SOK Multisport Adventurerace


Resultater - Challenge

Placering - Overall Placering - Række Hold (hold #) Type Points - Overall Points - Række
1 1 Team Yeti (2154) Male 200 200
2 1 Team Racing Denmark AR (4022) Mix 175 200
3 2 Salomon Adventure (3567) Mix 160 175
4 2 OSOS (4908) Male 150 175
5 3 Racing team IHS 2 (3556) Male 145 160
6 4 KnipseKineserensKnægte (3587) Male 140 150
7 3 Team JA-hat (710) Mix 135 160
8 4 Team Spirit AaA (4306) Mix 130 150
9 5 CoastZone Seniorer (4948) Male 125 145
10 5 Team Virklund Outdoor - Danmarks outdoor forstad (4502) Mix 120 145
11 6 CH1 - Copenhagen Adventure Sport (116) Male 115 140
12 7 A! (4404) Male 110 135
13 6 Team Tortuga (2334) Mix 105 140
14 7 The Ice Ts (4350) Mix 100 135
15 8 Team KRIK (4565) Male 95 130
16 1 Team Fit4Run (113) Female 90 200
17 9 Natural Selection (4820) Male 85 125
18 10 Full Gas (4897) Male 80 120
19 8 Hestene (4957) Mix 75 130
20 11 JGM (991) Male 70 115
21 12 Team Flæskesteg (4548) Male 69 110
22 9 Oure Højskole Adventure 1 (4925) Mix 68 125
23 10 Team Daggerthuggert (4721) Mix 67 120
24 11 Misses baghjul (4756) Mix 66 115
25 13 FamilyCampFathers (4293) Male 65 105
DNS / DNF DNS / DNF Fast Feet Racing (3626) Male 0 0
DNS / DNF DNS / DNF Riders (3927) Male 0 0
DNS / DNF DNS / DNF Oure Højskole Adventure 2 (4926) Female 0 0


Resultater - U21

Placering - Overall Placering - Række Hold (hold #) Type Points - Overall Points - Række
1 1 Bananna and the boys (4919) Mix 200 200
2 1 HNIE Old Boys powered by Morsø kattegrusfabrik (4918) Male 175 200
3 2 HNIE All Odd (4885) Mix 160 175


Resultater - Fighter

Placering - Overall Placering - Række Hold (hold #) Type Points - Overall Points - Række
1 1 FenixJumpMasters (4928) Male 200 200
2 1 DjaK (4949) Mix 175 200
3 2 Futterne (2209) Male 160 175
4 2 Ringkøbing Adventurerace og Trailrunning (RAT) (4051) Mix 150 175
5 3 Team NerdAlert (4487) Male 145 160
6 3 De to torpedoer og den skarpe tunge (4917) Mix 140 160
7 1 Run Forrest (4900) Female 135 200
8 2 Team Bride and Bridesmaids (4887) Female 130 175
9 4 Team AANV (4171) Male 125 150
10 4 Team Ølholm (4896) Mix 120 150
11 3 Multiatleten (4464) Female 115 160
12 5 Dynaudio (4907) Mix 110 145
13 4 De fynske quinder! (4947) Female 105 150
14 6 Jensulme (4888) Mix 100 140
15 7 Dynaudio 1 (4406) Mix 95 135
16 8 TEAM 40 (4889) Mix 90 130
DNS / DNF DNS / DNF Trofæjægerne (4895) Female 0 0
DNS / DNF DNS / DNF Team VEEH (2247) Male 0 0
DNS / DNF DNS / DNF Bonderøven og nordjyden (4934) Female 0 0
DNS / DNF DNS / DNF Tank og tønde (4938) Male 0 0
DNS / DNF DNS / DNF Oure Højskole Adventure 3 (4958) Female 0 0