Yeti Adventure Challenge


Startliste - Master (16 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
De Tre Musketerer (721) Male Casper Holmgaard Jensen Daniel Kristian Bygebjerg Espensen Søren Bang Trangbæk
Team Yeti (655) Male Henrik Leth Jørgensen Torbjørn Gasbjerg Thure Fuhrmann Kjær
IHS Adventureracers 1 (706) Mix Steffen Lemming Tobias Bang Laura Andresen
Racing Team IHS (730) Mix Kristian Normann Pedersen Martin Lindgren Thea Storm Henriksen
Aarhus Adventure 1 (961) Mix Troels Otte Andersen Anders Bank Silkjær Christine Ilkjær
Team Delta (75) Male Thomas Gordon Thomas Guldmann Mognes Lykkegård Hansen
Fartpiloterne (970) Male Robert Svensson Jesper Thøger Christian Wulff
Endorfin Junkies (972) Mix Søren Gravesen Peter Villadsen Trine Stoltenborg
Team Racingdenmark (705) Mix Mikael halberg Camilla Gry Elmann Deltager tilgår
Piranhas (AR-Als) (83) Male Torben Petersen Kim Iwersen Kristian Dam
Einhorn adventure team DE (1038) Male Christoph Lindner Deltager tilgår Deltager tilgår
Skolelærerne (NAR) (101) Mix Jacob Linnemann Rønfeldt Kim Frandsen
Godt og Blandet (1045) Mix Kristian Mody Mette Bendixen Jensen Jens Møller
Citius - Altius – Fortius (1049) Male Deltager tilgår Deltager tilgår Deltager tilgår
Tardius – Inferius – Infirmius (1050) Male Deltager tilgår Deltager tilgår Deltager tilgår
Aarhus Adventure Herre 1 Master (293) Male Christoffer Troelsgård Lasse due Petersen Lasse Holch Nielsen


Startliste - Challenge (48 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Cycling Nord (683) Male jens brandt Mads Brandt Mads Krabbe Christiansen
Rytter/Nordentoft/Frost (684) Male Kristian Frost Kristian Frost Kristian Frost
Hyggeholdet (344) Female Henriette Klostergaard Rokkjær Katrine Wisgaard Lone Hyldgaard Nielsen
Trip Trap Trailsko (712) Male Søren Froberg Lasse Jung Nielsen Rasmus Kronborg
Three Shades of Grey (714) Male Patrick Kierstein Hansen Mikkel Lerche Kim Bjørn Pedersen
team hephepsepp (731) Male Jakob Fryd Kåre Madsen Bo Bruun Larsen
Forstadsfædrene (846) Male Michael Smith Nielsen Heine Hørup Pedersen
JØD (861) Male Anders Ingeman Søren Robert Roldsgaard Tobias Rasmussen
Team Daisy (895) Mix Louise Bundgaard Hansen Peter Mikkelsen Frank Thisgaard
Red Bull (902) Female Anne Hvidberg Ørtoft Deltager tilgår Deltager tilgår
Team Arnold - More Energy! (903) Mix Nick Alexander Sørensen Camilla Olesen Simon Dalland Mortensen
Detz og drengene (910) Male Mikkel Detz Jan Høgh Hansen Finn Bay Christensen
Hems Docs (913) Male Lars Knudsen Jens Aage Kølsen Petersen Jonas Søgaard Petersen
Gl. Rye MTB (918) Male Simon Christensen Kim rundell Søren Viuff
Gi´ gas gutter... (953) Male Brian Lauersen Brian Lauersen Brian Lauersen
Team SparV.dk I (937) Male Søren Vestergaard Anders Borggaard Esben Bovbjerg
The Walking Dead (955) Male Mikkel Hastrup Nielsen Malthe Kjær Bendtsen Mikkel Kristensen
Team SparV.dk mix (938) Mix Alexander Brix Kronborg Gry Rosenkilde Christensen
Team Fit4Run (113) Female Anni Plauborg Malene Bredahl Lise Kronborg
Turbosneglene (956) Mix B F Gitte Kiilerich Pedersen Johny Møller
Dirty Dawgz (92) Male Lars Overby Thomsen Jacob Overby Nielsen Bjarne Sørensen
