Nordisk Adventure Challenge Silkeborg


Startliste - Challenge (35 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
FamilyCampFathers (4293) Male Christian Dahl Karsten Lindow Michael Francois Knudsen
Runglorious Bastards (5193) Male Giedrius Leonavicius Nerijus Amanavicius Jonas Amanavicius
Team Virklund Outdoor - Danmarks outdoor forstad (4502) Mix Stine Clausen Andreas Clausen Jesper Due
Team Last Minute... (4251) SOK Multisport Mix Birthe Juhl Lars Jakobsen Michael Espersen
The Ice Ts (4350) Mix Tine Gade Hansen Tommy Kirk Damsgaard Michael Mogensen
FenixJumpMasters (4928) Aarhus Adventure - AaA Male Frederik Rasmussen Troels Stjernholm Mads Rahbech
Team HMS (3830) Male Henrik Søgaard Larsen Mads Granlien Søren Peter Buur
WATeam (94) Womens Adventure Team - WAT Female Hanne Rasmussen Anna W. Petersen Janne Smidt
Still going strong (4494) Male Kasper Petersen Gorm Christiansen Mads helbo
Team Athlete Rehab (4877) Aarhus Adventure - AaA Mix Ebbe Snerling Emma Elisabeth Højgaard Mikkel Hastrup Nielsen
fb hyggesport (415) Mix Astrid Bigum Kristensen Ken Haurum Sebastian Persson
Natural Selection (4820) Male Mathias Rask Junker Emil Duus Junker Thorbjørn Udby Hansen
Salomon Adventure (3567) Mix
Team KRIK (4565) Mix Randi Petersen Thomas Eriksen Stephan Boll
Nybegynderne (3862) Male Tommy Hansen Stefan Bonde Nielsen Jesper Hjortshøj Vestergaard
Team CAS young guns (6758) Copenhagen Adventure Sport - CAS Mix Magnus Eriksen Brink Kristine Berg Hansen Joakim Østergaard
Fuld Fart Fremad (6721) Aarhus Adventure - AaA Mix Gustav Kircher Asbjørn Karlsmose Camilla Brydegaard
Midaldrende økonomers klub (5079) Male Lars Zinck Kenny Friis Gade Palle Andersen
Team MAJ (6582) Mix Maria Østergaard Dierking Alexander Dierking Jesper Askov
CH1 - Copenhagen Adventure Sport (116) Copenhagen Adventure Sport - CAS Male Michel Magnussen Jesper Pedersen Thomas Lindegaard Pedersen
Team Iron Horseman (4473) Male Steen Ejby Søren Egelund Jonas Rasmussen
TurboMia (4916) Mix Nanna Fønss Thomas Lykke Nielsen Anders Lykke Nielsen
Team Fed Energi (6898) Female Rikke Jensen Ditte Brinkmann Liv Pabst Brix Pedersen
Team Delta (75) Male Thomas Gordon Mognes Lykkegård Hansen Johan Nielsen
Team Talk (6841) Aarhus Adventure - AaA Female Therese Ravn Jensen Nanna Holvad ūü§ó Mie Fridan Sørensen
Racing Team IHS Herrer (6904) Male Martin Lindgren Markus Schöttel Jeppe Kejser
Team Oure (4666) Mix Mathias Filtenborg Rasmus Carlo Fabricius Emma Scharling
Oure Højskole Adventure drenge (6908) Male Micahel Duus Kristian Hule Deltager tilg√•r
Oure Højskole - Outsiders (6909) Mix Thea F Hansen Flemming Nebeling Mads Hansen
Aarhus adventure Team Stavtrup (6911) Aarhus Adventure - AaA Male Mathias Juul Carlsen Lasse due Petersen Deltager tilgår
Banjos Bagtrop (5124) Mix Bjarke jørgensen Malene hansen Deltager tilg√•r
Lawn mowers (6914) SOK Multisport Male Kent Hebsgaard Jan Sommerlund Esben Krabbe
Mimses Mean Machine (5068) Mix Anders Munch Nielsen Marie Meldgaard Søren Brix Grønhøj
Friluftsland Aalborg (6916) Mix Lykke Overgaard Emilie Jørgensen Mikkel Overgaard
11. time (6833) Male Lasse Hulgaard Thomas Møgelberg Rasmus Folino Nielsen


