Eagle Race


Startliste - Master (7 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Olsen Banden (6560) Male Jesper Olsen Andreas Valdemar Olsen Anton Harrsen
Team Aaros (6732) Aarhus Adventure - AaA Mix Asta silkjær møller Jens Visti Gustav Kircher
MH2 - Copenhagen Adventure Sport (6450) Copenhagen Adventure Sport - CAS Male Martin Møller Thomas Lindegaard Pedersen Søren Walmar Hansen
Team Oure (4666) Mix Rasmus Carlo Fabricius Emma Scharling Thomas Friis Jørgensen
Oure Højskole Adventureinstruktør (6739) Male Asger Holdt Deltager tilgår Deltager tilgår
ARGH (2228) Male Jacob Linnemann Rønfeldt Thomas Juel Christensen Deltager tilgår
Oure Højskole Adventuresport (6768) Male Mathias Hauge Nielsen Deltager tilgår Deltager tilgår


Startliste - Challenge (17 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Team Egsmark (6726) Male Steffen Juhl Andersen Søren Laursen Palle Andersen
Eventyr for Begyndere (4654) Male Niels Mads Nielsen Deltager tilgår Deltager tilgår
Team AANV (4171) Male Mads Klausen Jesper Skjødt Christian Barholt Hansen
PP'erne (6837) Mix Marie Vestergaard Witt Søren Berg Pedersen
Havbasserne (6660) Male Hans Christian Nørager Michael Hansen Kasper Hjorteberg
Cobham SATCOM (1091) Male Christian Mørup-Petersen Henrik Sørensen
Team Hustler - H12.dk (654) Male Claus Adelørn Jens Møller
WATeam (94) Womens Adventure Team - WAT Female Hanne Rasmussen Janne Smidt
Oure Højskole Adventuresport (6740) Female Marie Christensen Deltager tilgår Deltager tilgår
Oure Højskole Adventuresport 2 (6741) Female Linea Thomsen Deltager tilgår Deltager tilgår
#NoRush (6702) Adventure Race Als Mix Ann-Kathrin Scholtyssek Thomas Hallenslev
Piranhas (AR-Als) (83) Adventure Race Als Male Kristian Dam Torben Petersen
FamilyCampFathers (4293) Male Christian Dahl Karsten Lindow Michael Francois Knudsen
The Hammars (6754) Male Kristian Boel-Hammar Andreas Hammar
Salomon Adventure (3567) Mix Emma Elisabeth Højgaard Anders Tranberg Andreasen Bjørn Axelsen
Deuter Adventure Team (SWE) (6825) Male Rickard Ericsson Johan Lidström
TEAM GRÆNZLAND (6832) Male Thomas Lykkegaard Fabian Mager Deltager tilgår


Startliste - Fighter (15 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
The Danish Pastries (6668) Male Stine Eiersholt Patrick Leese Liam Leese
Team sommertid (6734) Mix Niels Gjedde Sommer Tine Gjedde Sommer Søren Gjedde Sommer
Team HC (6737) Mix Maja Heiede Christensen Anders H. Christensen
Nordtrim adventure team (6738) Mix Josefine Terese Larsen Henrik Larsen Bjarne Hogrefe Nielsen
M. Petersen ApS (5160) Male Michael Petersen Morten J Morten E
WATeam (5070) Womens Adventure Team - WAT Female Rie Søgaard Jensen Camilla Thind Sunesen Signe Kristensen
FLOS ægos (6749) Male Mathias la Cour Vågen Rasmus Boelstoft Stougaard Jonathan Nørgaard Kristensen - 485324
TEAM FLOS IFO LETS GO BABY (6752) Male Sebastian Brøgger Bjarne Rasmussen Mathias Nordal
Vi har ikke været med før (6753) Male Peter Lærke Lorentzen Mikkel Markvardsen Søren Berier Husted
Moving faster (6826) Male Lars Hyltoft Lasse Mønsted Rune Leveau Dandal
Novo Nordisk Quality Systems (4351) Mix Poul Henning Poulsen Kim Friborg Conni Friis Sundstrup
Team CityBike (6828) Mix Raphael Payet-Burin Sara Vera Marjanovic Rasmus Holme-Jensen
SG'S eventyrere (6831) Female Marie Blenker Stine Bülow Ida Marie Kemp
11. time (6833) Male Lasse Hulgaard Thomas Møgelberg
Team Spurt (6835) Mix Alma Mortensen Simon Siger Alberte Mortensen