Merrell Kong Vinter 2014


Startliste - Master (21 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
ATventure.dk (71) Male Nicolai Vangsgaard Jan Kristensen
Team Delta (75) Male Mognes Lykkegård Hansen
Adventure For pSykos (77) Male Anton Boelskifte Thomas Rix Rasmussen
USG Master Herre (86) Male Anders Sig Olesen
WATaMIX (87) Mix Heidi Larsen Henrik Rolf Draiby Alexander Van de Sande
Team Thrane & Thrane / Cobham SATCOM (91) Male Ebbe Dahl Christian Mørup-Petersen
Skolelærerne (NAR) (101) Mix Kim Frandsen Jacob Linnemann Rønfeldt
Kiropraktor3400.dk (103) Male Thomas Sønderkær Meyer Peter Reibert Hansen
Multiatleten Racing Team (105) Mix Karsten Ettrup Jane Ebsen Morthorst
Team Trækfuglene (AR-Als) (108) Mix Sarah Spang Hansen
USG Master Mix (109) Mix Malene Sofie Klit Malene Sofie Klit
Varmluft (121) Male Carsten Mortensen Michael Dekker
TeamET (123) Male Bjarne Mortensen Henrik Juhl
A Shark Bestseller (124) Male Lasse Høgstedt Andreas Brask Christian Hertel
DDS Ravnsholt (125) Male Emil Mejlhede Kinslev Jakob Holm Knudsen Christian Tolstrup
Skandia Adventure Team (132) Male Peter Villadsen Thure Fuhrmann Kjær
Team Dopamin (137) Male Conor Klingenberg Simon Thrane Hansen Tobias Karlsmose
Estonian AR Team (141) Male Silver Eensaar Rain Eensaar Timmo Tammemäe
MPGI/Frosta Multisport (148) Male Jonas Andersson Björn Lilja
BBAR (154) Male Emil Schondelmaier Karsten Møller
Rejlers Kolmarden Adventures (155) Male Simon Larsson Peter Natanaelsson


Startliste - Challenge (40 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
OCR Training Denmark (74) Male Tore Sten Andersen Emil Bang Nielsen Christopher André Wiberg
2xs (76) Male Simon Jacobsen Fredrik Svarre Nielsen Søren Andersen
WATs the rush (78) Female Karen Sejrsgaard Helle Bendixen Karen Sejrsgaard
Tough Vikings (79) Male Peter Seehausen Jimmi Thor Christensen
TEAM PITGUF-EBW (80) Male Morten Overgaard Morten Wad Mikkel Frese
Det bliver koldt og mørkt - igen! (84) Male Rasmus Riskær-Smidt Claus Ravn
Whiteout adventures (85) Female Christina Valskov Weichardt Zenia Inselmann Johanne Christiani
Team Elektric Flashboys (90) Male Mads Slott Maarlev Henrik Thorn Andreas Willerslev-Olsen
Dirty Dawgz (92) Male Lars Overby Thomsen Jacob Overby Nielsen
Team NBPI (93) Male Søren Heibø Bloch Morten Perfeldt
WATeam (94) Female Hanne Rasmussen Maikie Rasmussen
O'ense larverne (98) Female Dorthe Halle
OK Øst Birkerød (99) Male Johan Holkmann Jacobsen Morten Bang Nørgaard
USG Challenge Mix (102) Mix Martin Kjer Marie Sofie Møller
Team Totally Lost Herre (AR-Als) (104) Male John Jørgensen
M.A.D (106) Mix Michael H. Petersen Anne-Julie Nielsen Dorte Bonnez
Team Carpe Diem (AR-Als) (107) Female Kirsten Christensen
GLA1999 patrol #1 (110) Male Lasse Søegaard Kasper Klæning
Team Bone Crushers (AR-Als) (112) Male Martin Kaasgaard-Jensen
Team Fit4Run (113) Female Anni Plauborg Anne-Mette Mortensen
SOK Multisport (114) Mix Niels Witting Michael Filyo
MD1 - Copenhagen Adventure Sport (115) Male Anders Frandsen
Slædehold 237 (120) Male Jakob Søndergaard Nielsen Tobias Bartholdy Troels G Andersen
The WATeam (122) Female Margit Nelboe Malene Bredahl
Team Cykelshopn (126) Male Jan Mathorne Thomas Thilo
Adventureracers (129) Male Rasmus Hjorth Petersen Thor Weis Hougaard
Team Rumster (131) Mix Martin Trouman Cristina Gonzalez
USG Challenge Herre (133) Male Kasper Vork Esben Rugbjerg
Team LR multisport (134) Male Claus Rosenlund Christensen
Team Ethundredeogenogtyve (135) Male Christian Strandgaard Christian Strandgaard
CD2 - Copenhagen Adventure Sport (136) Mix Stine Møller Jørgensen
Dead snow (139) Male Christoffer Søndergaard
Oure Adventure Race Linje (140) Mix Robert Mortensen Marie Tindborg Jeppe Christensen
Kaosspejd (142) Mix Katrine Caspersen
Team skinny legs (145) Mix Nicolas Brandt Hansen Anne Malene Nissen
KNK (146) Female Nina Sørensen Katja Kjær Christensen Kerstin Almdal
Team JA (147) Male Jens Johansen
Northern Tourists (158) Mix Petri Forsman Petri Forsman
BirkeroedAdventureClub (159) Mix Kim Spiegelberg Errit Müller Lone Müller
Bedre end sidste år (292) Male Jacob Ilsøe Matrin Lunderskov


Startliste - U21 (1 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
HNE FRONTRUNNERS (117) Male Anders Vang Bjerrum Rune Fromm Andersen Otto Pietraszek