200 5 CM1 - Copenhagen Adventure Sport (2115) 745 5 Fast Feet Racing (3626) 630
6 Lernacken Adventure Team (SE) (4029) 350 6 Team Adventure Bitches (4303) 200 6 Fast Feet Racing (3626) 730 6 CM1 - Copenhagen Adventure Sport (2115) 605
7 RaceTeam40+ (699) 335 7 Team HAK (4172) 200 7 Gorms Vikinger (582) 465 7 Team Nordisk (2154) 600
8 Team Landbobanken (850) 325 8 CAS Women (4259) 200 8 Team Oure Kostgymnasium (3658) 420 8 CH1 - Copenhagen Adventure Sport (116) 560
9 Cobham SATCOM (1091) 300 9 Hold min øl (IHS) (4096) 175 9 Hold ud Hansen (288) 400 9 Team Fit4Run (113) 540
10 KnipseKineserensKnægte (3587) 295 10 WATeam (94) 175 10 Racing Denmark (4022) 400 10 Den Manglende Brik (641) 520
11 2ungeog1tyk (3690) 290 11 Team Stavern (NO) (3949) 175 11 Ringkøbing Adventurerace og Trailrunning (RAT) (4051) 390 11 Salomon Adventure (3567) 485
12 Team Sun Salutation with a twist (3846) 275 12 En kort, en lang og resten (4115) 175 12 Team Sidste Sekund (3985) 390 12 Tirsdags Tonserne (296) 470
13 Team Hustler - H12.dk (654) 265 13 KSI (4119) 160 13 CoastZone Racing (2188) 375 13 Gorms Vikinger (582) 405
14 Novo Nordisk Corporate Quality (2152) 255 14 Team Oure Kostgymnasium (3658) 160 14 Salomon Adventure (3567) 325 14 Racing Denmark (4022) 375
15 Team Cowabunga (4001) 245 15 Team SIW (SE) (4021) 150 15 RaceTeam40+ (698) 305 15 Novo Nordisk Corporate Quality 2 (3854) 369
16 Vildfædrene (4069) 215 16 Better late than pregnant (IHS) (4093) 150 16 WhAT the Summit Seekers (4107) 275 16 Team Oure Kostgymnasium (3658) 359
17 Aarhus Adventure (740) 200 17 Hot Coco (GIV) (4320) 150 17 ARGH Salomon (4241) 200 17 Lernacken Adventure Team (SE) (4029) 335
18 Tyskerne kommer (IHS) (4078) 200 18 KSI = kan slet ikke (mere) (4149) 150 18 Team Nordisk (2154) 200 18 CoastZone Racing (2188) 305
19 Grupettoen fra nord (2168) 200 19 ULTIMe (4026) 145 19 Adventureracers (2420) 200 19 Hold ud Hansen (288) 300
20 Kongerne af Nordsjælland (4102) 200 20 Quality Ladies, AaA (1107) 145 20 Team JA-hat (710) 175 20 RaceTeam40+ (699) 285
21 Salomon Adventure (3567) 200 21 MTB-mødommen (IHS) (4090) 145 21 Skinny Legs (2263) 175 21 RaceTeam40+ (698) 280
22 Anders og Andreas (4053) 200 22 En kort En lang og En hurtig (4190) 140 22 TRINK (4201) 175 22 Cobham SATCOM (1091) 280
23 OptiMindYou (3607) 175 23 WAT a rookie (4027) 140 23 Team Yeti (655) 175 23 Team Landbobanken (850) 275
24 Team Troelsgård (4185) 175 24 2KT (4073) 135 24 Vandmændene (4176) 160 24 Team Sidste Sekund (3985) 272
25 CH2 - Copenhagen Adventure Sport (401) 175 25 Team Life2Go (4267) 160 25 KnipseKineserensKnægte (3587) 270
