Yeti Adventure Challenge Silkeborg


Startliste - Challenge (51 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Riders (3927) Adventure Race Als Mix Lars Jakobsen Steffen Grevsen Thomsen Birthe Juhl
Adventure Team Topgun (4695) Female Ronja Lund Ankerfelt Kristina Møgelhøj Deltager tilgår
Nissen Kosmetik (4689) Male Jonas Deltager tilgår Deltager tilgår
Team Last Minute... (4251) SOK Multisport Male Thomas Hallenberg Michael Espersen Deltager tilgår
Vi ved lige hvor vi er (4370) Male Tommy Hansen Stefan Bonde Nielsen Jesper Hjortshøj Vestergaard
Team HMS (3830) Male Henrik Søgaard Larsen Mads Granlien Søren Peter Buur
DARUde_med_sandstorm (4470) Male Asbjørn Emil Hertz Nikolaj Vægter Damholt Fredrik Møller Stranges
Salomon Adventure Girl Pow (4751) Female Iben Nelson Lisbeth Rykov Trine Stoltenborg
Team VEEH (2247) Male Nick Alexander Sørensen Peter Laugesen Martin Norup Madsen
Team Træt (4752) Male Lars Nielsen Jesper Søby Danielsen Deltager tilgår
CH1 - Copenhagen Adventure Sport (116) Copenhagen Adventure Sport - CAS Male Michel Magnussen Anton Boelskifte Mads Haack
Misses baghjul (4756) Female
Team Magic Muscles (4762) Male Andreas Rehn Steffen Rehn Morten Berthelsen
Gorms Vikinger (6568) Male Mathias Ringive Gustav V. Petersen Nikolaj Månsson
A! (4404) Male Jakob Bjerg Simon Boller Kåre Nielsen
Team Virklund Outdoor - Danmarks outdoor forstad (4502) Mix Stine Clausen Andreas Clausen Jesper Due
Gijima (4784) Male Troels Ravn Jesper Jønsson Deltager tilgår
Gamle mænd i korte bukser (4785) Male Frank Hallingdal Wejgelt Brian V. Brøgger/116569 Mads Peder Rahbek/113400
Hold Op (4786) Aarhus Adventure - AaA Male Thomas Michelsen Frederik Rasmussen Troels Stjernholm
Team MAJ (6583) Mix Jesper Askov Alexander Dierking Maria Østergaard Jensen
Team JeJeUk (5109) Male Jesper Lindgaard Jeppe Søndergaard Deltager tilgår
Hjallerup adventure racers (4812) Male Kristian Munkholt Kristian Birkkjær Nielsen Thomas Sønderhaven Hansen
Team SMS (6575) Male Sti Løvgreen Søren Trudsø Morten Wegener
The Ice Ts (4350) Mix Tommy Kirk Damsgaard Tine Gade Hansen Stine Svanholm Andersen
En kort En lang og En klog (4822) SOK Multisport Female Kristina Bøge Meyhoff Mette Foldager Gyldendal Katrine Fuglsang
Salomon Adventure (3567) Male Bjørn Axelsen Allan Jensen Jonas Nordstrøm Schwartz
Team JA-hat (710) Male Henrik Markvardsen Rasmus Holm Andersen Jens Christoffersen
WATeam (94) Womens Adventure Team - WAT Female Anna W. Petersen Hanne Rasmussen Deltager tilgår
JEPMAGUN (4829) Male Søren Madsen Kenneth Jeppesen Thor Gunderson
Viborg Hold 1 (4848) Male Claus Krogh Carsten Veje Ole Stenberg
Mimses Mean Machine (5068) Mix Marie Meldgaard Anders Munch Nielsen Deltager tilgår
Team Iron Horseman (4473) Male Jonas Rasmussen Søren Egelund Tobias Rasmussen
Team KRIK (4565) Male Thomas Hjort Stephan Boll Thomas Eriksen
Team Thorsgaard (4956) Mix Claus Thorsgaard Clara Thorsgaard Alberte Thorsgaard
TEAM MAS (4656) Male Andreas Kristensen Frank Grønbæk Nielsen Jacob Grønvald Nielsen
Jesper & Jesper (4590) Copenhagen Adventure Sport - CAS Male Jesper Olsen Jesper Køster Andreas Valdemar Olsen
TEAM DI (569) Mix Kasper Mølbak Kenneth Nissen Morten Olsen
Team Ultimate Pain (4 per UFK) (4879) Mix Ulrich Kærgaard Mia Sindberg Skov-Madsen Morten Bruhn Olsen
Team GIV (6592) Mix Steffen Thisgaard Andersen Laura Troelsgaard Kapper Anders Thrige Nielsen
Eventyr for Begyndere (4654) Male Niels Mads Nielsen Klavs Qvortrup Moltzen Ian Norman
TurboMia (4916) Mix Thomas Lykke Nielsen Mia Bandsberg Nanna Fønss
