Delta Adventure Race


Startliste - Master (13 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3 Deltager 4
MM1 - Copenhagen Adventure Sport (88) Mix Klaus Mygind Maria Lindboe Nielsen Rasmus Skovhede Hviid Martin Møller
Team Merrell Denmark (143) Male Lars Bukkehave Jonas Nordstrøm Schwartz Klaus Jessen
RaceTeam40+ (698) Mix Michael Filyo Henrik Juhl Klaus Hansen Birthe Juhl
Team Hopla (2198) Mix Johan Nielsen Rasmus Holm Andersen Ninna Høgh Albrechtsen
Racing Team IHS (730) Mix Martin Lindgren Kristian Normann Pedersen Anna Movin Casper Iversen
Team POW (2158) Mix Niels torp madsen Iben Nelson Mikkel Frese
Team RacingDenmark (2202) Male Mikael halberg Anton Hansen Jacques Dehnbostel
Team Yeti (2154) Mix Henrik Leth Jørgensen Bjarke Refslund Camilla Gry Elmann Søren Andersen
OURE ADVENTURE TEAM (1109) Mix anders falsig ditte finkas damgaard lasse lundsgaard broe jess hansen
Prinserne og prinsessen - AaA (2182) Mix Emil Kastrup Jonas Ehmsen Laura Lambæk Knudsen
Skinkelynet og Fartungerne AaA (2206) Mix Troels Otte Andersen Andreas Lyngaa Morten Obel
A.R.M.S. (2234) Mix Kim Frandsen Jacob Linnemann Rønfeldt Anders Ellegaard Lotte Rønfeldt
Salomon / Hærens Officersskoles Idrætsforening (565) Mix Bjørn Axelsen Trine Stoltenborg Søren Dyrlund Jessen Morten Sønderskov


Startliste - Challenge (29 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3 Deltager 4
Grupettoen fra nord (2168) Male jens brandt Anders Jensen Mads Brandt
Aqua Quick 1 (687) Mix Jesper Jønsson Anja Skriver Brogaard Kim Tonsberg Kristensen Klaus Eriksen
De Usynlige Ninjaer - Aalborg Adventure (2186) Male Michael Holm Jensen Mads Møller Jensen Frederik Schøning Nielsen Christian Winther Kristensen
RaceTeam40+ (698) Mix jens larsen Jens Peter Christensen Rie Gade Bjarne Mortensen
SOK WIBB (2193) Mix Rikke Wonsyld Boye Mette Wonsyld Michael Boye Jens Isaksen
Team det Tredje Hjul (2196) Female Tine Tolstrup Sarah Steinitz Andersen Anna Møller
Team superman (656) Male René Korsgaard Lasse Korsbæk Christian Holm Hansen
Quality Ladies, AaA (1107) Female Mette L. Thranum Anne Andersen Mai Lykkegaard Schmidt
WATs the rush (78) Female Karen Sejrsgaard Helle Bendixen Helle Juncker
The Golden Squad (2199) Male Henrik Rasmussen Søren Fossing Niels Krogh Jensen
Lillebælt Adventure Team (89) Mix Astrid Hadberg Morten Morsø Mikkel Sejr Jesper Damgaard
Team SparV.dk (2200) Male Simon Gregersen Alexander Brix Kronborg Anders Ishøi
Den Manglende Brik (641) Mix Peter R. Pallesen Ulla R. Pallesen Carsten Jefsen
Team Sanguinem, Sudore et Lacrimis (2201) Male Casper Holmgaard Jensen Daniel Kristian Bygebjerg Espensen Søren Bang Trangbæk
Team Forstadsfar (2203) Male Michael Smith Nielsen Malte Andersen Heine Hørup Pedersen
Novicerne (2204) Mix Kristian Jager Nykrog Trine Møller Erik Jakobsen
GIVA herre the A-Team (780) Male Thomas Trend Poulsen Bjarke Lykkeskov Jens Christian Lund
CM1 - Copenhagen Adventure Sport (2115) Mix Steven Arild Andersen Mette Bjeldbak-Olesen Jesper Pedersen
Friliv.dk Racers (279) Mix Anne Rye Madsen Johnny Skovsgaard Mikael Jacobsen
Team Fit4Run (113) Female Anni Plauborg Malene Bredahl
96-97-98-nu kommer jeg! (1097) Mix Malthe Kjær Bendtsen Mikkel Hastrup Nielsen Johanne Vase
Team Mean Mix (2219) Mix Gitte Damgaard Nielsen Mogens Lindahl-Jessen Mette Bendixen Jensen
JGM (991) Male Glenn Stage Jeppe Søndergaard Torben Franzen Larsen
NIRAS Explore (466) Male Jesper Suhr Mads Toubro Thomas Reng Frigaard
Running wild (2238) Male Janus Sørensen Ole Mose Nielsen Klaus Borge
OCR Training Denmark (74) Male Martin Lund Peter Augustinus Arthur Ingersen
Oure Adventure Gym Young Guns (2173) Male Søren Romer Søborg Deltager tilgår Deltager tilgår
Oure Adventure Gym Dringene (2174) Male Christoffer Funder Deltager tilgår Deltager tilgår
Løberen Sjælland (2253) Mix Martin Illum Laura Melander Deltager tilgår


Startliste - U21 (8 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3 Deltager 4
FizzRacing (2146) Male Filip Foldrup Victor T. Hansen Asger Kyhn
AES Team Commocean (2150) Mix Thomas Drachmann Petersen Tobias Hansen Thea Babiel Bach-Svendsen
Team MTC (2241) Male Tobias Bengtsen Christian Revsbech Marcus Emil Christiansen
HMI 1 (2242) Mix Sofie Elverhøj Kasper Juhl mortensen Lasse Snor Jensen
HMI 2 (2243) Mix Lasse Riis Majken Rzepa Panduro Oliver Hosbond
Team Extended (2246) Male Niels Løgstrup Sørensen Jakob Obel Nicolaj Sørensen
ØE Adventures (2252) Mix Søren Kronholm Larsen Søren Kronholm Larsen Søren Kronholm Larsen Søren Kronholm Larsen
Brejning Efterskole (788) Mix Rasmus Wissendorf Simonsen Petra Larsen Emil Hansen