26 RaceTeam40+ (3694) 175 26 Team Speedy Gonzales/SOK Multisport (4207) 160 26 Ringkøbing Adventurerace og Trailrunning (RAT) (4051) 246
27 Team Golden Leader (4052) 175 27 Friliv.dk Racers (279) 160 27 Fit4Run.dk (4181) 245
28 Team Delta Mix (4015) 175 28 gamle givere i AaA (4332) 150 28 2ungeog1tyk (3690) 245
29 Team Elektric Flashboys (90) 160 29 Team "Jada!" (4234) 150 29 Adventure Race Als Denmark (4019) 240
30 Adventure Race Als Denmark (4019) 160 30 Team Rævesovs (4215) 150 30 Team Sun Salutation with a twist (3846) 230
31 Team Horsens (4079) 160 31 Team Fuck Adventure (IHS) (4076) 150 31 Team Tortuga (2334) 230
32 Racing team IHS 2 (3556) 160 32 MC Kristensen og Tøserne (4033) 150 32 WATs the rush (78) 225
33 Møn Motionister (585) 160 33 Team Peopletools (4104) 150 33 Oure Højskole Adventure (4012) 220
34 Team Outdoor Rødovre (3568) 160 34 NotToOld2Race (4236) 145 34 WhAT the Summit Seekers (4107) 220
35 Det er jo bare for sjov - Team Løberen (3429) 160 35 HNIE Old Girls (3998) 145 35 Team Hustler - H12.dk (654) 210
36 Team Find Brien! (IHS) (4099) 160 36 Baltic405060 (4224) 145 36 Grupettoen fra nord (2168) 200
37 Hurup Cykelmotion (4262) 150 37 Gåhelevejen (4061) 145 37 Kongerne af Nordsjælland (4102) 200
38 Team Sanguinem, Sudore et Lacrimis (2201) 150 38 Team Blandet Bolsjer (IHS) (4098) 145 38 Anders og Andreas (4053) 200
39 Nordic A1 (4255) 150 39 Team Tortuga (2334) 145 39 Novo Nordisk Corporate Quality (2152) 190
40 Team Tortuga (2334) 150 40 Hurtig Hygge (3505) 140 40 Adventureracers (2420) 175
41 TEAM TAJ (GIV) (4317) 150 41 Thy Triathlon Team (4240) 140 41 RaceTeam40+ (3694) 175
42 Hurtig Hygge (1115) 150 42 Team Last Minute... (4251) 140 42 Team Troelsgård (4185) 175
43 ARGH (2228) 145 43 Oure Højskole Adventure (4012) 140 43 Vildfædrene (4069) 163
44 Team Gazeller (4208) 145 44 DSS (4178) 140 44 Team Cowabunga (4001) 160
45 Rasti Elmo (4038) 145 45 Bosei & Co (4024) 140 45 Team Delta Mix (4015) 160
46 Quality Men, AaA (3609) 145 46 Team Rookies (4302) 140 46 Det er jo bare for sjov - Team Løberen (3429) 160
47 Buffpatruljen (3881) 140 47 KAK (GIV) (4322) 135 47 Team Yeti (655) 160
48 Thy Race - MEPA (4205) 140 48 Team On Og Pumba (IHS) (2289) 135 48 Møn Motionister (585) 160
49 MobileFit (4166) 140 49 Adventure Race Als Denmark (4019) 135 49 Aarhus Adventure (740) 160
50 Naturens mænd (4253) 140 50 Team Fremad Fremad /Fighter (3922) 135 50 Team Elektric Flashboys (90) 160
51 Achilleus Helte (2175) 140 51 Kanelgiflerne (3682) 135 51 CH2 - Copenhagen Adventure Sport (401) 150
52 De Bette Egern (4075) 140 52 Team Spirit AaA (4306) 130 52 Team Outdoor Rødovre (3568) 150
53 AaA - Basser i bilen (4307) 140 53 Rundtosserne (4108) 130 53 Team Fuck Adventure (IHS) (4076) 150