Midaldrende økonomers klub (5079) Male Palle Andersen Lars Zinck Kenny Friis Gade
Hasselhoff og aspiranterne (5081) Male Mads Peter Ingholt Jacob Andersen Atos Andersen
Viking (5082) Male Jacob Lysemose Michael Nygaard Torben Krogsgaard Allesen
Kanelsneglene (5141) Mix Mick Hvarregaard Schmidt Jonas Ehmsen Mai Lykkegaard Schmidt
Team Awesome (4182) Male Jacob Stockmal Ditlevsen Nicolaj Stockmal Anders Grønholt Jensen
JuNiFe (5194) Mix Julie Weisser Nico Bartelt Felix Dänekamp
Team Elbrus (5197) Male Oskar Høy Helms Pepe-Emil Lambertsen Rasmus Byrdal Kjær
Racing Team IHS (730) Mix Sisse Møller Gustav Kircher Jens Meldgaard
Banjos Bagtrop (5124) Mix Matias Kristensen Malene hansen Bjarke jørgensen
Awesome Adventure Racing (4713) Mix Camilla Gry Elmann Casper Iversen Christian Valbak


Startliste - Fighter (55 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
TEAM MAS (4656) Male
Team Baileys (6508) Mix Louise Rosenkær Hynkemejer Michael Nørgaard Claus Thygesen
De tre skinker (4741) Female Inge Skovgaard Knudsen Camilla Munk Poulsen Karina Boen Skouenborg
Hvad laver vi her? (4214) Male Mark Holm Chistiansen Joen Østergaard Andreas Kjær Thomsen
Team Dance-monkeys (4743) Mix Per Ølholm Tinna Jørgensen Deltager tilgår
Team Flæskesteg (4548) Male Jacob Sørensen Mathias Sandbæk Simon Vad Rasmussen
Futterne (2209) Male Jens Holten Claus Bak Andreas flint
Stegt Flæsk (5090) Mix Kirstine Ingerslev Kristensen Erik Lillie Brian Kvisgaard
Coronarunners (6569) Male Rene Bjerreskov Leed Marcus laycock Henrik Kallestrup
Fodtudserne (4196) Male
Norlys (6514) Male mikael Mathias Nørskov Andreasen Louise Schmidt Iversen
Team Black Ninja (4488) Mix Allan Henriksen Henrik Høj Rasmussen Mia Buch Mulbjerg
Badedrengene (4755) Male Heine Frank Bernd Brian Vinkler
Team Fit4Run (113) Female Malene Bredahl Emma Bredahl Anni Plauborg
Team Crazy (4749) Female Jette Buchwald Pedersen Wiki Ulrich Karina Lyngdal Bro
Team GT (4760) Female Ida Juul Schiøtz Lukas Mejlvang Olsen Sarah Johanne Gade Clausen
Kommuneholdet (6567) Mix Nina Knappe Stefan Kvamm Simone Didrichsen Knudsen
Dybberne (6532) Mix Malene Dybvad-Klitskov Sarah Øster Dybvad Jonas Øster Dybvad
Autos.dk (4169) Male Bjarke Fenger Tobias Fogh Mikael Foldager
TRINK (4201) Female Triin Aedmäe Astrid Fink Andromachi Kalogirou
Mors Drenge (4787) Male Torben Hedegaard Madsen Morten Hedegaard Nielsen Markus Hedegaard Madsen
AKTIVENTURE (3797) Male Klaus Lange Vangshold Søren Lavrsen Lars Ole Hansen
MPR (4420) SOK Multisport Male Michael Boye Torben Grøn- Iversen Jens Isaksen
Are We There Yeti? (4803) Mix Katrine L Starling Erik F Starling Simon S Christensen
Ringkøbing Adventurerace og Trailrunning (RAT) (4051) Mix Heine Glüsing Maja Stefansdottir Thomas Huus
fb hyggesport (415) Mix Astrid Bigum Kristensen Maiken Bliksted Hofman Ansø Sebastian Persson
vi ta´den på rutinen (4806) Mix Karina Sørensen Nadia Bjerg Signe Bertelsen
team syd (4518) Female Elise Olesen Malene Særkjær marianne fryd
Team Goforlocal (4821) Mix Grith Høegmark Niels Høegmark Mikkel Baech Lauritsen
Skinny bastards (4517) Male Jonas skov Jeppe knudsen Yves hensen
MagicPandas (4824) Male Lasse Malik Daniel Sørensen Frederik Nørgaard Pedersen
Team Pertinax (4825) Mix Jacob Panduro Morten Panduro Glenn Holm Petersen
UMJ2020 (4827) Mix Jens kudahl Ulla kudahl Deltager tilgår
Nice-socks (4828) Mix Sarah Louring Lasse Louring Rene Reher
Kolo-locos (4832) Mix Rikke Bak Simonsen Magnus Borregaard Thomas Ramsdal
Tendinitterne (4836) Male Jakob Grønkjær Østergaard Mads Ottow Jesper Abildtrup
