Kong Vinter


Startliste - Master (21 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
MegaPuls (597) Male Michael Munch Michael Munch
Team Katan Event (599) Mix Mette Bendixen Jensen Allan Højen Nicolai Jensen
CH1 - Copenhagen Adventure Sport (116) Mix Klaus Mygind Lasse Grosen Anna Hecht Nielsen
Fede Gamle Mænd (609) Male Peter Villadsen Thure Fuhrmann Kjær
Kiropraktor3400.dk (103) Male Thomas Sønderkær Meyer Peter Reibert Hansen
XTERRA AARHUS (612) Male Lars Bloch Kirkegaard Michael Glud Deltager tilgår
Skolelærerne (NAR) (101) Mix Kim Frandsen Jacob Linnemann Rønfeldt Anders Ellegaard
Aarhus Adventure Marster 1 (638) Mix Lasse due Petersen Klaus Jessen
Tough Vikings (640) Male Jimmi Thor Christensen Peter Seehausen
Copenhagen Adventure Sport 2 (629) Mix Maria Lindboe Nielsen Mette Skindersø Lasse Høgstedt
Team Yeti (655) Male Bjarke Refslund Emil Rye Wøhlk
Sweco Adventure Mix (658) Mix CLarens Olsson CLarens Olsson Kristina Carling
SWECO Adventure Team Syd (659) Male Tomas Nordlander Mathias Carling
Team Delta (75) Male Mognes Lykkegård Hansen Thomas Gordon Thomas Guldmann
Nirvana Verde - Oxyburn AR Team (661) Mix Mario Ruggiero Marta Poretti
Multisport.fi (FI) (662) Mix Petri Forsman Petri Forsman
Rejlers Kolmarden Adventures (663) Male Simon Larsson Peter Natanaelsson
CH4 - Copenhagen Adventure Sport (403) Male Kristian Deiborg Silas Egelund
Nøddepatruljen (664) Female Mette Jespersen Hanne Jespersen
Försvarsmakten Adventure Team (672) Mix Cecilia Jessen Christian Ericsson Fredrik Ringström
Cuva..dk (NOSK) (680) Male Martin Ebro Niels torp madsen


