SOK Multisport


Startliste - Master (12 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Fit 4 Run (224) Female Tine Amstrup-Hansen Anni Plauborg Camilla Gry Elmann
SnedkerAdventure (285) Male Martin Snedker Hundevad Kenneth Tape Høll Jesper Gammelnok Højmark
Adventureracers.dk (286) Male Jesper Skov Nielsen Anders Kronholt Jari Meyer Hansen
Aarhus Adventure Herre 1 Master (293) Male Klaus Jessen Christoffer Troelsgård
Tirsdags Tonserne (296) Male Henrik Seidelin Dam Erik Timmermann Deltager tilgår
TeamET (123) Male Bjarne Mortensen Jens Peter Christensen
Friliv.dk Racers (279) Mix Heins Rye Madsen Anne Rye Madsen Mikkel Lybæch
IHS Adventureracers 1 (349) Male Jón Gregersen Kristian Normann Pedersen
Team Trækfuglene (AR-Als) (108) Male Sarah Spang Hansen Deltager tilgår
Salomon Trailtour (218) Mix Trine Stoltenborg Søren Gravesen
ATventure.dk (71) Male Jan Kristensen Henrik Gammelgaard Deltager tilgår
Oure Adventure Race Linje (140) Male Robert Mortensen Troels G Andersen Jakob Søndergaard Nielsen


Startliste - Challenge (23 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
SOK pigerne (183) Female Rikke Wonsyld Boye Mette Wonsyld Helle Buhl Bjerregaard
Team High5 ( Als-Adventure ) (191) Male Per Friis Møller Lars Hansen Ole Korntved
Engsig og Rundell (192) Male Kim rundell Deltager tilgår
Team Gnell Spikes 2 (233) Male Stefan Anerönn Mats Landin
Team Gnell Spikes (238) Mix Ingemar Blom Madelén Anerönn
LR MULTISPORT (271) Male Claus Rosenlund Anders Drivsholm
Horsens Adventure Team (304) Mix Torben Lorentsen Malene Bønlykke Riis Jesper Jakobsen
Hyggeholdet (344) Female Henriette Klostergaard Rokkjær Katrine Wisgaard Mette Christensen
Team BI (181) Male Michael Boye Jens Isaksen
Team SparV.dk (232) Male Søren Vestergaard Anders Borggaard
Team SparV.dk II (347) Male Flemming Søvndal Nielsen
4Broz (348) Male Thomas Rask Rasmus Skov
De Usynlige ninjaer (210) Male Mads Møller Jensen Frederik Schøning Nielsen Michael Holm Jensen
Team FHM (364) Female Agnete Byriel Bendtsen Maren Kock Hansen Deltager tilgår
Rikke og Rambøllerne (175) Male Casper Holmgaard Jensen Kasper Jacobsen Michael Holm
CD2 - Copenhagen Adventure Sport (136) Mix Stine Møller Jørgensen John Fatum
Team AAPA Adventure (289) Mix Mikkel Hagstrøm Uffe Dregaard Majken Thejl Jespersen
Team Merrell Denmark (143) Male Rasmus Skovhede Hviid Mikkel Hansen
Lillebælt Adventure Team (377) Mix Astrid Hadberg Mikkel Sejr Lasse B. Rasmussen
Team Fusion Sport Aalborg (421) Male Jørgen Schnack Peter Kornum Keld Lauridsen
USG Challenge Mix (102) Mix Martin Kjer Marie Sofie Møller
USG Challenge Herre (133) Male Albert Skorstengaard
Aarhus Adventure (214) Mix Anders Bank Silkjær


Startliste - U21 (15 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Oure hold 1 (316) Male Christoffer Thomsen Jens Schytte Jeppe Dalby Kjeldsen
Oure Hold 2 (317) Mix Emilie Vad Johannsen Carl-Johan Andreasen Sebastian Utke Bovenschulte
Oure Hold 3 (318) Mix Frederik Rask Knøs Ciclilie Helsgaard Christoffer Funder
Oure Hold 4 (319) Male benjamin Wichmann Mads Herreborg Pedersen Oscar Nielsen
Oure Hold 5 (320) Male martin Terp Mads Emil Christensen Mathias Trelborg Kjær
Oure Hold 6 (324) Mix Mikkel Rygaard Hansen Rikke Tophøj Heinemann Jens Ferløv
Oure Hold 7 (325) Male Scott Ibsen Malthea Haahr Scott Ibsen Malthea Haahr Mathias Wehner
Oure Hold 8 (326) Female Ida Mølbak Maja Mikkelsen Anna Aaen
Oure Hold 9 (327) Mix Victoria Retz Gustav Holtmann-Egdø
Oure Hold 10 (328) Female Sara Aaen Nielsen Silke Castrone
Oure Hold 11 (329) Female Anna Suadicani Cecilie Hahowitz Hansen
Oure Hold 12 (330) Male Karl Magnus Søeberg Hovmand Toke Theilgaard
Oure Hold 13 (331) Female Annesofie Tarp Skovsgaard Vita Maj Lerche
Oure Hold 14 (332) Female Mai Odgaard Emma Gregersen
Oure Hold 15 (333) Male Nicolai Madsen Nicolai Madsen


Startliste - Motion (13 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Kjær og Lebeck (270) Male Poul Kjær Torben Lebeck
Team Hårfager (303) Male Jørn Mose Henrik Thomsen
Team JH (306) Male Kasper Neumann Jensen Skipper Hansen Gert Eltorp
Band of Brothers (323) Male Peter Feilberg Simon Feilberg Deltager tilgår
nørderne (350) Mix Mads Ring Simon Fisker Strøm Ida Jespersen
GIV (354) Female Katrine Fuglsang Katrine Hvelplund Tina Brammer Olesen
Løberholdet (356) Male Kim Hein Lindahl Martin Kollind-Sporring Fin Sejbjerg
Team CarTeam (357) Male Kent Prebensen Nikolaj Rytter
Assentoft uinited (358) Male Freddy Bach Madsen Erik Michaelsen
Nok 2014 (362) Mix Kristian Edsen Kristian Edsen
fb hyggesport (415) Mix Astrid Bigum Kristensen Maiken Bliksted Hofman Ansø Ken Haurum
Team Hinterhag (419) Male Kåre Madsen Jacob fryd Bo Larsen
SBE Adventure (429) Male Thomas Eriksen Martin Søes Stephan Boll