DM Master Nordisk Adventure Challenge SIlkeborg


Startliste - Master (10 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Team VEEH (2247) Male Nick Raaholdt Sørensen Peter Laugesen Thomas Trøjborg
Team Racing Denmark/Highfive - DK (6757) Aarhus Adventure - AaA Mix Mikael Halberg Thea Otte Andersen Ole Hemme Hansen
Team Sanguinem, Sudore et Lacrimis (2201) Male Casper Holmgaard Jensen Daniel Kristian Bygebjerg Espensen Jakob Weibrecht
Masanga Racing/Copenhagen Adventure Sport - DK (4308) Copenhagen Adventure Sport - CAS Mix Sidsel Dan Hull Simon Troelsgård Mads Troelsgård
Tøsehygge snak (6927) Aarhus Adventure - AaA Mix Gustav Kircher Emma Elisabeth Højgaard Lukas Høghøj
Awesome Adventure Racing (4713) SOK Multisport Mix Camilla Gry Elmann Casper Iversen Kasper
Team Spirit AaA - DK (4306) Aarhus Adventure - AaA Mix Simone Haastrup Bjarke Refslund Klaus Jessen
Team Aaros - DK (6732) Aarhus Adventure - AaA Mix Anders Vang Bjerrum Asta Silkjær Møller Deltager tilgår
MH1 - Copenhagen Adventure Sport-DK (404) Copenhagen Adventure Sport - CAS Male Søren Walmar Hansen Thomas Lindegaard Pedersen Deltager tilgår
Det tynde øl (7381) Aarhus Adventure - AaA Male Henrik Rasmussen Mikkel Overgaard Deltager tilgår


Startliste - Challenge (18 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Fars Talenter (3875) Mix Josephine Gronwald-Jørgensen Sophia Gronwald-Jørgensen Stig Gronwald-Jørgensen
The Ice Ts (4350) Mix Tine Gade Hansen Tommy Kirk Damsgaard Michael Mogensen
Team TIGU (7365) Male Ole Quorning Casper Friis Morten Bang
Mødregruppen (7126) Male Sune Fink Kristian Kjærgaard Christian Grud
Runglorious Bastards (5193) Male Giedrius Leonavicius Deltager tilgår Deltager tilgår
Svejbæks FINEST (7040) Mix Gitte Rieck Emil Thorsen Deltager tilgår
Team Ultimate Pain 2 (7009) Mix Morten Bruhn Olsen Mia Sindberg Skov-Madsen Deltager tilgår
Team Kleist (7046) SOK Multisport Mix Jacob Kleist Marie Kleist Magnus Kleist
BTC Racing (4569) Male Thomas Andersen Benjamin Bjerg Pedersen Christian Christensen
Old Guns (7377) Male Claus Winter Graugaard Claus Stallknecht Henrik Møller
Midaldrende økonomers klub (5079) Male Lars Zinck Kenny Friis Gade Palle Andersen
Team Egested (7160) Mix Claus Bols Eegested Christina Bols Egested Deltager tilgår
fb hyggesport (415) Mix Astrid Bigum Kristensen Ken Haurum Maiken Bliksted Hofman Ansø
Racing Team IHS Herrer (6903) Male Martin Lindgren Kristian Normann Pedersen Bjørn Søvsø Jensen
Racing Team IHS (730) Male Jens Meldgaard Deltager tilgår Deltager tilgår
Team DIR (5088) Male Morten Dyrvig Deltager tilgår Deltager tilgår
Minihepath (891) Male Mikkel Kragelund Thomas Pave Sohnesen Henrik Thorlund Andersen
Legenderne fra Sejs (7479) Mix Maria Østergaard Dierking Alexander Dierking Jesper Askov


Startliste - Fighter (20 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Team Duo (7354) Male William Rasmussen Oscar Emil Rasmussen
AKTIVENTURE (3797) Male Klaus Lange Vangshold Bjarne Boe Nielsen Lars Ole Hansen
NVUI Løb (7366) Mix Lærke Nørbygaard Rasmus Mose Baltersen Jette Buchwald Pedersen
Team Voldum 1 (7368) Mix Dennis Eirup Gitte Pedersen Karina Lyngdal Bro
Team Voldum 2 (7369) Male John Storgaard Lene Lund Storgaard Klaus Amstrup Jensen
Bad boys for life (7158) Mix Mads Berre Eriksen Sandi Sjørup
team syd (4518) Female Elise Olesen Malene Særkjær marianne fryd
Young Guns (7376) Mix Ida Winter Graugaard Hampus Møller Hovslagare Noah Møller Hovslagare
Ringkøbing Adventurerace og Trailrunning (RAT) (4051) Mix Heine Glüsing Maja Stefansdottir Thomas Huus
Baviann og bejlerne (6731) Mix Morten Ahle Ann Haaning Pedersen Poul Smith Baun
Scrambled legs (7379) Female Helene Overgaard Mikkelsen Mette Nyhus Mette Gryholt Fenger
De Gyldne Søstre (7042) Female Karina Boen Skouenborg Camilla Munk Poulsen Inge Skovgaard Knudsen
Futterne (2209) Male Claus Bak Andreas flint Jens Holten
PP på tur (6735) Female Frida Meyer Deltager tilgår Deltager tilgår
En kort En lang (4044) SOK Multisport Female Kristina Bøge Meyhoff Mette Foldager Gyldendal
Three for fight (7391) Female Evi Brandes Lisbeth Brandes Ida Klein
Hep hep sepp (7386) Male Jakob Fryd Kåre Madsen Deltager tilgår
Lost in Silkeborg (7044) Adventure Race Als Male Lennart Deltager tilgår Deltager tilgår
Hilldivers (7396) Male Peter Lærke Lorentzen Mikkel Markvardsen Søren Beier Husted
Team Løb og Løft (7400) Male Anders Hvideland-Olsen Jacob Nielsen Rasmus Hymøller