Montane Kong Vinter


Startliste - Master (17 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
ARGH (2228) Female Lotte Rønfeldt Deltager tilgår Deltager tilgår
Salomon Adventure (3567) Male Bjørn Axelsen Jacques Dehnbostel Janus høhne
Salomon Adventure 2 (3604) Mix Niels torp madsen Anne Malene Nissen Tobias Bartholdy
MH1 - Copenhagen Adventure Sport (404) Copenhagen Adventure Sport - CAS Male Anton Boelskifte Mads Haack Michel Magnussen
Team Daggerthuggert (4721) Aarhus Adventure - AaA Mix Emil Kastrup Per Dahl Rasmussen Simone Haastrup
MH2 - Copenhagen Adventure Sport (405) Copenhagen Adventure Sport - CAS Male Rasmus Skovhede Hviid Klaus Mygind Magnus Woxholtt-Jensen
Team drenge på tur (4666) Mix Camilla Søgaard Theis Kaas Pedersen Paal Kristoffer Banke Ova
KnipseKineserensKnægte (3587) Male Carsten Mortensen Karsten Fischer Rønde Rasmus Klüver Jensen
Masanga Racing/Copenhagen Adventure Sport (4308) Copenhagen Adventure Sport - CAS Mix Mads Troelsgård Jakob Theodor Åkerman Nielsen Line Stenmann Kantsø
The T-party (930) Copenhagen Adventure Sport - CAS Mix Thea Otte Andersen Troels Otte Andersen Deltager tilgår
Team Spirit AaA (4306) Aarhus Adventure - AaA Mix Anna Kjær Madsen Henrik Rasmussen Anders Bank Silkjær
Salomon Adventure 3 (4553) Mix Anders Tranberg Andreasen Søren Andersen Trine Stoltenborg
CAS mix (4469) Copenhagen Adventure Sport - CAS Female Line Stenmann Kantsø Sidsel Dan Hull Line Kantsø
"Under constructions" (3549) Mix Mikkel Overgaard Peter Villadsen Birthe Juhl
Oure Højskole (4739) Male Rasmus Carlo Fabricius Henrik Møller
MM1 - Copenhagen Adventure Sport (88) Copenhagen Adventure Sport - CAS Mix Simon Troelsgård Mette Skindersø Deltager tilgår
Team Delta (75) Male Johan Nielsen Deltager tilgår


Startliste - Challenge (33 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Team Shamrock (97) Mix Anne Bødker Morten Obel
Team Rumster (131) Male Martin Trouman Brian Kvisgaard Thomas Friis Jørgensen
pro-outdoor.dk (3584) Male Henrik Nielsen Niels Kjølby Deltager tilgår
Roadrunners Adventure Team (5000) Mix Karin Peters Martin Ebro
Team Tortuga (2334) Mix Lars Keller Bo Schjødt Andersen Stine Svanholm Andersen
Jesper & Jesper (4590) Copenhagen Adventure Sport - CAS Male Jesper Olsen Jesper Køster
Team 3450 (4500) Male Simon Jacobsen Peter Jacobsen Sebastian Schwartz Bøtcher
Tesika (5007) Male Peter Hedberg Deltager tilgår Deltager tilgår
Yellow Bird (5009) Male Morten Færch Claus Ottow Jensen
WATs the rush (78) Womens Adventure Team - WAT Female Anna W. Petersen Karen Sejrsgaard Maria Jordanis
Den Manglende Brik (641) Mix Ulla R. Pallesen Peter R. Pallesen Deltager tilgår
Hold ud Hansen (288) Female Ulla Lademann Line Christensen Deltager tilgår
Cobham SATCOM (1091) Male Henrik Sørensen Christian Mørup-Petersen
Piranhas (AR-Als) (83) Adventure Race Als Mix Torben Petersen Louise Falster-Sørensen Kristian Dam
ThoMa (5018) Male Malik Nielsen Thomas Norus
FamilyCampFathers (4293) Male Christian Dahl Karsten Lindow Michael Francois Knudsen
De sidste af de første (4617) Mix Lars Hervig Jacobsen Carsten Clement Lærke Vejsnæs
Team Fit4Run (113) Female Malene Bredahl Anni Plauborg Tina Mechlenborg
Racing Team IHS (730) Mix Steffen Lemming Martin Lindgren Sisse Møller
Team Puls (4981) Mix Marie Kjærgaard Pedersen Lasse Trude Walther Rasmus Skov
Cph Outdoor 1 (5022) Male Thomas Meinecke Deltager tilgår Deltager tilgår
Cph Outdoor 2 (5023) Male Per Kofod Bakhaj Deltager tilgår Deltager tilgår
Cph Outdoor3 (5024) Female Christina Valskov Weichardt Deltager tilgår Deltager tilgår
The Ice Ts (4350) Mix Tine Gade Hansen Tommy Kirk Damsgaard Deltager tilgår
Brødre (5025) Male Frederik Larsen Victor Larsen
Mig og Charley (5026) Male Ebbe Dahl Charley Prødel
Awesome Adventure Racing (4713) Mix Martin Lindgren Sisse Møller
Oure Højskole Adventure (5027) Female Emma Scharling Deltager tilgår Deltager tilgår
Oure Højskole Adventure 2 (5028) Male Andreas Lauridsen Deltager tilgår Deltager tilgår
CH1 - Copenhagen Adventure Sport (116) Copenhagen Adventure Sport - CAS Male Thomas Lindegaard Pedersen Deltager tilgår Deltager tilgår
Novo Nordisk Quality Systems (4351) Male Poul Henning Poulsen Deltager tilgår Deltager tilgår
HVRunners-1 (4985) Male Jannik Thomsen Anders Krüger Thomas Riis
WATeam (94) Female Hanne Rasmussen Janne Smidt


Startliste - U21 (3 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Team Fyvhop pb liquid Schwartz (5031) Male Gustav Vinther Østermark Jensen Andreas Tange Christian La Cour Jørgensen
Team BE (5066) Male Halfdan Thomsen Magnus Overgaard Schnipper Birk Vogel Kolte
BE24-Badudels (5067) Male Mads Nørgaard Jensen Samuel Baggesen Knapp Magne Johansen


Startliste - Fighter (14 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Team Burros (4062) Male Nathan Philibert Simon PHILIBERT
Guldhammer (5008) Mix Hector Højlund Guldhammer Cassandra Guldhammer sabra
The Hustlers (1090) Female Lykke Theill-Larsen Line Bang
Ninja Turtles (5029) Mix Craig Farley Eimantas Straznickas Ani Toneva
De Tre Musketerer (5030) Female Stine Eiersholt Lærke Lundtorp Olsen Astrid Elme Breum
Go Happy - Go Lucky (4386) Mix Dinne Smederup Hansen Claus Ravn
Team Lynx (5034) Mix Ann-Christin Struwe-Voscul Emil Ferent Daniel Cimpeanu
bobogmarty (5035) Male Søren Bloch Martin Timm Jensen Nicolai Christensen
Madklubben (5036) Male Line Bech Kirstine Simoni Faurholt Deltager tilgår
Vester og Dre (5046) Male Andreas Rasmussen Martin Vester
Dynaudio 1 (4406) Mix Anders Lassen Andreas Sørensen Maja Bangsgaard
Team Oure Kostgymnasium Goldbears (4361) Male Søren Romer Søborg Deltager tilgår Deltager tilgår
SLA for the WIN (5065) Female Maria Florentsen Deltager tilgår Deltager tilgår
Team DAS (5071) Mix Simon Frisendal Diana Ransgaard Sørensen Andrei Ursachi