Cup Resultater 2020

< Tilbage til forsiden

Master De 3 bedste resultater er gældende i den samlede stilling

Male Mix Overall
1 Team Yeti (655) 200 1 Salomon Adventure 2 (3604) 200 1 Team Yeti (655) 200
2 Salomon Adventure (3567) 175 2 MM1 - Copenhagen Adventure Sport (88) 175 2 Salomon Adventure (3567) 175
3 MH1 - Copenhagen Adventure Sport (404) 160 3 Team CoastZone (4621) 160 3 Salomon Adventure 2 (3604) 160
4 Team Drøbak Multisport (NO) (4003) 150 4 Qualificar (Ecuador/DK) (4620) 150 4 MM1 - Copenhagen Adventure Sport (88) 150
5 Oure Højskole (4739) 145 5 Masanga Racing/Copenhagen Adventure Sport (4308) 145 5 MH1 - Copenhagen Adventure Sport (404) 145
6 The Rise of Hjorteløber (4645) 140 6 Team Delta Mix (4015) 140 6 Team CoastZone (4621) 140
7 Team Kerteminde Efterskole (3569) 135 7 Qualificar (Ecuador/DK) (4620) 135
8 Masanga Racing/Copenhagen Adventure Sport (4308) 130
9 Team Drøbak Multisport (NO) (4003) 125
10 Team Delta Mix (4015) 120
11 Oure Højskole (4739) 115
12 The Rise of Hjorteløber (4645) 110
13 Team Kerteminde Efterskole (3569) 105

Challenge De 5 bedste resultater er gældende i den samlede stilling

Male Female Mix Overall
1 Team Yeti (2154) 200 1 Team Fit4Run (113) 335 1 Racing Team IHS (730) 200 1 Team Yeti (2154) 200
2 Tesika (4738) 200 2 Team SIW (SE) (4021) 200 2 Team Racing Denmark AR (4022) 200 2 Tesika (4738) 200
3 CH1 - Copenhagen Adventure Sport (116) 175 3 Salomon Adventure Girl Pow (4751) 200 3 ARGH (2228) 175 3 Team Fit4Run (113) 175
4 "Under constructions" (3549) 175 4 Fit4Run.dk (4181) 175 4 Team Daggerthuggert (4721) 175 4 Racing Team IHS (730) 175
5 Friliv.dk Racers (279) 160 5 WATeam (94) 160 5 The Ice Ts (4350) 160 5 Team Racing Denmark AR (4022) 175
6 Novo Nordisk Quality Systems (4351) 160 6 Oure Højskole Adventure 1 (4881) 150 6 USWE and Klyver 50 (4684) 150 6 ARGH (2228) 160
7 Team drenge på tur (4666) 150 7 Team Oure Kostgymnasium Goldbears (4361) 145 7 Copenhagen Adventure Sport - TAT (4876) 150 7 "Under constructions" (3549) 160
8 Team Sanguinem, Sudore et Lacrimis (2201) 150 8 Team Tortuga (2334) 145 8 CH1 - Copenhagen Adventure Sport (116) 150
9 Awesome Adventure Racing (4713) 145 9 CM1 - Copenhagen Adventure Sport (2115) 145 9 Friliv.dk Racers (279) 150
10 TEAM Nobody (4616) 145 10 Achilleus Helte (2175) 140 10 Team Sanguinem, Sudore et Lacrimis (2201) 145
11 Piranhas (AR-Als) (83) 140 11 Fast Feet Racing (3626) 140 11 Novo Nordisk Quality Systems (4351) 140
12 KnipseKineserensKnægte (3587) 140 12 Team Shamrock (97) 135 12 Awesome Adventure Racing (4713) 140
13 De sidste af de første (4617) 135 13 Astas tøser (4873) 135 13 Team Daggerthuggert (4721) 135
14 Oure Højskole (4739) 135 14 Los Muchachos (4673) 130 14 Team drenge på tur (4666) 135
15 KD (4730) 130 15 Team Hustler - H12.dk (654) 125 15 USWE and Klyver 50 (4684) 130
16 Team 3450 (4500) 130 16 Dr. Bieber & The Lummerlunds (4737) 120 16 The Ice Ts (4350) 130
17 Riders (3927) 125 17 Team Tortuga (2334) 125
18 Det bliver koldt og mørkt - igen (45+) (3879) 125 18 Copenhagen Adventure Sport - TAT (4876) 125
19 Team Lindgaard (4632) 120 19 Salomon Adventure Girl Pow (4751) 120
20 Oure Højskole Adventure 4 (4883) 120 20 Achilleus Helte (2175) 120
21 Buffpatruljen (3881) 115 21 KnipseKineserensKnægte (3587) 115
22 Team VEEH (2247) 115 22 Team SIW (SE) (4021) 115
23 Oure Højskole Adventure 2 (4882) 110 23 TEAM Nobody (4616) 110
24 Fiske drengene (4880) 105 24 Oure Højskole (4739) 110
25 Team Shamrock (97) 105
26 CM1 - Copenhagen Adventure Sport (2115) 105
27 Piranhas (AR-Als) (83) 100
28 Fit4Run.dk (4181) 100
29 Los Muchachos (4673) 95
30 Fast Feet Racing (3626) 95
31 KD (4730) 90
32 Team Hustler - H12.dk (654) 85
33 WATeam (94) 80
34 Riders (3927) 80
35 De sidste af de første (4617) 75
36 Oure Højskole Adventure 4 (4883) 75
37 Team 3450 (4500) 70
38 Team VEEH (2247) 70
39 Det bliver koldt og mørkt - igen (45+) (3879) 69
40 Astas tøser (4873) 69
41 Oure Højskole Adventure 2 (4882) 68
42 Team Lindgaard (4632) 68
43 Buffpatruljen (3881) 67
44 Oure Højskole Adventure 1 (4881) 67
45 Fiske drengene (4880) 66
46 Dr. Bieber & The Lummerlunds (4737) 66
47 Team Oure Kostgymnasium Goldbears (4361) 65

U21 De 3 bedste resultater er gældende i den samlede stilling

Male Mix Overall
1 HNIE - Nonames (4631) 200 1 Team [Indsæt spons] (4635) 200 1 Team [Indsæt spons] (4635) 200
2 De jyske knegte (4556) 175 2 HNIE - Nonames (4631) 175
3 KD (4730) 160 3 De jyske knegte (4556) 160
4 Team Navigate (4589) 150 4 KD (4730) 150
5 Team Navigate (4589) 145

Fighter De 4 bedste resultater er gældende i den samlede stilling

Male Female Mix Overall
1 Confusores (4646) 200 1 Multiatleten (4464) 200 1 OCR Training Denmark (74) 200 1 Confusores (4646) 200
2 Team Møgelholtt eXtreme (4639) 175 2 Team det Tredje Hjul (2196) 175 2 Team ChickenWings (4581) 175 2 Team Møgelholtt eXtreme (4639) 175
3 Eventyr for Begyndere (4654) 160 3 Mzungas (4618) 160 3 OCR Training Denmark (74) 160
4 Adventure efterskolen (4587) 150 4 Det bliver koldt og yndigt (4346) 150 4 Multiatleten (4464) 150
5 Jesper & Jesper (4590) 145 5 Cobhams stjerne (4668) 145 5 Eventyr for Begyndere (4654) 145
6 Team det Tredje Hjul (2196) 140
7 Team ChickenWings (4581) 135
8 Adventure efterskolen (4587) 130
9 Jesper & Jesper (4590) 125
10 Mzungas (4618) 120
11 Det bliver koldt og yndigt (4346) 115
12 Cobhams stjerne (4668) 110