54 GoodBadUgly (3600) 135 54 Team Chrimo (244) 130 54 Team Speedy Gonzales/SOK Multisport (4207) 150
55 Team Rask&Lauridsen (4101) 135 55 Team Shamrock (97) 130 55 ARGH Salomon (4241) 150
56 Downward face plant Oil driller (GIV) (4321) 135 56 Lost on Lakolk (4276) 125 56 Nordic A1 (4255) 150
57 Rl-energi tømrer (4237) 135 57 3Priests1Nun (IHS) (4092) 125 57 Tyskerne kommer (IHS) (4078) 145
58 HNIE Revival (4142) 135 58 Team Oure Outcast (4131) 125 58 Vandmændene (4176) 145
59 Team3000 (4110) 135 59 Team CP (4109) 125 59 Hurtig Hygge (1115) 145
60 Tunacado (3970) 130 60 Team Det Er Bare Noget Vi Leger (IHS) (4097) 120 60 Team Sanguinem, Sudore et Lacrimis (2201) 140
61 Ingeniørerne (4103) 130 61 Oure`s snigere (4145) 120 61 Skinny Legs (2263) 140
62 Adventure Team East (544) 130 62 hep hep sepp (2298) 120 62 Team Blandet Bolsjer (IHS) (4098) 140
63 BS Veteraner (4338) 130 63 A.S.A.P (4042) 115 63 Team Horsens (4079) 140
64 GIV Mountain Lions (4335) 125 64 Me and my girls (2179) 115 64 Rasti Elmo (4038) 140
65 Fam. Søbye (4235) 125 65 Dirt shirt (4337) 110 65 MC Kristensen og Tøserne (4033) 135
66 De tre verdenshjerner (3919) 125 66 Bamses helte (IHS) (4087) 110 66 Quality Men, AaA (3609) 135
67 Team De eneste 2 der gad (4165) 125 67 ATAA - Confidence (4231) 105 67 Achilleus Helte (2175) 135
68 Det bliver koldt og mørkt - igen (45+) (3879) 125 68 Team Slowfox (IHS) (4100) 105 68 Naturens mænd (4253) 135
69 JGM (991) 120 69 Team Trebenet Taburet (4117) 100 69 TEAM TAJ (GIV) (4317) 135
70 Oure Højskole Adventure (4012) 120 70 Kano for the win (4328) 100 70 Team Rookies (4302) 130
71 Team Mandfolket (4153) 120 71 Carl og tøserne (GIV) (4319) 95 71 NotToOld2Race (4236) 130
72 Riders (3927) 120 72 NICK den en skalde (IHS) (4082) 95 72 TRINK (4201) 130
73 Team Rumster (131) 120 73 OURE ADVENTURE TEAM (1109) 90 73 OptiMindYou (3607) 130
74 Nordic A2 (4256) 115 74 Team Golden Leader (4052) 130
75 Apis (4127) 115 75 HNIE Old Girls (3998) 130
76 Oure Adventure Deluxe (4130) 115 76 MobileFit (4166) 130
77 Team High5 ( Als-Adventure ) (191) 115 77 WAT 2 (3967) 129
78 MegaPuls (3976) 115 78 DSS (4178) 125
79 IBG Youngsters (2388) 110 79 Team On Og Pumba (IHS) (2289) 125
80 Oure Seals (3886) 110 80 Friliv.dk Racers (279) 125
81 Fartpiloterne (580) 110 81 Hurup Cykelmotion (4262) 125
82 Team Måløvhøj (4067) 110 82 Team Life2Go (4267) 125
83 Juli-initiativet (4064) 105 83 AaA - Basser i bilen (4307) 125
84 ATAA - Attitude (4230) 105 84 Downward face plant Oil driller (GIV) (4321) 120
85 North (4183) 105 85 Rl-energi tømrer (4237) 120
86 JDRI (4244) 100 86 Thy Triathlon Team (4240) 120
87 ATAA - Drive (4229) 100 87 Team "Jada!" (4234) 120
