DM Challenge Aarhus Adventure Challenge


Startliste - Challenge (39 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Team Puls (4981) Mix Marie Kjærgaard Pedersen Lasse Trude Walther Rasmus Skov
Riders (3927) Adventure Race Als Male Lars Jakobsen Lennart Petersen Nissen Steffen Grevsen Thomsen
Team HighFive (5005) Mix Mikkel Overgaard Tobias Bartholdy Iben Nelson
Førsteholdet (4979) Mix Anders Edsen Henrik Andersen Henning Christensen
Team KRIK-Q (5210) Female Randi Petersen Ann Britt Værge Deltager tilgår
Team TopHygge (6708) SOK Multisport Mix Thomas Hallenberg Birthe Juhl Michael Espersen
Ajungilak (5069) Mix Camilla Rasmussen Lasse Bundgaard Westendorp Jeppe Westendrop
TurboMia (4916) Mix Mia Bandsberg Nanna Fønss Anders Munch
Team Work (6710) Male Jesper Lindgaard Jeppe Søndergaard Michel Risager
Vakant (6720) Mix Sisse Møller Markus Schöttel Mikkel Overgaard
Fuld Fart Fremad (6721) Aarhus Adventure - AaA Male Gustav Kircher Asbjørn Karlsmose Anders Sparvath
Borum Multisport (6722) Male Jens Jessen-Hansen Daniel Aaby Holt Deltager tilgår
Jesper & Jesper (4590) Male Jesper Olsen Andreas Valdemar Olsen Jesper Køster
Team AaA Mix (6848) Aarhus Adventure - AaA Mix Emma Elisabeth Højgaard Ita Klingenberg Ole Hemme Hansen
Stahlfest (6748) Male Ole Stahlfest Jørgensen Jacob Stahlfest Jørgensen Simon Stahlfest Jørgensen
Team Athlete Rehab (4877) Aarhus Adventure - AaA Male Ebbe Snerling Lasse due Petersen Deltager tilgår
På tur over evne! (6750) Male Martin Diget Aamann Dennis Skærup Højlund Andersen Rasmus Hedegaard
Salomon Adventure (3567) Mix Janus høhne Lasse Holch Nielsen Anne Malene Nissen
Team KRIK (4565) Male Thomas Eriksen Thomas Hjort Stephan Boll
TEAM FEDTSTEN (5196) Male Nicklas Barnholdt Hornehøj Ruben Fyhn
Natural Selection (4820) Male Christian Jørgensen Søren Dueholm Jens Isak Andersen
Team Oure (4666) Male Rasmus Carlo Fabricius Theis Kaas Pedersen Paal Kristoffer Banke Ova
Team Træk (6736) Mix Lisbeth Rykov Jacob Linnemann Rønfeldt Thomas Juel Christensen
Team CAS young guns (6758) Copenhagen Adventure Sport - CAS Mix Magnus Eriksen Brink Joakim Østergaard Kristine Berg Hansen
Team Racing Rebels (723) Male Mikkel Damm Thomsen Jacobsen Jeppe Kragelund
fb hyggesport (415) Mix Astrid Bigum Kristensen Sebastian Persson Ken Haurum
Team Aaros (6732) Aarhus Adventure - AaA Mix Jens Visti Asta silkjær møller Anders Vang Bjerrum
Team Fit4Run (113) Female Anne-Mette Mortensen Anni Plauborg Malene Bredahl
Tandsten (6824) Mix Torsten Hundebøl Hansen Mette Ellegaard Thomas Michelsen
Team Cowabunga (4001) Male Rasmus Kristian Mogensen Michael Skjødt Mikkel Jason Lyhne Buck
Awesome Adventure Racing (4713) SOK Multisport Mix Casper Iversen Camilla Gry Elmann Martin Lindgren
Vakant Racing Team (6827) Male Andreas Bagger Hagner Jens Kristian Vangsbjerg Petersen
CH1 - Copenhagen Adventure Sport (116) Copenhagen Adventure Sport - CAS Male Michel Magnussen Thomas Lindegaard Pedersen Deltager tilgår
OSOS (4908) Mix Thea Storm Henriksen Peter Villadsen Thor Tiim Hansen
32° OOKK (6636) Male Rasmus Folino Nielsen Søren Schwartz Sørensen Jakob Frandsen
#NoRush (6702) Adventure Race Als Mix Thomas Hallenslev Ann-Kathrin Scholtyssek Torben Petersen
Basballe og Co. (6839) Mix Julie Søe Mikkelsen Morten Basballe Gybel Anders Lykke Nielsen
Advengers (6664) Male Johannes Iuul Jacob Utoft Janus Beck Aagaard
Team Kuffertmannschaft (6843) Male Kenni Hansen Will Pinuela


Startliste - Fighter (27 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Elsk (6701) Mix Lykke Katholm Frost Lars Riis Jensen
Team 2xJM (5127) Mix Jeppe Marcussen Julie Mitchell
Bedre Held Næste Gang (5064) Mix David Andersson Heidi Sørensen Joakim Andersen
Dirty MTB Mammas (6703) SOK Multisport Mix Kristina Bøge Meyhoff Stine Clausen Signe Schjørring Skovhuus
The Enevoldsens (6704) Male Esben Bjerre Enevoldsen Sune Lundgaard Enevoldsen
Team Hyldevang (6706) Male Daniel Skov Troels Søndergaard Skov Deltager tilgår
Team Kurzbein (6707) Mix Kirsten Lang Kim Lang
T2J (4485) Aarhus Adventure - AaA Mix Jens Piihl Tina Piihl Jørgen Carstens
Team Vi-Ka-Sku (6709) Female Line Møller Hedegaard Malene Espersen Sofie Bisgaard Hansen
Team Kanon (6711) Male Henrik Hedegaard Jacob Hansen Thomas Hedegaard
MC Team (5181) Male thomas møller christiansen Deltager tilgår
Team Kamstrup (6712) Mix Mark Kamstrup Anna Olesen
Go go (6718) Male Jakob Weibrecht Deltager tilgår Deltager tilgår
Forstadsfruerne (5104) Female Susan Mackensie Gitte Schelde
Ark og ve (5179) Mix Martin Bonde thomsen Lykke Thomsen
Mai&Rie (6866) Female Rie Erichsen Mai Rye Keldorf
Crazy Turtles (6509) Mix Morten Dines Andersen Marie Skydt Winther
The Olsens (6767) Mix ANNE KYSTER Jonas Anders Olesen
Team Bagerst (6770) Aarhus Adventure - AaA Mix Klaus Røjkjær Caroline Dahl
AiO Racerz (6439) Male Torben Aagaard Kenneth Lynghøj Christensen
AiO Racerz next level (6463) Male Alexander Harrow Simon Calmar Andersen
Team 21.5 (6490) Mix Claus Beyer Lisbeth Agri Beyer
Team O2 (6822) Mix Lone Jensen Alex Buendia
Ringkøbing Adventurerace og Trailrunning (RAT) (4051) Mix Heine Glüsing Maja Stefansdottir Thomas Huus
Team Grej (6840) Mix Sara Middelhede Peter Kjempenes Jens Christian Andersen
Team Talk (6841) Aarhus Adventure - AaA Female Therese Ravn Jensen Nanna Holvad 🤗
Nybegynderne (3862) Male Tommy Hansen Jesper Hjortshøj Vestergaard Stefan Bonde Nielsen