Nordisk Adventure Challenge Silkeborg


Startliste - Challenge (17 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
FamilyCampFathers (4293) Male Christian Dahl Karsten Lindow Michael Francois Knudsen
Runglorious Bastards (5193) Male Giedrius Leonavicius Nerijus Amanavicius Jonas Amanavicius
Team Virklund Outdoor - Danmarks outdoor forstad (4502) Mix Stine Clausen Andreas Clausen Jesper Due
Team Last Minute... (4251) SOK Multisport Mix Thomas Hallenberg Birthe Juhl Michael Espersen
The Ice Ts (4350) Mix Tine Gade Hansen Tommy Kirk Damsgaard Michael Mogensen
FenixJumpMasters (4928) Aarhus Adventure - AaA Male Frederik Rasmussen Troels Stjernholm Deltager tilgår
Team HMS (3830) Male Henrik Søgaard Larsen Mads Granlien Søren Peter Buur
WATeam (94) Womens Adventure Team - WAT Female Hanne Rasmussen Anna W. Petersen Janne Smidt
Still going strong (4494) Male Kasper Petersen Gorm Christiansen Mads helbo
Team Athlete Rehab (4877) Aarhus Adventure - AaA Mix Ebbe Snerling Emma Elisabeth Højgaard Lasse due Petersen
fb hyggesport (415) Mix Astrid Bigum Kristensen Ken Haurum Sebastian Persson
Natural Selection (4820) Male Søren Dueholm Jens Isak Andersen Christian Jørgensen
Salomon Adventure (3567) Mix Jacob Linnemann Rønfeldt Anne Malene Nissen Bjørn Axelsen
Team KRIK (4565) Mix Randi Petersen Thomas Eriksen Deltager tilgår
Nybegynderne (3862) Male Tommy Hansen Stefan Bonde Nielsen Jesper Hjortshøj Vestergaard
Team CAS young guns (6758) Copenhagen Adventure Sport - CAS Mix Magnus Eriksen Brink Kristine Berg Hansen Joakim Østergaard
Fuld Fart Fremad (6721) Aarhus Adventure - AaA Male Gustav Kircher Deltager tilgår Deltager tilgår


Startliste - Fighter (22 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Team HAJ (6777) Female Heidi Busk Eriksen Anita Hedegård Andersen Jannie Hagelskjær
Team Gulstad (6778) Mix Jesper Gulstad Katrine Gulstad Helene Gulstad
3 på tur (6795) Female Nina Clemmensen Jette Buchwald Pedersen Wiki Ulrich
Tak for gaven (6816) Female Lisbeth Ambrosius Marianne Ambrosius Britta Ambrosius
AKTIVENTURE (3797) Male Klaus Lange Vangshold Bjarne Boe Nielsen Preben Skytthe
Team SMOKE (6830) Male Morten Vestergaard Nyborg Søren Hvelplund Overgaard Kenneth Thorup
Speedy Gonzales (4462) Female Mette Nyhus Mette Gryholt Fenger Helene Overgaard Mikkelsen
Dynaudio 1 (4406) Mix Andreas Sørensen Anders Lassen Maja Bangsgaard
Team Rumster (131) Male Martin Trouman Rasmus Møller Jensen Deltager tilgår
Vi ta’r den på rutinen (6845) Female Nadia Bjerg Signe Bertelsen Karina Sørensen
Team Mod det uendelige univers (6849) Mix Jens Stål Højmark Bjarne Sørensen Jane Bech Thøgersen
Team Is (6851) Mix Björn Brügger Lisbeth Poulsen Deltager tilgår
Team Fit4Run (113) Female Emma Bredahl Anni Plauborg Malene Bredahl
Team Glade Clausen (6855) Female Sarah Johanne Gade Clausen Deltager tilgår Deltager tilgår
Futterne (2209) SOK Multisport Male Jens Holten Steffen Hansen Andreas flint
To lange og En klog (6856) SOK Multisport Female Kristina Bøge Meyhoff Anne Mette Meyhoff Katrine Fuglsang
Vi har ikke været med før (6753) Male Mikkel Markvardsen Peter Lærke Lorentzen Søren Berier Husted
Team Yippie Ki-Yay (6865) Mix Morten Allermann Niels Høegmark Grith Høegmark
Ringkøbing Adventurerace og Trailrunning (RAT) (4051) Mix Heine Glüsing Maja Stefansdottir Thomas Huus
Team Titans (6696) Male Tobias Kuhlmann Andersen Peter Engel Thomas Jesper Alkestrup
Vi ved stort set hvor vi er :-) (6876) Mix Leon Kildbane Gitte Kildbane Deltager tilgår
Super Fighters (6885) Female Ida Klein Lisbeth Brandes Berit Krüger


Startliste - Forsvarets mesterskab (2 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
FAK_TOPGUN/Challenge (6869) Female Ronja Lund Ankerfelt/451066 Kristina Møgelhøj / 451942 Anne Sofie Solvang
FsnAal Bevogtningen1 (6877) Male Brian Kronborg /467489 Carsten Bloksgaard Cristensen/109160 Kim Hecht Nielsen/196147