88 Bedre end sidste år (151) 100 88 Team Chrimo (244) 120
89 Team BI (181) 95 89 De Bette Egern (4075) 120
90 Blovstrødderne (4068) 90 90 Team Find Brien! (IHS) (4099) 115
91 Team Tudefjæs (4035) 90 91 Team3000 (4110) 115
92 Team Dialægt (3929) 85 92 Team Peopletools (4104) 115
93 MOZABE (4013) 85 93 HNIE Revival (4142) 115
94 Team Awesome (4182) 80 94 Bosei & Co (4024) 115
95 JørMicPet (4070) 75 95 Gåhelevejen (4061) 115
96 Nybegynderne (3862) 75 96 GoodBadUgly (3600) 115
97 Team Gazeller (4208) 115
98 gamle givere i AaA (4332) 115
99 CAS Women (4259) 115
100 Lost on Lakolk (4276) 110
101 Team Adventure Bitches (4303) 110
102 Adventure Team East (544) 110
103 Team Stavern (NO) (3949) 110
104 3Priests1Nun (IHS) (4092) 110
105 Wonderwomen (IHS) (4091) 105
106 Team Last Minute... (4251) 105
107 Thy Race - MEPA (4205) 105
108 Team Det Er Bare Noget Vi Leger (IHS) (4097) 100
109 Team Rask&Lauridsen (4101) 95
110 Team HAK (4172) 95
111 A.S.A.P (4042) 95
112 Buffpatruljen (3881) 95
113 Nordic A2 (4256) 95
114 BS Veteraner (4338) 95
115 KAK (GIV) (4322) 90
116 Team Rævesovs (4215) 90
117 De tre verdenshjerner (3919) 90
118 Apis (4127) 90
119 Hold min øl (IHS) (4096) 90
120 Bamses helte (IHS) (4087) 85
121 Ingeniørerne (4103) 85
122 Team Måløvhøj (4067) 85
123 Tunacado (3970) 85
124 Baltic405060 (4224) 85
125 Fam. Søbye (4235) 85
126 Team Spirit AaA (4306) 85
127 Juli-initiativet (4064) 80
128 KSI (4119) 80
129 Team Fremad Fremad /Fighter (3922) 80
130 Riders (3927) 75
131 Rundtosserne (4108) 75
132 Team CP (4109) 75
133 Team Slowfox (IHS) (4100) 75
134 Team SIW (SE) (4021) 75
135 ULTIMe (4026) 70
136 En kort, en lang og resten (4115) 70
137 Team Trebenet Taburet (4117) 70
138 Team De eneste 2 der gad (4165) 70
139 Hurtig Hygge (3505) 70
140 Team High5 ( Als-Adventure ) (191) 70
141 Team Shamrock (97) 69
142 Bedre end sidste år (151) 69
143 Oure Adventure Deluxe (4130) 69
144 NICK den en skalde (IHS) (4082) 69
145 Dirt shirt (4337) 69
146 ATAA - Confidence (4231) 68
147 Det bliver koldt og mørkt - igen (45+) (3879) 68
148 Team Oure Outcast (4131) 68
149 Team Mandfolket (4153) 68
150 Better late than pregnant (IHS) (4093) 68
151 WATeam (94) 68
152 IBG Youngsters (2388) 68
153 Team BI (181) 67
154 Team Rumster (131) 67
155 Me and my girls (2179) 67
156 MTB-mødommen (IHS) (4090) 67
157 Oure`s snigere (4145) 67
158 GIV Mountain Lions (4335) 67
159 WAT a rookie (4027) 66
160 Blovstrødderne (4068) 66
161 Oure Seals (3886) 66
162 JGM (991) 65
163 MegaPuls (3976) 65
164 North (4183) 65
165 Team Dialægt (3929) 64
166 Quality Ladies, AaA (1107) 63
167 Fartpiloterne (580) 63
168 Kanelgiflerne (3682) 62
169 hep hep sepp (2298) 62
