Aarhus Adventure Challenge


Resultater - Master

Placering - Overall Placering - Række Hold (hold #) Type Points - Overall Points - Række
1 1 KnipseKineserensKnægte (3587) Male 200 200
2 1 AaA Old boys (6460) Mix 175 200
3 2 Aaa/CAS in the mix (6515) Mix 160 175
4 2 Team Sanguinem, Sudore et Lacrimis (2201) Male 150 175
5 3 Team Delta (75) Male 145 160
6 1 AaA - Team alkoholfri weekend (6526) Female 140 200
7 3 Team (6442) Mix 135 160
DNS / DNF DNS / DNF Team Puls (4981) Mix 0 0
DNS / DNF DNS / DNF MH1 - Copenhagen Adventure Sport (404) Male 0 0
DNS / DNF DNS / DNF Team SMS (4992) Male 0 0
DNS / DNF DNS / DNF Mimses Mean Machine (5068) Mix 0 0
DNS / DNF DNS / DNF Team sanguinem, sudore et lacrimis, del 2 (5170) Male 0 0
DNS / DNF DNS / DNF Double Trouble (6519) Male 0 0


Resultater - Challenge

Placering - Overall Placering - Række Hold (hold #) Type Points - Overall Points - Række
1 1 Racing Denmark (4022) Mix 200 200
2 2 Team Oure (4666) Mix 175 175
3 3 Racing Team IHS (730) Mix 160 160
4 1 Team JeJeUk (5109) Male 150 200
5 2 Runglorious Bastards (5193) Male 145 175
6 3 Team KRIK (4565) Male 140 160
7 4 Vi ved lige hvor vi er (4370) Male 135 150
8 4 Førsteholdet (4979) Mix 130 150
9 1 Team Fit4Run (113) Female 125 200
10 5 Den Manglende Brik (641) Mix 120 145
11 6 TurboMia (4916) Mix 115 140
12 5 Jesper & Jesper (4590) Male 110 145
13 7 Team Gissel (6520) Mix 105 135
14 8 Team N.O.M. (6483) Mix 100 130
15 2 Team KRIK-Q (5210) Female 95 175
16 6 TEAM "Vi paa tur" (6501) Male 90 140
17 9 Team Bumlebierne (6479) Mix 85 125
18 7 Direktionsgangen (5186) Male 80 135
19 10 Ajungilak (5069) Mix 75 120
20 8 FamilyCampFathers (4293) Male 70 130
21 9 Team Brumbass (5147) Male 69 125
22 10 Team GAC (5144) Male 68 120
23 11 TEAM FEDTSTEN (5196) Male 67 115
24 11 Team Vi har det godt (5161) Mix 66 115
DNS / DNF DNS / DNF Team ELSK (4905) Male 0 0
DNS / DNF DNS / DNF AiO Racerz (6439) Male 0 0
DNS / DNF DNS / DNF AiO Racerz next level (6463) Male 0 0
DNS / DNF DNS / DNF Førsteholdet (4979) Mix 0 0


Resultater - Fighter

Placering - Overall Placering - Række Hold (hold #) Type Points - Overall Points - Række
1 1 Stegt Flæsk (5090) Mix 200 200
2 2 Turbo docs (5128) Mix 175 175
3 1 Kristensen Krystere (5073) Female 160 200
4 2 En kort En lang (4044) Female 150 175
5 1 Divine Funkadelics (6484) Male 145 200
6 3 Lost (6478) Female 140 160
7 3 LYKKE&PUMBA (6521) Mix 135 160
8 4 Henriksen (6470) Mix 130 150
9 5 Banjos Bagtrop (5124) Mix 125 145
10 6 FB hyggesport - børnebørnene (6507) Mix 120 140
11 2 Os 1 (5190) Male 115 175
12 7 Væver (4978) Mix 110 135
13 8 FB hyggesport - pensionisterne (6505) Mix 105 130
14 9 Team 2xJM (5127) Mix 100 125
15 4 Kristensen Kujoner (5072) Female 95 150
16 10 Team Møldrup (6480) Mix 90 120
17 11 Catana (5205) Mix 85 115
18 12 Let saltet flæsk (5097) Mix 80 110
19 13 RMRBM med påhæng (5154) Mix 75 105
20 3 Os 2 (5191) Male 70 160
21 14 MC Team (5181) Mix 69 100
22 4 Sourass (5189) Male 68 150
23 5 Naboerne - blå hold (5187) Female 67 145
24 15 Westphall.....Come on (5207) Mix 66 95
25 6 Naboerne - grøn hold (5188) Female 65 140
26 16 Team 21.5 (6490) Mix 64 90
27 17 team science optimisterne (6486) Mix 63 85
28 18 Ark og ve (5179) Mix 62 80
29 19 Bedre Held Næste Gang (5064) Mix 61 75
30 5 Rense (5153) Male 60 145
31 7 Forstadsfruerne (5104) Female 59 135
32 20 Team KRAS (5129) Mix 58 70
33 21 Team Sæby (5078) Mix 57 69
34 8 Kristensen Krabater (5074) Female 56 130
35 22 Team Støtt (5076) Mix 55 68
36 9 TOT (5099) Female 54 125
37 10 KNOLD (5100) Female 53 120
38 6 HVRunners-1 (4985) Male 52 140