Cup Resultater 2020

< Tilbage til forsiden

Master De 3 bedste resultater er gældende i den samlede stilling

Male Mix Overall
1 Team Yeti (655) 200 1 Salomon Adventure 2 (3604) 200 1 Team Yeti (655) 200
2 Salomon Adventure (3567) 175 2 MM1 - Copenhagen Adventure Sport (88) 175 2 Salomon Adventure (3567) 175
3 MH1 - Copenhagen Adventure Sport (404) 160 3 Team CoastZone (4621) 160 3 Salomon Adventure 2 (3604) 160
4 Team Drøbak Multisport (NO) (4003) 150 4 Qualificar (Ecuador/DK) (4620) 150 4 MM1 - Copenhagen Adventure Sport (88) 150
5 Oure Højskole (4739) 145 5 Masanga Racing/Copenhagen Adventure Sport (4308) 145 5 MH1 - Copenhagen Adventure Sport (404) 145
6 The Rise of Hjorteløber (4645) 140 6 Team Delta Mix (4015) 140 6 Team CoastZone (4621) 140
7 Team Kerteminde Efterskole (3569) 135 7 Qualificar (Ecuador/DK) (4620) 135
8 Masanga Racing/Copenhagen Adventure Sport (4308) 130
9 Team Drøbak Multisport (NO) (4003) 125
10 Team Delta Mix (4015) 120
11 Oure Højskole (4739) 115
12 The Rise of Hjorteløber (4645) 110
13 Team Kerteminde Efterskole (3569) 105

Challenge De 5 bedste resultater er gældende i den samlede stilling

Male Female Mix Overall
1 Tesika (4738) 200 1 Team SIW (SE) (4021) 200 1 Racing Team IHS (730) 200 1 Tesika (4738) 200
2 CH1 - Copenhagen Adventure Sport (116) 175 2 Team Fit4Run (113) 175 2 ARGH (2228) 175 2 Racing Team IHS (730) 175
3 Novo Nordisk Quality Systems (4351) 160 3 WATeam (94) 160 3 Team CoastZone (4623) 160 3 ARGH (2228) 160
4 Team drenge på tur (4666) 150 4 USWE and Klyver 50 (4684) 150 4 CH1 - Copenhagen Adventure Sport (116) 150
5 TEAM Nobody (4616) 145 5 Team Tortuga (2334) 145 5 Team CoastZone (4623) 145
6 Piranhas (AR-Als) (83) 140 6 Achilleus Helte (2175) 140 6 Novo Nordisk Quality Systems (4351) 140
7 De sidste af de første (4617) 135 7 Team Shamrock (97) 135 7 Team drenge på tur (4666) 135
8 Team 3450 (4500) 130 8 Los Muchachos (4673) 130 8 USWE and Klyver 50 (4684) 130
9 Det bliver koldt og mørkt - igen (45+) (3879) 125 9 Team Hustler - H12.dk (654) 125 9 Team Tortuga (2334) 125
10 Team Lindgaard (4632) 120 10 Dr. Bieber & The Lummerlunds (4737) 120 10 Achilleus Helte (2175) 120
11 Buffpatruljen (3881) 115 11 Team SIW (SE) (4021) 115
12 TEAM Nobody (4616) 110
13 Team Shamrock (97) 105
14 Piranhas (AR-Als) (83) 100
15 Los Muchachos (4673) 95
16 Team Fit4Run (113) 90
17 Team Hustler - H12.dk (654) 85
18 WATeam (94) 80
19 De sidste af de første (4617) 75
20 Team 3450 (4500) 70
21 Det bliver koldt og mørkt - igen (45+) (3879) 69
22 Team Lindgaard (4632) 68
23 Buffpatruljen (3881) 67
24 Dr. Bieber & The Lummerlunds (4737) 66

U21 De 3 bedste resultater er gældende i den samlede stilling

Male Mix Overall
1 HNIE - Nonames (4631) 200 1 Team [Indsæt spons] (4635) 200 1 Team [Indsæt spons] (4635) 200
2 De jyske knegte (4556) 175 2 HNIE - Nonames (4631) 175
3 KD (4730) 160 3 De jyske knegte (4556) 160
4 Team Navigate (4589) 150 4 KD (4730) 150
5 Team Navigate (4589) 145

Fighter De 4 bedste resultater er gældende i den samlede stilling

Male Female Mix Overall
1 Confusores (4646) 200 1 En kort, en lang og resten (4464) 200 1 OCR Training Denmark (74) 200 1 Confusores (4646) 200
2 Team Møgelholtt eXtreme (4639) 175 2 Team det Tredje Hjul (2196) 175 2 Team ChickenWings (4581) 175 2 Team Møgelholtt eXtreme (4639) 175
3 Eventyr for Begyndere (4654) 160 3 Mzungas (4618) 160 3 OCR Training Denmark (74) 160
4 Adventure efterskolen (4587) 150 4 Det bliver koldt og yndigt (4346) 150 4 En kort, en lang og resten (4464) 150
5 Jesper & Jesper (4590) 145 5 Cobhams stjerne (4668) 145 5 Eventyr for Begyndere (4654) 145
6 Team det Tredje Hjul (2196) 140
7 Team ChickenWings (4581) 135
8 Adventure efterskolen (4587) 130
9 Jesper & Jesper (4590) 125
10 Mzungas (4618) 120
11 Det bliver koldt og yndigt (4346) 115
12 Cobhams stjerne (4668) 110