Startliste - Fighter (38 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Team HAJ (6777) Female Heidi Busk Eriksen Anita Hedegård Andersen Jannie Hagelskjær
Team Gulstad (6778) Mix Jesper Gulstad Katrine Gulstad Helene Gulstad
3 på tur (6795) Female Nina Clemmensen Jette Buchwald Pedersen Wiki Ulrich
Tak for gaven (6816) Female Lisbeth Ambrosius Marianne Ambrosius Britta Ambrosius
AKTIVENTURE (3797) Male Klaus Lange Vangshold Bjarne Boe Nielsen Preben Skytthe
Team SMOKE (6830) Male Morten Vestergaard Nyborg Søren Hvelplund Overgaard Kenneth Thorup
Speedy Gonzales (4462) Female Mette Nyhus Mette Gryholt Fenger Helene Overgaard Mikkelsen
Dynaudio 1 (4406) Mix Andreas Sørensen Anders Lassen Maja Bangsgaard
Team Rumster (131) Male Martin Trouman Rasmus Møller Jensen Deltager tilg√•r
Vi ta‚Äôr den på rutinen (6845) Female Nadia Bjerg Signe Bertelsen Karina Sørensen
Team Mod det uendelige univers (6849) Mix Jens Stål Højmark Bjarne Sørensen Jane Bech Thøgersen
Team Is (6851) Mix Björn Brügger Lisbeth Poulsen Mia Buch Mulbjerg
Team Sidsel Mor (6854) Mix Naja Dan Møller Aase Bach Knudsen Niels Thomsen
Team Fit4Run (113) Female Emma Bredahl Anni Plauborg Malene Bredahl
Team Glade Clausen (6855) Mix Sarah Johanne Gade Clausen Noah Sophus Gade Clausen Morten Harde Clausen
Futterne (2209) SOK Multisport Male Jens Holten Steffen Hansen Andreas flint
To lange og En klog (6856) SOK Multisport Female Kristina Bøge Meyhoff Anne Mette Meyhoff Katrine Fuglsang
Team 2700 (6859) Mix Sandie Fortner Mille Hasse Fortner Anders Hasse Petersen
Vi har ikke været med før (6753) Male Mikkel Markvardsen Peter Lærke Lorentzen Søren Berier Husted
Team Yippie Ki-Yay (6865) Male Morten Allermann Niels Høegmark Gilbert Sprechler
Ringkøbing Adventurerace og Trailrunning (RAT) (4051) Mix Heine Glüsing Maja Stefansdottir Thomas Huus
Team Titans (6696) Male Tobias Kuhlmann Andersen Jesper Alkestrup Deltager tilgår
Summe (6875) Male Jimmi C. Graffe Carsten Kromann Michael Bidstrup Hansen
Vi ved stort set hvor vi er :-) (6876) Mix Leon Kildbane Gitte Kildbane Deltager tilgår
Super Fighters (6885) Female Ida Klein Lisbeth Brandes Berit Krüger
ASR hold 1 (6892) Male Hans Christensen Christian Petersen Kasper Aagaard
ASR hold A (6894) Mix Mogens Jessen Jesper Hoffmann Margrethe Langhoff Thuesen
Kan Kathrine finde vej? (6895) Female Tanja Bonde Jepsen Kathrine Bierkampf Gjoerup Vicki Nielsen
De små rå (6902) Mix Asger Eller Folke Janiesch Anders Handler
Team easy on (6906) Male Nick fagerland Morten Schandorff Jesper Schandorff
Oure Højskole - Adventure pigerne (6910) Female Marie Schunck Ter-Borch Christine Fridolf amalie Christensen
Team Oure Kostgymnasium (3658) Mix Liva Klingenberg Sofia Holst Max Ottesen
Oure Gym Adventure (269) Mix Søren Romer Søborg Line Cramon Theo Ottesen
Team JAR (6913) Mix Rolf Jensen Jens Bomholt Anne Brolin Gade
SOK Ungdom (6915) SOK Multisport Male René Rokkjær Mattias Rokkjær Emil Fredberg
Team God Tid (6589) Mix Stine Elkjær Nielsen Ole Østergaard Kåre Clemmesen
Team Nordisk Youngsters (6917) Mix Andreas Leth Jørgensen Emil Rokkjær Laura Lambæk Knudsen
Team Silkeborg Højskole (6923) Male Thor Regnarsson Jacobsen Henrik Tønning Malte Fogde Mikkelsen


Startliste - Forsvarets mesterskab (8 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
FAK_TOPGUN/Challenge (6869) Female Ronja Lund Ankerfelt/451066 Kristina Møgelhøj / 451942 Anne Sofie Solvang
FsnAal Bevogtningen1 (6877) Male Brian Kronborg /467489 Carsten Bloksgaard Cristensen/109160 Kim Hecht Nielsen/196147
De 3 AKIF'ere, Challenge (6562) Mix Jonas Falck Weber Nina Falck Weber Lasse Falck Weber
Grå-zonen (Challenge) (6897) Male Anders Edsen/191077 Henrik Andersen/213468 Rasmus Skovgaard/178381
TEAM Flyveskolen, Fighter (6563) Male Lars Andreas Grøngaard Anders Mols Bonde Claus Kronborg Caspersen
AKIF, Fighter (6912) Male Michael Hou/413068 Jonas Basse Jensen/458746 Hans Gass Sibbesen/447670
Team Wayfinders/Fighter (6919) Mix Oscar Paustian/481343 Randi Kjær Nielsen/358832 Maja Lilleør/375172
LRGNE (Fighter) (6920) Mix Ulrik Staugaard Lars Munktved Sara Almholt Hjalager