Thy til lands til vands og i luften


Startliste - Challenge (39 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3 Deltager 4
Female Frontrunners (800) Female Jeanette Dige Svenningsen Cindy Lima Ottosen Christina Krogsgård Nielsen Mette Bygum
Vendelbo Cykler, Hjørring. (801) Male Jørgen Høll Bjarne Lyngsø Peter Palmblad Jens Peter Palmblad
De glade amatører (806) Male Claus Pedersen Michael Bramsen Morten Nielsen Per Klitte
WATs the rush (78) Female Helle Juncker Helle Bendixen Jytte Jørgensen Bente larsen
Friluftlogen (892) Male Morten Stoltze Jeppe Hust Henrik Bay Madsen Jakob Vemmelund
Team Hangover IV (900) Male Michael N ymann Jacob Østerby Pedersen Søren Pedersen Martin Harring
RaceTeam40+ (698) Mix Jens Peter Christensen B F Klaus Hansen
Team Rookie (904) Mix Bjarne Hogrefe Nielsen Martin Funk Larsen Lars Hyllested Mette Gregersen Skovlund
Underdogs (906) Male Lasse due Petersen Thomas Madsen Morten Hviid Madsen Benjamin Bjerg Pedersen
Team Fit4Run (113) Female Anni Plauborg Anne-Mette Mortensen Malene Bredahl
RaceTeam40+ (912) Mix Michael Filyo Henrik Juhl Bjarne Mortensen Rie Gade
Rikkes Racers (914) Male Casper Holmgaard Jensen Daniel Kristian Bygebjerg Espensen Søren Bang Trangbæk Nicolai Vangsgaard
Team HCM 2012 (915) Male Lars Damgaard Per Skræm Jimmy Christensen Morten Baun
team hcm vi rydder op (917) Male Bjarke Dinsen karsten dige mikael ottesen Michael toft
Lillebælt Adventure Team (89) Mix Morten Morsø Mads Krøyer Christina Paulsen Astrid Hadberg
HCM Modne Sild (925) Female Dorthe Lilleøre Lone Lilleøre Hanne Kjær Poulsen Mette michaelsen
Nord Extreme Masters (919) Male Rune Strøm Jensen Tue Strøm Jensen Thomas Clausen Anders Møllerskov
The T-party (930) Mix Thea Otte Andersen Terese Otte Andersen Thyge Otte Thomsen Troels Otte Andersen
Team Happy Feet (931) Mix Simon Rosenhøj Leth Ida Berggren Anne Andersen Karsten M Jensen
NOK 2015 (935) Male Kristian Edsen Kristian Edsen Kristian Edsen Kristian Edsen
Team SparV.dk I (937) Male Benny Sørensen Esben Bovbjerg Anders Borggaard Anders Borggaard
Team SparV.dk mix (938) Mix Alexander Brix Kronborg Mette Dahl Diechmann Anne Hauge Thostrup
Team OpTur (940) Male Jonatan Bay Deltager tilgår Deltager tilgår Deltager tilgår
Team Aapa Adventure (942) Mix Thomas Ravkilde Mikkel Hagstrøm Majken Thejl Jespersen Mai Lykkegaard Schmidt
Mopelato (943) Male Morten Brogaard Peter Hedager Torben Nielsen Poul Claumarch
Team Volkswagen Thisted (945) Male Henrik Larsen Carsten V. Pedersen Erik V. Pedersen Palle Holm
HNIE Oldgirls (946) Female Asta silkjær møller Kathrine Søgaard Grøndahl Birita á Heygum Kass Deltager tilgår
Adventuremind.dk (947) Male Christian Winther Kristensen Michael Holm Jensen Deltager tilgår Deltager tilgår
Team Vandlopperne (465) Mix Simon Søndergaard Sofie Dubillot Peter Dask Lars Hvid
Team Giv.dk (952) Mix Camilla Gry Elmann Kasper Ulriksen Deltager tilgår Deltager tilgår
GIVA herre the A-Team (780) Male Thomas Trend Poulsen Bjarke Lykkeskov Jacob Brændstrup Andersen Jens Christian Lund
Aarhus Adventure (740) Mix Klaus Jessen Lasse Holch Nielsen Anders Vang Bjerrum Anna Movin
Team Shamrock (97) Mix Morten Obel Michael Rønde Anne Bødker Karen V. Danielsen
Team Landbobanken (850) Male Sebastian Landgren Morten Opprud Denis Deleuran Lars Ole Pedersen
Roskilde Adventure Team (627) Mix Ulla Lademann Stein Jakobsen Line Christensen Mikkel Christensen
Team Racingdenmark (705) Mix Mikael halberg Anton Hansen Sandra Maria Treschow Per Dahl Rasmussen
LD Auto (984) Male Christian Nyby Mathias Badstue Simon melgaard Stig bundgaard
Cycling Nord (683) Male Anders Jensen jens brandt Mads Brandt Per Thomsen
Thy Triathlon Team VØ (986) Male Michael Frank Deltager tilgår Deltager tilgår Deltager tilgår


Startliste - Fighter (11 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3 Deltager 4
Tre tømrer og en smed (905) Male kim vinther Kristian vinther Jonas Toft Andersen Deltager tilgår
Team Lang (907) Mix Simon Lang Camilla Jensen Vivi Lang Flemming Lang
Team Topform (HAPA) (911) Mix Patrick Blåbjerg Thomsen Hasse Gerner Nielsen Anna Slot Alexander Mærsk Lundhøj
Fire friske fyre (933) Male Jeppe Søndergaard Peter Pilgaard Deltager tilgår Deltager tilgår
Signe og gammelNOK'erne (934) Female Lone Marianne Jensen Susanne Karlshøj Kristian Edsen Signe Edsen
Team Hjerl Hede (944) Male Jan Molsgaard Larsen Deltager tilgår Deltager tilgår Deltager tilgår
Team Æ'loha (948) Female Kitti Ølgod Sørensen Christine Jürgensen Mia Riemann Thomsen Deltager tilgår
Klatremus from Mors - and Thy ;-) (981) Mix Aksel Henrik Jonassen Magnus Søvndal Nielsen Karoline Bruun Tange Morten Dahl
Derbørståenølvedmålstregen (982) Male Stein Willy Venstad Jørgen Christiansen Dann Hove Andersen Jørgen Christiansen
Delta Light (983) Mix Dorte Hansen Mognes Lykkegård Hansen Thomas Gordon Mognes Lykkegård Hansen
Team cucci (988) Mix Emilie blak Andersen Bjørn Luis Tikøb Højlund Peter Emil Tikøb Højlund Deltager tilgår


Startliste - Forsvarets mesterskab (7 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3 Deltager 4
Center for Idræt (926) Male Mikkel Soelberg Deltager tilgår Deltager tilgår Deltager tilgår
Forsvarets Para-idrætsprojekt (932) Mix Nicklas Bjaaland Alexander Taarnberg Tanja Sunekær Lars Hein
SSR (950) Male Nikolaj Bruus Jensen Christoffer Johansen Troels Jeppesen Kent Olesen Abrahamsen
Idrætsforeningen Flyvestation Karup (977) Mix Jannik Vester Henriksen/210196 Bente Lynge Serritslev Brian V. Brøgger/116569 Claus Caspersen
TRR-MP (978) Male Peter Østergaard Godiksen Kent Møller Peter Kjær Fink Emil Vindfeldt Bardram
Søværnets Taktiske Stab (980) Mix Erik Schmidt Anders Gaden Martin Stenvang Charlotte Rosenørn
MP eleverne (987) Male Michael lykke Deltager tilgår Deltager tilgår Deltager tilgår