Ladylokomotivet (959) Mix Kasper Ulriksen Sophie Kornvig Pernille Sand
Team Totally Lost MIX (AR-Als) (256) Mix Jesper Olsen Søren Kirkegaard Knudsen Trine Lund
Team Thumes Trail Service (962) Male Thomas Smidt Hvidberg Rasmus Overgaard Nicolai Jørgensen
Henrik og disciple (964) Male Henrik Rasmussen Søren Fossing Niels Krogh Jensen
Team Carpe Diem (AR-Als) (107) Female Helle Krag Thomsen Christian Christiansen Kim Iwersen
Bike fever Multisport (729) Male Claus Rosenlund Anders Drivsholm Søren Drivsholm
Team Happy Feet (931) Male Morten Bach Simon Rosenhøj Leth Anders Vang Bjerrum
de hårde halse (969) Male Jimmy Skou-Sørensen Mathias Pilgaard Wriedt Tommy Skou-Bruun
Den Manglende Brik (641) Mix Peter R. Pallesen Ulla R. Pallesen Carsten Jefsen
Hasles Helte (971) Male Thomas Vad Lasse Risager Jesper Lauridsen
Lillebælt Adventure Team (89) Male Mads Krøyer Nick Toxvig Morten Morsø
Team JA-hat (710) Male Andreas Lyngaa Jens Christoffersen Palle Denker Korsbæk
WATs the rush (78) Female Karen Sejrsgaard Alice Lund Profitlich Heidi Larsen
Team 1978 (681) Male Morten Wegener Peter Kjeldsen Morten Ladegaard Petersen
RaceTeam40+ (698) Mix Henrik Juhl Rie Gade
To Tykke & En Lang (989) Male Brian Skov René Mønster Esben Poulsen
Team Fusion Sport Aalborg (990) Male Jørgen Schnack Keld Lauridsen Michael Dalsø
Team Chrimo, herre (993) Male Christian Christiansen Kurt Frost Torben G. Pedersen
Natureteam (994) Male Kåre schmølker Mikael Drejer Morten Hyttel
GIVA herre the A-Team (780) Male Bjarke Lykkeskov Thomas Trend Poulsen Jacob Brændstrup Andersen
RaceTeam40+ (698) Male Bjarne Mortensen Ivan Jeppesen Jens Peter Christensen
Aqua Quick 1 (687) Mix Anja Skriver Brogaard Jesper Jønsson Deltager tilgår
Spang og Nydahl med påhæng (1039) Mix Søren Spang Hansen Claes Månsson Bettina Nydahl Jensen
Team SparV.dk II (1040) Male Flemming Søvndal Nielsen Flemming Søvndal Nielsen Aksel Jonassen
WATaTEAM (397) Female Jytte Jørgensen Helle Juncker Bente larsen
Team IHS (1047) Mix Jón Gregersen Anne Havbo Niclas Eysturoy
Multiatleten Racing Team (105) Mix Mette Jespersen Kristian Torp Theis Kaas Pedersen


Startliste - U21 (3 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Team Racing Rebels (723) Male Mikkel Damm Thomsen Jacobsen Jeppe Kragelund Emil Lildballe Steffensen
De Gule Bananer (704) Mix Marcus Ravn Jensen Jacob Skaanning Jørgensen Johanne Vase
Team Superheroes / Himmelbjergegnens natur og idræts efterskole (610) Mix Magnus Worm Asta silkjær møller Jens visti


Startliste - Fighter (46 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
de henslængt lækre (690) Female Helle Buhl Line Fogde Rigmor Olesen
MTB-Klub Silkeborg Damer 1 (711) Female Lene Qvortrup Helene Overgaard Mikkelsen Rikke Christensen
Sydby (716) Female Elise Olesen Rikke Froberg
De få rå (719) Mix Line Brodersen Andreas Kristensen Anette Ørskov
SOK damerne (949) Mix Rikke Wonsyld Boye Mette Wonsyld Michael Boye
NJ og Svigerdrengene (960) Male Niels Jørgen Rasmussen Lasse Bundgaard Westendorp Simon Flening
Full Gass (963) Male Torben Arno Jesper B. Hansen Tage Svendsen
