Montane Kong Vinter


Startliste - Master (13 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Qualificar (Ecuador/DK) (4620) Copenhagen Adventure Sport - CAS Mix Daniela Costa Tobar Mads Troelsgård
Salomon Adventure (3567) Male Bjørn Axelsen Janus høhne
Salomon Adventure 2 // Team HighFive (3604) Mix Niels torp madsen Mikkel Overgaard Anne Malene Nissen
MH1 - Copenhagen Adventure Sport (404) Copenhagen Adventure Sport - CAS Male Rasmus Skovhede Hviid Klaus Mygind Magnus Woxholtt-Jensen
Team Drøbak Multisport (NO) (4003) Male Ørjan Rolness Borge Bringsværd Daniel Aaby Holt
Team Delta Mix (4015) Mix Mognes Lykkegård Hansen Sofie Panduro Thomas Guldmann
Masanga Racing/Copenhagen Adventure Sport (4308) Copenhagen Adventure Sport - CAS Mix Christoffer Troelsgård Sidsel Dan Hull Jacob Troelsgård
MM1 - Copenhagen Adventure Sport (88) Copenhagen Adventure Sport - CAS Mix Simon Troelsgård Jakob Theodor Åkerman Nielsen Thea Otte Andersen
Team CoastZone (4621) Aarhus Adventure - AaA Mix Henrik Rasmussen Anders Bank Silkjær Anne Brolin Gade
Team Kerteminde Efterskole (3569) Male Martin Bo Hansen Kidi Neto
Team Yeti (655) Male Jacques Dehnbostel Søren Andersen Bjarke Refslund
The Rise of Hjorteløber (4645) Male Lasse Høgstedt Christian Hertel
Oure Højskole (4739) Male Rasmus Carlo Fabricius Deltager tilgår Deltager tilgår


Startliste - Challenge (25 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Team Hustler - H12.dk (654) Mix Claus Adelørn Jens Møller Karen Sejrsgaard
Team 3450 (4500) Male Peter Jacobsen Sebastian Schwartz Bøtcher Simon Jacobsen
Team Shamrock (97) Aarhus Adventure - AaA Mix Anne Bødker Morten Obel Tom Folkmann
TEAM Nobody (4616) Male Jesper Suhr Thomas Reng Deltager tilgår
De sidste af de første (4617) Male Lars Hervig Jacobsen Carsten Clement
Buffpatruljen (3881) Male Bjørn Strøier Kevin Christensen Timm Jeppesen
Det bliver koldt og mørkt - igen (45+) (3879) Male Rasmus Riskær-Smidt Oskar Riskær-Smidt Deltager tilgår
Racing Team IHS (730) Mix Martin Lindgren Adam Lasthein Poulsen Anna Movin
CH1 - Copenhagen Adventure Sport (116) Copenhagen Adventure Sport - CAS Male Mads Haack Anton Boelskifte Michel Magnussen
Novo Nordisk Quality Systems (4351) Male Jens Peter Gundorf Kim Friborg Lars Øster Hyltoft
Team Tortuga (2334) Mix Lars Keller Stine Svanholm Andersen Bo Schjødt Andersen
Team Lindgaard (4632) Male Karsten Lindgaard Oliver Lindgaard Kjær Kristoffer Lindgaard Kjær
Piranhas (AR-Als) (83) Adventure Race Als Male Kim Iwersen Torben Petersen
Cobham SATCOM (1091) Male Ebbe Dahl Charley Prødel
WATeam (94) Womens Adventure Team - WAT Female Hanne Rasmussen Anna W. Petersen Janne Smidt
Team SIW (SE) (4021) Female Åsa Blomkvist Julia Persson
Frosne Sild (4638) Female Rikke Lindegaard Manuel Kirstine Marie Moos Jensen
ARGH (2228) Mix Kim Frandsen Lotte Rønfeldt Jacob Linnemann Rønfeldt
Team Oure (4666) Male Theis Kaas Pedersen Paal Kristoffer Banke Ova Bastian Riis Mortensen
Los Muchachos (4673) Mix Sisse Møller Peter Hald Otto El-Nasser
USWE and Klyver 50 (4684) Mix Martin Klyver Helen Westerberg Jacob Westerberg
Achilleus Helte (2175) Mix Thomas Lindegaard Pedersen Christian Wennecke Ditte Brinkmann
Team Fit4Run (113) Female Tina Mechlenborg Tine Amstrup-Hansen Malene Bredahl
Dr. Bieber & The Lummerlunds (4737) Mix Line Søderlund Fisnik Søderlund Justin Bieber
Tesika (4738) Male Pesho Hedberg Johan Svärd


Startliste - U21 (6 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
De jyske knegte (4556) Male Jens Jacob Kjær Ludvigsen Oliver Bomholt Broch Emil Duus Junker
Team P.U.K (4566) Mix Signe Van Der Keur Emil Dollerup
Team Navigate (4589) Male Clemen Fagerlund Enggaard Carl Emil Lund Ehrenreich Frederik Løkke
HNIE - Nonames (4631) Male Johannes Schramm Herman Skovbjerg Christian La Cour Jørgensen
Team [Indsæt spons] (4635) Mix Jens Kristian Vangsbjerg Petersen Nanna Rye Nielsen Thorbjørn Udby Hansen
KD (4730) Male Carl Friis Bertil Andreasen Erik Korup


Startliste - Fighter (15 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Team ChickenWings (4581) Mix Maj Beldring Henningsen Martin Stendahl
Jesper & Jesper (4590) Copenhagen Adventure Sport - CAS Male Jesper Olsen Jesper Køster
Slicetown sleepers (4591) Mix Søren Gjedde Sommer Niels Gjedde Sommer Tine Gjedde Sommer
Multiatleten (4464) Female Helene Koefoed-Nielsen Pernille Darre Haahr Thea Jedig Steenberg
Mzungas (4618) Female Nanna Hegelund Gammelgaard Deltager tilgår Deltager tilgår
Det bliver koldt og yndigt (4346) Female Connie Riskær-Smidt Dinne Smederup Hansen Deltager tilgår
OCR Training Denmark (74) Mix Helene Draborg Nikolaj Maegaard Dam
Team Møgelholtt eXtreme (4639) Male Tobias Woxholtt-Jensen Thomas Møgelberg
Team det Tredje Hjul (2196) Female Tine Tolstrup Anna Møller Sarah Steinitz Andersen
Adventure efterskolen (4587) Male Viktor Hjorth Sørensen Nicko Fogt Nørgaard Markus Thorgaard Hansen
Confusores (4646) Male Mario Ra Valdas Valintelis
Eventyr for Begyndere (4654) Male Niels Mads Nielsen Jesper Wiil Andreas Rask
Cobhams stjerne (4668) Female jana nasser Katarzyna Garczarczyk
Team G (4705) Male Finn Gudmundsson Michael Gudmundsson
Liv Pabst Brix Pedersen (4740) Female Liv Pabst Brix Pedersen Deltager tilgår Deltager tilgår