Gepard Adventure Race


Startliste - Master (16 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
CH1 - Copenhagen Adventure Sport (116) Mix Klaus Mygind Lasse Grosen Laura Andresen
Salomon / Hærens Officersskoles Idrætsforening (565) Male Søren Dyrlund Jessen Jonatan Bay Morten Sønderskov
Team Vandlopperne (689) Mix Sofie Dubillot Peter Dask Deltager tilgår
Fragtmanden (693) Mix Jens Møller Anders Skjønnemann Jytte Jørgensen
Copenhagen Adventure Sport 666 (695) Male
RaceTeam40+ (699) Male Henrik Juhl Bjarne Mortensen Michael Filyo
Piranhas (AR-Als) (83) Male Søren Spang Hansen Torben Petersen
Team Racingdenmark (705) Mix Mikael halberg Anton Hansen Mette Jespersen
IHS Adventureracers 1 (706) Male Jens Meldgaard Jeppe Lysbeck Lundby
Friliv.dk Racers (279) Male Heins Rye Madsen Johnny Skovsgaard
Skolelærerne (NAR) (101) Male Kim Frandsen Mikkel Frese
Team Yeti (655) Male Jesper Holst Bjarke Refslund Jonas Munthe
Sweco Adventure Mix (658) Mix CLarens Olsson CLarens Olsson Sandra Maria Treschow
Racing Team IHS (730) Mix Kristian Normann Pedersen Thea Storm Henriksen Martin Lindgren
Team Shamrock (97) Mix Michael Rønde Morten Obel Mette Flansmose
Copenhagen Adventure Sport 2 (629) Mix Anders Hasse Pedersen Jesper Emborg


Startliste - Challenge (38 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Team Merrell Denmark (143) Mix Lars Bukkehave Anna Hecht Nielsen Jonas Nordstrøm Schwartz
Team 1978 (681) Male Morten Wegener Peter Kjeldsen Morten Ladegaard Petersen
Aqua Quick 1 (687) Mix Jesper Jønsson Kim Tonsberg Kristensen Anja Skriver Brogaard
Team Fit4Run (113) Female Anni Plauborg Malene Bredahl
Dirty Dawgz (92) Male Lars Overby Thomsen Jacob Overby Nielsen Bjarne Sørensen
Team Malikken (688) Male Thomas Norus Malik Nielsen Deltager tilgår
Team Markfoged (691) Mix Nicolai Markfoged Jesper Markfoged Gitte Markfoged
Den Manglende Brik (641) Mix Peter R. Pallesen Ulla R. Pallesen Carsten Jefsen
WATs the rush (78) Female Karen Sejrsgaard Helle Bendixen Bente larsen
The Noobies (696) Female Katrine Gottlieb Martina Krüger Sarah Steinitz Andersen
RaceTeam40+ (698) Male Jens Peter Christensen Ivan Jeppesen
Team Totally Lost MIX (AR-Als) (256) Mix Søren Kirkegaard Knudsen
Bestyrelsen AR (701) Male Morten Bach Preben Najbjerg Martin Lindholdt Kristensen
Hold FAST (702) Female Anna Kjær Madsen Charlotte Brun Nissen Anna Lindegaard
CD2 - Copenhagen Adventure Sport (136) Mix John Fatum Mette Bjeldbak-Olesen Arne Barwinski
Team Xtreme (707) Mix Jens Piihl Tina Piihl Søren Olin Rasmussen
Team JA-hat (710) Male Rune Hjorth Nielsen Jens Christoffersen Henrik Markvardsen
Egon. Benny og Keld (713) Male Kasper Munkholm fedriksen Mathias Pilgaard Wriedt Kristian Gunersen
Chrimo (219) Mix Jens Jacob Laursen
Aarhus Adventure SIS (722) Mix Anne Andersen Anders Vang Bjerrum
Aarhus Adventure 1A (727) Male Troels Otte Andersen Søren Pedersen
Bike fever Multisport (729) Male Claus Rosenlund Anders Drivsholm Søren Drivsholm
GIVA mix4 aka. Ladylokomotivet (739) Mix Sophie Kornvig Pernille Sand Kasper Ulriksen
GIVA dame 4 aka. De jernhårde ladies (741) Female Henriette Bramsted Lotte Strøm Karen Damgaard
GIVA dame 2 (743) Female Ea Enggrob Karoline Jurgensen Maja Sommer
GIVA MIX 2 aka De Slatne Regnorme (745) Mix Tine Bunk Rasmus Johannsen Cathrine Smedegaard
GIVA herre 3 aka Metal og Bræk (746) Male Stefan Enemark Matzen Peter Hede Broberg Jeppe Stampe Andersen
GIVA mix3 - op å den cykel (748) Mix Annesofie Ølgod Agnes Pedersen Jonas Højen
GIVA herre 5 (Tricoloure) (749) Male Per Dahl Rasmussen Niels Ejner Hovmøller Johannes Winther
Team Salomon (738) Mix Sessel Elmstrom Peter Villadsen Dion Petersen
GIVA Herre 7 (754) Male Rasmus Lousen Jesper Tronier Hansen Jimmi Vroue
The Airbenders (755) Mix Julie Rasmussen Andreas Birk Hansen Kristian Roed Phillipsen
GIVA Herre 5 (756) Male Hiep Minh Lo Jens Kristian Kristensen Jens Christian Lund
GIVA herre the A-Team (780) Male Bjarke Lykkeskov Thomas Trend Poulsen Jacob Brændstrup Andersen
GIVA Dame DE krøllede Armhuler (781) Female Sine Dam Kirstine Krogslund Ninna Skovbjerg
ATventure (679) Male Casper Holmgaard Jensen Deltager tilgår
Team superman (656) Male René Korsgaard Christian Holm Hansen Lasse Korsbæk
Aarhus Adventure (709) Mix Lasse Holch Nielsen Helle Hagen Rasmussen Christoffer Troelsgård


Startliste - U21 (9 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Team Tredje Gang Er Lykkens Gang (694) Male Mikkel Hastrup Nielsen Malthe Kjær Bendtsen Magnus Kofoed
De Gule Bananer (704) Mix Jacob Skaanning Jørgensen Marcus Ravn Jensen Johanne Vase
Team Racing Rebels (723) Male Mikkel Damm Thomsen Jacobsen Jeppe Kragelund Tobias Hansen
Team Different Bikes (724) Mix henrik schmidt mette høeberg cato lund
Team Flyvende Start (725) Mix Thea Babiel Bach-Svendsen Andreas Birk Jensen Thomas Drachmann Petersen
Brejning Efterskole (788) Mix Emil Hansen Petra Larsen Rasmus Wissendorf Simonsen
HMI 2 (795) Male Marcus Emil Christensen Christian Revsbech Pedersen Magnus Vestergaard
HMI 1 (798) Male Simon Nørregaard Agersnap Kasper Birkedal Olesen Johan Smed Bryld
HMI 3 (799) Male Andreas Blom Tobias Bengtsen Jan Matti Stein