DM Yeti Adventure Challenge Silkeborg


Startliste - Master (14 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
RaceTeam40+ (912) Mix Michael Filyo Bjarne Mortensen B F
RaceTeam40+ (699) Mix Henrik Juhl Klaus Hansen Rie Gade
Team Fit4Run (113) Female Anni Plauborg Malene Bredahl Lise Kronborg
MM1 - Copenhagen Adventure Sport (88) Mix Klaus Mygind Rasmus Skovhede Hviid Maria Lindboe Nielsen
Den Røde Hulk med påhæng AaA (2318) Mix Troels Otte Andersen Christine Ilkjær Lasse Holch Nielsen
Team Yeti (2154) Mix Henrik Leth Jørgensen Bjarke Refslund Camilla Gry Elmann
Racing Team Uptravel (2373) Mix Steffen Lemming Tobias Bang Laura Andresen
KnipseKineserensKnægte (2375) Male Rasmus Klüver Jensen Carsten Mortensen Casper Kibsgaard
Team RacingDenmark (2202) Male Mikael halberg Casper Iversen Lars Bukkehave
Team Delta (75) Male Thomas Gordon Thomas Guldmann Mognes Lykkegård Hansen
Racing Team IHS (730) Mix Karl Johan Møller Klit Mette Skindersø Martin Lindgren
Team Mother of Dragons (2190) Mix Laura Lambæk Knudsen Emil Kastrup Anders Bank Silkjær
Team Nordisk Outdoor (2409) Mix Sara H Peter Villadsen Thure Fuhrmann Kjær
Team Seagate (3432) Mix Nathan Fa’avae Stuart Lynch Isla Smith