Startliste - Challenge (48 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Team Shamrock (97) Mix Michael Rønde Mette Flansmose
Team Weisbrod (592) Mix Jeroen Weisbrod Simon Weisbrod Heidi Christina Larsen
De Virtuelle (593) Male Claus Fredslund
Det bliver koldt og mørkt - igen! (84) Male Rasmus Riskær-Smidt Claus Ravn
WATs the rush (78) Female Karen Sejrsgaard Helle Bendixen Sandra Bodilsen
The Underdogs (605) Male Thomas Madsen Kenn Holst Jensen
Team Ndugu (Vepi) (606) Male Joseph Clemmesen Christopher Clemmesen
Smiths (607) Mix Troels Larsen Frederikke Langkjær
NIRAS Explore (466) Male Jesper Suhr Mads Toubro Thomas Reng Frigaard
Team Fit4Run (113) Female Anni Plauborg Tine Amstrup-Hansen Malene Bredahl
Blovstrøds Sønner (608) Male Simon Jacobsen Fredrik Svarre Nielsen Søren Andersen
Whiteout adventures (85) Female Christina Valskov Weichardt Johanne Christiani Zenia Inselmann
OK Øst Birkerød Herrehold 1 (611) Male Johan Holkmann Jacobsen Morten Bang Nørgaard
Team Skinny Legs (NAR) (615) Mix Nicolas Brandt Hansen Deltager tilgår
TEAM PITGUF-EBW (80) Male Frederik Munthe Morten Overgaard Morten Wad
Bedre end sidste år (292) Male Kenneth Tolstrup Kristensen Matrin Lunderskov Jacob Ilsøe
Roskilde Adventure Team (627) Mix Ulla Lademann Stein Jakobsen
Friliv.dk Racers (630) Male Per Thomsen Johnny Skovsgaard
Ultra! Super! Giga! (USG) (637) Male Kasper Vork Esben Rugbjerg
Roadrunners adventure team (639) Male Janus rasmussen Janus rasmussen Janus rasmussen
Den Manglende Brik (641) Mix Peter R. Pallesen Carsten Jefsen Ulla R. Pallesen
Adventures Ignoramus (642) Male Torben Wind Moses Løvstad Rene Grundtvig Jensen
Ethundredetreogtyve (644) Male Christian Strandgaard Christian Strandgaard
Team Infinity (645) Male Mads 'Kid' Lyngby Daniel 'ico' Dalsgaard
Babydocs (647) Female Nina Sørensen Kerstin Almdal Caroline Hedsund
MH1 - Copenhagen Adventure Sport (404) Male Michael Selchau Sanggaard Michael Mortensen
WATs Seje Sild (650) Female Britt Schøndorff Clausen Deltager tilgår
Ok Øst Birkerøds piger (652) Female Pernille Brunstedt Jacobsen Katja Brunstedt
DLM - vi gør det bare (554) Mix Bo Poul Mortensen
Spang & Nydahl (648) Mix Søren Spang Hansen Bettina Nydahl Jensen
Team Hustler - H12.dk (654) Male Jimmy Schakow Claus Adelørn Frederik Nybo Petersen
Team superman (656) Male René Korsgaard Silas Mølgaard Svarrer Lasse Korsbæk
René kunne ikke (657) Male Alexander Eriksen Thor Hougaard Andreas Mørch-Madsen
USG Mix (665) Mix Søren Walmar Hansen Marie Sofie Møller
Team DI (666) Male Kasper Schmidt Jakobsen Mads Haack
Team Merrell Denmark (143) Mix Niels Brandt-Jørgensen Lars Bukkehave Line Søderlund
Ollerup.dk/upgrade - Frømand, Jæger, Politi? (667) Male Nicolaj Poulsen Thomas Kent Ole Iversen
Isbjørnene (668) Mix Gro Wejdling Daniel bojsen
Soldiers m8 (671) Male Fatos Abdullahu Andreas Rod Dinesen
BirkeroedAdventureClub (159) Mix Errit Müller Lone Müller Kim Spiegelberg
Sporty spices (673) Mix Mette Flansmose Anne Bødker
Thrane & Thrane Adventure Team (674) Male Jan Mathorne Christian Mørup-Petersen
KnipseKineserensKnægte (675) Male Rasmus Klüver Jensen Casper Kibsgaard Karsten Fischer Rønde
Roskilde Adventure Team 2 (676) Mix Line Christensen Mikkel Christensen
Odense Ok/Tri4 (677) Mix Marie Tindborg Rasmus Højkilde
Jydemix (678) Female Mette worsøe jørgensen Mette worsøe jørgensen
USG Challenge Herre (133) Male Frederik Tetzlaff Nikolaj Mark Christensen Anders Mølbjerg Lund
OCR Training Denmark (74) Male Tore Sten Andersen Christopher André Wiberg


Startliste - U21 (8 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Team Superheroes / Himmelbjergegnens natur og idræts efterskole (610) Mix Magnus Worm Asta silkjær møller Jens visti
Himmelbjergegnes natur og idræts efterskole (613) Mix Marcus Ravn Jensen Jacob Skaanning Jørgensen Johanne Vase
Protus Maximus (619) Male Emil Hansen Jonas Bjørn Reland
Himmelbjergegnes natur og idræts efterskole's Oldboys (631) Male Marcus Rune Iversen Johan Lindbjerg Skovbæk Troels Emil Dam Lundgaard
Himmelbjergegnes natur og idrætsefterskole / Ove (635) Male Lasse "Johnny cash" Meilvang Mikkel "randers-drengen" Engstrup axel "the o-runner" Kristensen
Himmelbjergegnes natur og idræts efterskole (636) Mix Hjalte Eriksen Kathrine Søgaard Grøndahl Birita á Heygum Kass
Team B.E.A.T. (660) Male Carl-Emil Wetche Christian Torpegaard Hansen
Team Rookie (2121) Female Camilla Duong Mie pind Bich Van Duong