170 Kano for the win (4328) 62
171 ATAA - Attitude (4230) 61
172 JDRI (4244) 61
173 JørMicPet (4070) 61
174 KSI = kan slet ikke (mere) (4149) 60
175 Carl og tøserne (GIV) (4319) 60
176 En kort En lang og En hurtig (4190) 59
177 ATAA - Drive (4229) 58
178 Team Tudefjæs (4035) 58
179 MOZABE (4013) 57
180 Hot Coco (GIV) (4320) 57
181 Team Awesome (4182) 56
182 OURE ADVENTURE TEAM (1109) 56
183 Nybegynderne (3862) 55
184 2KT (4073) 54

U21 De 3 bedste resultater er gældende i den samlede stilling

Male Mix Overall
1 Dupond og Dupont (3968) 200 1 HNIE SILT (4248) 200 1 Team Skyr (3945) 200
2 Team Skyr (3945) 200 2 HNIE SILT (4248) 200
3 Der Pfeifenreiniger (3891) 175 3 Dupond og Dupont (3968) 175
4 Der Pfeifenreiniger (3891) 160

Fighter De 4 bedste resultater er gældende i den samlede stilling

Male Female Mix Overall
1 NEM - NORD EXTREME MASTERS (4168) 200 1 C.E.S. Oure KostGymnasium (4132) 305 1 Team Gade (3767) 200 1 C.E.S. Oure KostGymnasium (4132) 220
2 Easyfeet (4059) 200 2 Yeti Adventure Challenge Silkeborg (4164) 200 2 Ringkøbing Adventurerace og Trailrunning (RAT) (4051) 200 2 NEM - NORD EXTREME MASTERS (4168) 200
3 Full Gass (963) 200 3 Team Tepra U21 (4058) 200 3 Team AMRAP (4263) 200 3 Full Gass (963) 200
4 Team Sun Salutation with a twist (3846) 200 4 En kort En lang (4044) 200 4 Tine & Tosserne (4106) 200 4 Team Sun Salutation with a twist (3846) 200
5 Team Perfect (3634) 200 5 NOKvinder (4200) 200 5 Novo Nordisk CQ2 (4055) 200 5 Team Blach Power (4041) 200
6 Team Triple D (4147) 200 6 Team Chrisbeth (3828) 175 6 Team Blach Power (4041) 200 6 Easyfeet (4059) 200
7 Fuld Gas (4242) 175 7 Æ koner fra 6920 (4045) 175 7 ATACK (4233) 175 7 Tine & Tosserne (4106) 200
8 Team KMH (4049) 175 8 VIH'S TONSE TØSER (4141) 175 8 Awæææ (4072) 175 8 Ringkøbing Adventurerace og Trailrunning (RAT) (4051) 175
9 DVU Aabenraa (4283) 175 9 Æ koner fra 6920 H.2 (4048) 160 9 Novo Nordisk CQ1 (4054) 175 9 Novo Nordisk CQ2 (4055) 175
10 Søværnets Officersskole/Challenge (3873) 175 10 Anne og maria (4160) 160 10 Team Danø (4083) 175 10 Team Perfect (3634) 175
11 Oure Adventure Gym Young Guns (2173) 175 11 Larsen (4111) 150 11 Far&datter (4063) 160 11 Team Triple D (4147) 175
12 Adventure Efterskolen (4123) 175 12 De veltrænede elefanter (4113) 140 12 The Underdogs (4043) 160 12 Fuld Gas (4242) 175
13 Team Tylvad (3776) 160 13 Outdoor fitness (4125) 135 13 Louis Legstrongs - Oure Højskole (4138) 160 13 DVU Aabenraa (4283) 175
14 De dinglende lemmedaskere (4174) 160 14 C.F.M. Oure KostGymnasium (4133) 130 14 Find Holger (4060) 150 14 Team AMRAP (4263) 160
15 Team Lycke (3625) 160 15 Team Osteo (4080) 125 15 Team Asterix (2268) 150 15 De dinglende lemmedaskere (4174) 160
