Eagle Race


Startliste - Challenge (16 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Cobham SATCOM (1091) Male Christian Mørup-Petersen Henrik Sørensen
Salomon Adventure 2 // Team HighFive (3604) Male Niels torp madsen David Melkersen Peter Willems-Alnøe
TAC - Cobham SATCOM (1036) Male Ebbe Dahl Charley Prødel
Team Klavsen (6469) Male Mads Klavsen Preben Klavsen
Jesper & Jesper (4590) Copenhagen Adventure Sport - CAS Male Jesper Olsen Jesper Køster
Team Hustler - H12.dk (654) Male Claus Adelørn Jens Møller Frederik Nybo Petersen
WATeam (94) Womens Adventure Team - WAT Female Hanne Rasmussen Janne Smidt Anna W. Petersen
Hold B (6565) Male Mads Toubro Thomas Reng Jesper Suhr
Racing Team IHS (730) Mix Anders Bank Silkjær Sisse Møller Deltager tilgår
Fit4Run.dk (4181) Female Malene Bredahl Tina Mechlenborg Tine Amstrup-Hansen
Team Fit4Run (113) Female Anne-Mette Mortensen Anni Plauborg Ditte Brinkmann
Easier said than run (6632) Adventure Race Als Mix Ann-Kathrin Scholtyssek Torben Fink
Salomon Adventure (3567) Mix Anne Malene Nissen Anders Tranberg Andreasen Bjørn Axelsen
Vejle Idrætshøjskole 1 (6648) Mix Johann Marti Emilie Jørgensen
Vejle Idrætshøjskole 2 (6649) Female Louise Steffensen Mikkel Kromann
Skinny Legs (2263) Male Søren Walmar Hansen Thomas Juel Christensen


Startliste - Fighter (32 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Ikke Adventure Club (5122) Male Mikkel Lynge Dybdahl Kasper Wahl Egede
Team “fedt mand, spa” (5130) Mix Andrea Sophie Kjær Blomquist Mads Hess Møller
M. Petersen ApS (5160) Male Michael Petersen Morten E Morten J
Mai og Matias (5185) Mix Mai Møller Buus Matias Søndergaard Skov
De Tykke (5206) Male Dennis Gerdes Duch Kim Lund
Mus & Mand (5213) Male Mathias Ramsing Morten Høg
De seje chips (5214) Mix Ida Marthedal Winther Laura Marthedal Winther Rasmus Ellegaard Vejen
Team Glumsø og Gadstrup (5219) Female Maria Veggerby Lizette Petersen
Gamle trætte mænd (6438) Male Erik Rolf Olson Søren Jepsen
Team RNF (6445) Male Kasper Frederiksen Johnny Foldager Frederik Hoffmann Schytte
Familien Grøn (6449) Mix Simon Grøn Joakim Grøn Susanne Grøn
FighterGirls (6458) Female Maja Heiede Christensen Katrine Weikop
RasAnd (6459) Male Anders H. Christensen Rasmus Vinther
Balder af stål (6462) Mix Markus Møller Grønfeldt Eva Beck
Korshøj (6471) Male Mads Korshøj Frederik Huusfeldt Korshøj William Hellevad Korshøj
Vandløberne (6474) Male Anders Ravn Allan Funch Kim Knudsen
Crazy Turtles (6509) Mix Morten Dines Andersen Marie Skydt Winther Pernille Channi Chris Hansen
bobogmarty (5035) Male Søren Bloch Nicolai Christensen
Team AC (5123) Mix Oliver Boserup Gitte Hansen
Wingummi Wins (6590) Mix Elin Mogensen Klavs Qvortrup Moltzen
Team Kaos (6619) Female Helle Rolighed Maya Nilsson
Team Mack (817) Male Kasper Schmidt Augustinus Mads Haack
Fart og Fidus (3630) Male Michael Schousboe Jens Peter Gundorf
Novo Nordisk Quality Systems (4351) Mix Poul Henning Poulsen Conni Friis Sundstrup Kim Friborg
Oure Højskole 4 (6655) Female Alda Sofie Akerø Holm Sofie Caroline Trolle
Oure Højskole 2 (6653) Male Isaac Christensen Deltager tilgår
Oure Højskole 3 (6654) Mix Morten Tokkesdal Henriksen Sophie Pilegaard Hansen Benedikte Imer Olsen
Oure Højskole 1 (6652) Mix Julie Schnoor Sara Skov Tobias Huus
Oure Højskole 5 (6656) Male Tobias Huus Deltager tilgår Deltager tilgår
Team Oure (4666) Male Rasmus Carlo Fabricius Deltager tilgår
Banjos Bagtrop (5124) Mix Malene hansen Bjarke jørgensen
FamilyCampFathers (4293) Male Christian Dahl Karsten Lindow Michael Francois Knudsen