Team Pfadfinder (4837) Mix Morten Steen Møberg Ditte Marie Hansen Tomas Elsby
Team SHABTA (4839) Male Allan Bryld Johan Smed Bryld Gustav Serup Gydesen
Team Træls (4496) Male Arne "OnkelWaldorf" Jensen Aske Jørgensen Mads "Hedning" Gøttler
Team AANV (4171) Male Christian Barholt Hansen Jesper Skjødt Mads Klausen
Team SMOKE (6591) Male Morten Vestergaard Nyborg Kenneth Thorup Søren Hvelplund Overgaard
Lyngluskerne (6586) Mix Signe Søes Benjamin Bjerg Pedersen Thomas Andersen
Basso og co. (5211) Mix Freja Hegnby Møller-Iversen Jesper Møller-Iversen Deltager tilgår
WATeam (5070) Womens Adventure Team - WAT Female Camilla Thind Sunesen Signe Kristensen Rie Søgaard Jensen
Unbenched (5080) Male Vassilios Marakis Andreas Tzimitras Joachim Becker
Team DIR (5088) Male Morten Dyrvig Rene Damgård Deltager tilgår
JURINI (5137) Mix Julie Schøiffel Henriksen Nikolaj Schøiffel Henriksen Ditte Schøiffel Hansen
Slingrekurs (5140) Male Mikkel Hansen Kasper Neumann Jensen Deltager tilgår
Team Dance-monkeys (4743) Mix Deltager tilgår
Vin & Løb (5149) Male Rasmus Alexander Mikkelsen Benjamin Lauridsen Jonas W. Rabjerg
Ninja og bøllerne (5150) Mix casper Mikkelsen Sofie Filskov Hermansen Bjarke Svane
De håbefulde (6529) Male Peder Rasmussen Bo Thomsen Martin Thomsen
VINKLUBBEN (6576) Male Mads Pugholm Pedersen Roald Sølager Claus Hansen
DEN DÅRLIGE FORM (6577) Male Mads Vangsgaard Peter Damgaard Kristensen Jakob Nørgaard-Petersen
Team Møller Hovslagare (6487) Male Henrik Møller Noah Møller Hovslagare Hampus Møller Hovslagare


Startliste - U21 (6 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
De jyske knegte (4556) Male Jens Jacob Kjær Ludvigsen Emil Duus Junker Oliver Bomholt Broch
Team [Indsæt spons] (4635) Mix Jens Kristian Vangsbjerg Petersen Nanna Rye Nielsen Thorbjørn Udby Hansen
Dræbersneglene (6588) Male Asbjørn Haaning Asbjørn Siig Buus Herman Skovbjerg
HNIE All Odd (4872) Mix Jeppe Haaning Laura Sparsø Pedersen Hektor Haustrup Kristensen
Team Navigate (4589) Mix Carl Emil Lund Ehrenreich Clemen Fagerlund Enggaard Signe Skaarup
Team 123-sej (6476) Male Andreas Tange Christian La Cour Jørgensen Gustav Vinther Østermark Jensen


Startliste - Forsvarets mesterskab (12 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Invader /Fighter (5098) Male Rasmus Boelstoft Stougaard - 485327 Jonathan Nørgaard Kristensen - 485324 Bjørn Guldsmed Linnebjerg - 425187
Hyrdehundene - Challenge (6570) Mix Simon Haugaard Andersen Matilde Bisgaard Christiansen Jonas Basse Jensen/458746
ACW AFTERBURNERS - Fighter (6468) Mix Maiken Fahnø Boesen - 472888 Kourosh Kærgård - 425212 Simonn Pedersen - 473731
IGR 6KMP, CHALLENGE (6506) Mix Juliane Falsig hvid Mie Mellerup Troels Hoffmann Toft
Team ATW WRES CHALLENGE (6527) Male Rasmus Due/292459 Troels Astrup/349649 Carsten Holm/446285
CIS/Fighter (6528) Male Frederik Falck Grony/436454 Klaus Lykkeskov Nissen/448846 Nikolaj Mikkel Moritz Thomassen/366695
Team ATW BVT-1, FIGHTER (6530) Mix Mikkel Staal Rasmussen/176191 Celina Fagerberg Matthiassen/441000 Mark Kyhnau Bach/383600
Team ATW BVT-2, FIGHTER (6531) Mix Stefano Hyldahl Mameli Emma Steenberg Lindegaard Sara Hjalager
4 DEL GSU, Challenge (6561) Male Viktor Frost Gabrielsen Daniel El-Kabouli Karl Gustav Asmussen
De 3 AKIF'ere, Challenge (6562) Mix Jonas Falck Weber Nina Falck Weber Lasse Falck Weber
TEAM Flyveskolen, Fighter (6563) Male Claus Kronborg Caspersen Anders Mols Bonde Rasmus Aas Pedersen / 120084
Team 2/II, Fighter (6564) Male Jacob Velling Claus Kjær Jesper E Kristensen