16 Drengerøvene (4040) 160 16 International power (4151) 150 16 En kort En lang (4044) 160
17 Team Mejerivej (4139) 160 17 Team Friis (4085) 145 17 Novo Nordisk CQ1 (4054) 160
18 De Hårde (4050) 150 18 Haren og Skildpadden (4167) 145 18 Team Danø (4083) 160
19 Team Erik Lund (4121) 150 19 Novo Nordisk CQ3 (4056) 145 19 Adventure Efterskolen (4123) 160
20 NOKmænd (4204) 150 20 Buffpatruljen (3881) 140 20 Team KMH (4049) 150
21 Adventure Efterskolens SelleriBøffer (4297) 150 21 Kerteminde Efterskole (4143) 140 21 Søværnets Officersskole/Challenge (3873) 150
22 Fars talenter (4206) 145 22 PSI'erne Oure Højskole (4122) 135 22 Team Lycke (3625) 150
23 Adventure Efterskolens Fiskelasagne (4298) 145 23 Board'erne Oure Højskole (4135) 130 23 Yeti Adventure Challenge Silkeborg (4164) 150
24 Oure Vandrende Pinde (4150) 145 24 Hurtig Holdet - Oure Højskole (4136) 125 24 Team Mejerivej (4139) 150
25 On Fire (4245) 140 25 NOKmænd (4204) 150
26 Seniorerne (4129) 140 26 Fars talenter (4206) 145
27 Dirty Harry Wrecking Balls (4175) 135 27 Adventure Efterskolens SelleriBøffer (4297) 145
28 Team Tylvad (3776) 145
29 Team Chrisbeth (3828) 145
30 The Underdogs (4043) 145
31 Team Erik Lund (4121) 145
32 Far&datter (4063) 140
33 Awæææ (4072) 140
34 De Hårde (4050) 140
35 Team Gade (3767) 140
36 Team Asterix (2268) 140
37 Adventure Efterskolens Fiskelasagne (4298) 140
38 NOKvinder (4200) 135
39 Louis Legstrongs - Oure Højskole (4138) 135
40 Oure Adventure Gym Young Guns (2173) 135
41 Æ koner fra 6920 (4045) 135
42 Novo Nordisk CQ3 (4056) 135
43 Find Holger (4060) 130
44 Æ koner fra 6920 H.2 (4048) 130
45 Drengerøvene (4040) 130
46 International power (4151) 130
47 On Fire (4245) 130
48 Anne og maria (4160) 125
49 Dirty Harry Wrecking Balls (4175) 125
50 Buffpatruljen (3881) 125
51 Team Friis (4085) 125
52 Larsen (4111) 120
53 Oure Vandrende Pinde (4150) 120
54 ATACK (4233) 120
55 Team Tepra U21 (4058) 115
56 De veltrænede elefanter (4113) 110
57 VIH'S TONSE TØSER (4141) 110
58 Haren og Skildpadden (4167) 105
59 Kerteminde Efterskole (4143) 100
60 Outdoor fitness (4125) 100
61 PSI'erne Oure Højskole (4122) 95
62 C.F.M. Oure KostGymnasium (4133) 95
63 Board'erne Oure Højskole (4135) 90
64 Team Osteo (4080) 90
65 Hurtig Holdet - Oure Højskole (4136) 85
66 Seniorerne (4129) 80

Forsvarets mesterskab De 3 bedste resultater er gældende i den samlede stilling

Male Mix Overall
1 Team SOS (3987) 200 1 Team HSGS (4266) 200 1 Team SOS (3987) 200
2 Team HO - STO2 (4277) 175 2 Team HO - STO2 (4277) 175
3 HW-ASQ (4275) 160 3 HW-ASQ (4275) 160
4 Ravens (4243) 150 4 Ravens (4243) 150
5 Team HSGS (4266) 145