Cup Resultater 2018

< Tilbage til forsiden

Master De 3 bedste resultater er gældende i den samlede stilling

Male Mix Overall
1 Team Delta (75) 325 1 Team Delta Mix (4015) 310 1 Team Delta Mix (4015) 295
2 Blue, Green and Bad boy (2398) 200 2 Team Yeti (2154) 200 2 Team Delta (75) 260
3 OCR Training Denmark (74) 200 3 Team Exploring Denmark (3529) 200 3 Team Yeti (2154) 200
4 MH1 - Copenhagen Adventure Sport (404) 175 4 Salomon Adventure (3567) 175 4 OCR Training Denmark (74) 200
5 The Hjorteløber Strikes Back (3973) 160 5 Team Oure Kostgymnasium (3658) 160 5 Team Exploring Denmark (3529) 175
6 Team Drøbak Multisport (NO) (4003) 145 6 Multisport.fi (FI) (662) 160 6 Salomon Adventure (3567) 160
7 vana og kobe (FI/EE) (3997) 150 7 Blue, Green and Bad boy (2398) 160
8 Team Swedan (SE) (4014) 145 8 MH1 - Copenhagen Adventure Sport (404) 150
9 USWE Adventure Team (SE) (4028) 140 9 Multisport.fi (FI) (662) 145
10 Mölndal Outdoor IF (SE) (4011) 130 10 Team Oure Kostgymnasium (3658) 145
11 vana og kobe (FI/EE) (3997) 140
12 Team Swedan (SE) (4014) 135
13 USWE Adventure Team (SE) (4028) 130
14 The Hjorteløber Strikes Back (3973) 125
15 Mölndal Outdoor IF (SE) (4011) 115
16 Team Drøbak Multisport (NO) (4003) 105

Challenge De 5 bedste resultater er gældende i den samlede stilling

Male Female Mix Overall
1 Lernacken Adventure Team (SE) (4029) 350 1 WATs the rush (78) 360 1 ARGH (2228) 375 1 Lernacken Adventure Team (SE) (4029) 335
2 Anders og Andreas (4053) 200 2 team fit4run (113) 200 2 RacingDenmark Adventures CC (4032) 360 2 RacingDenmark Adventures CC (4032) 315
3 Tirsdags Tonserne (296) 200 3 Team Stavern (NO) (3949) 175 3 Den Manglende Brik (641) 285 3 ARGH (2228) 295
4 Team JA-hat (710) 200 4 Team SIW (SE) (4021) 150 4 Team Yeti (2154) 200 4 WATs the rush (78) 225
5 Team Golden Leader (4052) 175 5 ULTIMe (4026) 145 5 Gorms Vikinger (582) 175 5 Den Manglende Brik (641) 225
6 Team Outdoor Rødovre (3568) 160 6 WAT a rookie (4027) 140 6 Skinny Legs (2263) 175 6 Team Yeti (2154) 200
7 Cobham SATCOM (1091) 160 7 RaceTeam40+ (698) 160 7 Team JA-hat (710) 200
8 Hurtig Hygge (1115) 150 8 CM1 - Copenhagen Adventure Sport (2115) 160 8 Anders og Andreas (4053) 200
9 Team Tortuga (2334) 150 9 Hold ud Hansen (288) 150 9 Tirsdags Tonserne (296) 175
10 Novo Nordisk Corporate Quality 2 (3854) 145 10 MC Kristensen og Tøserne (4033) 150 10 Gorms Vikinger (582) 160
11 CH1 - Copenhagen Adventure Sport (116) 145 11 Gåhelevejen (4061) 145 11 Cobham SATCOM (1091) 160
12 Team Hustler - H12.dk (654) 140 12 Fast Feet Racing (3626) 145 12 RaceTeam40+ (698) 150
13 Buffpatruljen (3881) 140 13 HNIE Old Girls (3998) 145 13 Team Outdoor Rødovre (3568) 150
14 Novo Nordisk Corporate Quality (2152) 135 14 Oure Højskole Adventure (4012) 140 14 Hurtig Hygge (1115) 145
15 Tunacado (3970) 130 15 Bosei & Co (4024) 140 15 Fast Feet Racing (3626) 140
16 Det bliver koldt og mørkt - igen (3879) 125 16 Adventure Race Als Denmark (4019) 135 16 Skinny Legs (2263) 140
17 Team Rumster (131) 120 17 Team Shamrock (97) 130 17 MC Kristensen og Tøserne (4033) 135
18 MegaPuls (3976) 115 18 Oure Højskole Adventure (4012) 135
19 CH1 - Copenhagen Adventure Sport (116) 135
20 CM1 - Copenhagen Adventure Sport (2115) 130
21 HNIE Old Girls (3998) 130
22 Team Golden Leader (4052) 130
23 Adventure Race Als Denmark (4019) 125
24 Team Tortuga (2334) 125
25 team fit4run (113) 120
26 Hold ud Hansen (288) 120
27 Gåhelevejen (4061) 115
28 Bosei & Co (4024) 115
29 Team Hustler - H12.dk (654) 110
30 Team Stavern (NO) (3949) 110
31 Novo Nordisk Corporate Quality 2 (3854) 105
32 Buffpatruljen (3881) 95
33 Novo Nordisk Corporate Quality (2152) 90
34 Tunacado (3970) 85
35 Team SIW (SE) (4021) 75
36 ULTIMe (4026) 70
37 Team Shamrock (97) 69
38 Det bliver koldt og mørkt - igen (3879) 68
39 Team Rumster (131) 67
40 WAT a rookie (4027) 66
41 MegaPuls (3976) 65

U21 De 3 bedste resultater er gældende i den samlede stilling

Male Mix Overall
1 Dupond og Dupont (3968) 200 1 Team Skyr (3945) 200 1 Team Skyr (3945) 200
2 Der Pfeifenreiniger (3891) 175 2 Dupond og Dupont (3968) 175
3 Der Pfeifenreiniger (3891) 160

Fighter De 4 bedste resultater er gældende i den samlede stilling

Male Female Mix Overall
1 Team Sun Salutation with a twist (3846) 200 1 En kort En lang (4044) 200 1 Ringkøbing Adventurerace og Trailrunning (RAT) (4051) 200 1 Team Sun Salutation with a twist (3846) 200
2 Easyfeet (4059) 200 2 Æ koner fra 6920 (4045) 175 2 Novo Nordisk CQ2 (4055) 200 2 Easyfeet (4059) 200
3 Søværnets Officersskole/Challenge (3873) 175 3 Æ koner fra 6920 H.2 (4048) 160 3 Novo Nordisk CQ1 (4054) 175 3 Novo Nordisk CQ2 (4055) 175
4 Team KMH (4049) 175 4 The Underdogs (4043) 160 4 Ringkøbing Adventurerace og Trailrunning (RAT) (4051) 175
5 Drengerøvene (4040) 160 5 Team Asterix (2268) 150 5 Novo Nordisk CQ1 (4054) 160
6 Team Tylvad (3776) 160 6 Novo Nordisk CQ3 (4056) 145 6 En kort En lang (4044) 160
7 De Hårde (4050) 150 7 Buffpatruljen (3881) 140 7 Søværnets Officersskole/Challenge (3873) 150
8 Team KMH (4049) 150
9 Team Tylvad (3776) 145
10 The Underdogs (4043) 145
11 Team Asterix (2268) 140
12 De Hårde (4050) 140
13 Novo Nordisk CQ3 (4056) 135
14 Æ koner fra 6920 (4045) 135
15 Æ koner fra 6920 H.2 (4048) 130
16 Drengerøvene (4040) 130
17 Buffpatruljen (3881) 125