Gem et smil (973) Male Uffe Vinther Kristensen Daniel Møller Rasmus Lund
Thorning Skovløber Laug (974) Male Jon Nygaard Rahr Frank Schou Preben Valbjørn
JGM (991) Male Glenn Stage Jeppe Søndergaard Mads Richard Svanhede
VisitSilkeborg (1000) Mix Liselotte Nis-Hanssen Mogens Leth Nielsen Michael Tastsen
Oure 1 (1002) Mix Joachim Lautrup Ytting Joachim Lautrup Ytting Joachim Lautrup Ytting
Oure 5 (1006) Male Joachim Lautrup Ytting Joachim Lautrup Ytting Joachim Lautrup Ytting
Oure 6 (1007) Mix Joachim Lautrup Ytting Nikolaj Frees Horneman Joachim Lautrup Ytting
Oure 7 (1008) Male Joachim Lautrup Ytting Joachim Lautrup Ytting Joachim Lautrup Ytting
Oure 8 (1009) Male Joachim Lautrup Ytting Joachim Lautrup Ytting Joachim Lautrup Ytting
Oure 9 (1010) Male Joachim Lautrup Ytting Deltager tilgår Deltager tilgår
Oure 10 (1011) Mix Joachim Lautrup Ytting Helena Terp Mathiesen Joachim Lautrup Ytting
Oure 11 (1012) Mix Joachim Lautrup Ytting Joachim Lautrup Ytting Joachim Lautrup Ytting
Oure 12 (1013) Mix Joachim Lautrup Ytting Joachim Lautrup Ytting Joachim Lautrup Ytting
Oure 13 (1014) Male Joachim Lautrup Ytting Joachim Lautrup Ytting Joachim Lautrup Ytting
Oure 14 (1015) Male Helena Terp Mathiesen Joachim Lautrup Ytting Helena Terp Mathiesen
Oure 15 (1016) Male Joachim Lautrup Ytting Joachim Lautrup Ytting Joachim Lautrup Ytting
Oure 18 (1019) Male Joachim Lautrup Ytting Deltager tilgår Deltager tilgår
Oure 19 (1020) Male Joachim Lautrup Ytting Deltager tilgår Deltager tilgår
Oure 20 (1021) Male Joachim Lautrup Ytting Deltager tilgår Deltager tilgår
Oure 21 (1022) Male Joachim Lautrup Ytting Deltager tilgår Deltager tilgår
Oure 22 (1023) Male Joachim Lautrup Ytting Deltager tilgår Deltager tilgår
Oure 23 (1024) Male Joachim Lautrup Ytting Deltager tilgår Deltager tilgår
Oure 24 (1025) Male Joachim Lautrup Ytting Deltager tilgår Deltager tilgår
Oure 25 (1026) Male Joachim Lautrup Ytting Deltager tilgår Deltager tilgår
Oure 26 (1027) Male Joachim Lautrup Ytting Deltager tilgår Deltager tilgår
Oure 27 (1028) Male Joachim Lautrup Ytting Deltager tilgår Deltager tilgår
Oure 28 (1029) Male Joachim Lautrup Ytting Deltager tilgår Deltager tilgår
Oure 29 (1030) Male Joachim Lautrup Ytting Deltager tilgår Deltager tilgår
Oure 30 (1031) Male Joachim Lautrup Ytting Deltager tilgår Deltager tilgår
Oure 31 (1032) Male Joachim Lautrup Ytting Deltager tilgår Deltager tilgår
Oure 32 (1033) Male Joachim Lautrup Ytting Deltager tilgår Deltager tilgår
Hotel Radisson Blu - damehold (1034) Female Camilla Kaiser Deltager tilgår Deltager tilgår
Radisson Blu, Herre (1035) Male Jan Frandsen Deltager tilgår Deltager tilgår
Adventure Efterskolen - lightning power (1043) Male Patrick Thorsøe Christiansen Niels Rossen Hansen alexander johannsen
Fremtidens Lærere (1046) Mix Morten Thalund Thomsen Lotte Gravlev jensen Kenneth Guldbjerg
TUC (1048) Male Carsten Dalsgaard Thomas Søbye Uffe Toft
Team Møller (1051) Male Erik J. Møller Finn G. Møller Martin Blindbæk Møller
De henslængt lækre (2254) Female Helle Buhl Line Fogde Rigmor Olesen
Cruis team (2368) Mix Erik Odgaard Mette Odgaard Mette Odgaard