Startliste - Challenge (64 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Trip Trap Trailsko (2178) Male Lasse Jung Nielsen Søren Froberg Rasmus Kronborg
The chosen ones (2181) Male Benny Johansen Allan Drescher Jesper Klostergaard
Uvildige.dk / JGM Byg (2184) Male Brian Stjernholm Chris Johansen Rasmus Brian Nielsen
Team 10 timer (2189) Male Morten Rams Quistgaard Kasper Mortensen Rasmus Holst Quistgaard
Team Ditmer (2207) Male Johan Bitsch Nielsen Jan Johannesen Mark Kristensen
Futterne (2209) Male Vagn hugger Claus Bak Jens Holten
De 3 svin (2214) Male Claus Hviid Tim Hviid Deltager tilgår
Team Ris Til Egen (2235) Mix Peter Søgaard Povlsen Susan Merrild Drejer Line Sakstrup Frandsen
Team VEEH (2247) Male Peter Laugesen Martin Norup Madsen Nick Alexander Sørensen
Hasles Helte (971) Male Jesper Lauridsen Lasse Risager Thomas Vad
Team Red Bull (2233) Mix Anne Hvidberg Ørtoft Johan Dyva Borell Janus Kleemann
The Golden Squad (2199) Male Henrik Rasmussen Søren Fossing Niels Krogh Jensen
Lillebælt Adventure Team (89) Mix Mads Krøyer Morten Morsø Astrid Hadberg
Team Rønde (2295) Mix Kim Vedelø Lars Torstensen Lotte Due
WATs the rush (78) Female Karen Sejrsgaard Helle Bendixen Jytte Jørgensen
hep hep sepp (2298) Male Kåre Madsen Jakob Fryd Bo Bruun Larsen
Team JA-hat (710) Male Jens Christoffersen Henrik Markvardsen Andreas Lyngaa
Super Lone og de salte sild (2303) Female Kirstine Hockerup Henriette Klostergaard Rokkjær Lone Hyldgaard Nielsen
Quality Ladies, AaA (1107) Mix Mette L. Thranum Mai Lykkegaard Schmidt Anders Vang Bjerrum
Team Fubar (2306) Male Rune Friis Petersen Per Friis Møller Lars Hansen
RaceTeam40+ (698) Male jens larsen Kenneth Ahm Møller Dion Petersen
Team AAPA Adventure (289) Male Mikkel Hagstrøm Thomas Ravkilde Tommy Kirk Damsgaard
AES Racing babes (2311) Mix Thea Babiel Bach-Svendsen Emil Lildballe Steffensen Stine Halkjær
Team Mack (817) Mix Kasper Schmidt Jakobsen Mads Haack Stine Lyngby
Bedre end sidste år... (2313) Male Brian Lauersen Deltager tilgår Deltager tilgår
Qvaserne (2314) Female Helle Dalgaard Mette Foldager Gyldendal Kristina Bøge Meyhoff
Den Manglende Brik (641) Mix Peter R. Pallesen Ulla R. Pallesen Carsten Jefsen
Novicerne (1075) Mix Kristian Jager Nykrog Trine Møller Erik Jakobsen
BBS 140 (2316) Male Anders Buhl Mads Birk Thomas Søbye
Team Mountain Vanguard (2317) Male Anders Brix Hauser Nicolai I. Taisbak Anders Ishøi
Brødrene Winther (2319) Male Carsten Winther Martin Vinther Henrik Winther
Dinosaurs (2343) Male Søren Dueholm Rasmus Dueholm Rathesan Ravendran
Team 3 Machines (2346) Male Steffen Lundtofte Hansen Rolf Ebbesen Madsen Jeppe Torup
Dillerdaller (2347) Male Flemming Nordentoft Nikolaj rytter Kristian Frost
Fam. Rye Lunen (2348) Male Anders Rye Mikkel Lunen Jonas Lunen
Team Rolig nu (2369) Male Mikkel Frost Christian Nissen Svend Erik Hedevang
AQA - AquaQucikAdventure (2370) Mix Kim Tonsberg Kristensen Jesper Jønsson Lisa Tonsberg Kristensen
Team Aarsleff (2374) Male Benjamin Bjerg Pedersen Preben Andersen Walde Magnus Brodersen
Spang og Nydahl med påhæng (1039) Mix Søren Spang Hansen Claes Månsson Bettina Nydahl Jensen
Team Mindbiz (2376) Male Poul Mouritsen Henrik Løvig Klaus Almind
Team Carpe Diem (AR-Als) (107) Female Helle Krag Thomsen Kim Iwersen Christian Christiansen
Tirsdags Tonserne (296) Male Henrik Seidelin Dam Erik Timmermann Peter Haas
De røde ræve AaA (2385) Mix Simon Smetana Christensen Mette Ozol Karsten M Jensen
DDK (2387) Male Christian Jonas Dybvad Thomas Dueholm
IBG Youngsters (2388) Male Christoffer Jul Jørgensen Jørn Havgaard Sørensen Mads Jelsbak Raundahl
Ktrik (2389) Male Finn Bay Christensen Leon Kildbane Mikkel Detz
adventure ventura (2392) Male Rasmus Trangbæk Søren Bang Trangbæk Daniel Kristian Bygebjerg Espensen
Team BI - SOK (2393) Male Jens Isaksen Michael Boye Deltager tilgår
Team Fusion Sport Aalborg (2377) Mix Jørgen Schnack Peter Kornum Anne Svendsen
Blue, Green and Bad boy (2398) Male Simon Troelsgård Mads Troelsgård Christoffer Troelsgård
Team Forstadsfar (2203) Male Michael Smith Nielsen Malte Andersen Heine Hørup Pedersen
Team O-tøserne (2406) Female Gry Rosenkilde Christensen Signe Søes Ane Linde
Piranhas (AR-Als) (83) Male Torben Petersen Kristian Dam Kim Iwersen
Team SparV.dk (232) Male Søren Vestergaard Anders Borggaard Esben Bovbjerg
Team SparV.dk (2200) Male Simon Gregersen Alexander Brix Kronborg Aksel Jonassen
Styding (2412) Male Thomas Lauenstein Mads Sandholdt Anddeers Christensen
Det er jo bare for sjov - Team Løberen (3429) Male René Rokkjær Henrik Hinge Kim Rokkjær
Team Superheroes (822) Mix Magnus Worm Jens visti Asta silkjær møller
PET (3450) Mix Terese Otte Andersen Esben Østergaard Kjeldsen Per Frahm Baungaard
GIVA herre the A-Team (780) Male Thomas Trend Poulsen Bjarke Lykkeskov Jens Christian Lund
Århus (3457) Mix Maja Langvad Amorsen Jakob Obel Morten Bach
smoking injured (3458) Mix Martin Drejer Jacob Tange Heidi Timmermann
Fru Madsens drenge (3487) Mix Malene Madsen Frank Thisgaard Peter Mikkelsen
ATVenture (3490) Male Nicolai Vangsgaard Jan Kristensen Deltager tilgår


Startliste - Fighter (67 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Me and my girls (2179) Mix Henrik Dohn Henrik Dohn Henrik Dohn
Team i3a (2183) Mix Paolo Villani Rikke Evers Henrik Oldenborg
Buskepigerne (2239) Female Line Brodersen Lene Lodberg Grønfeldt Agnete Klitte Ramhøj
Team Bertelsen (2304) Male Jesper Bertelsen Jesper Bertelsen Jesper Bertelsen
SOK pigerne (2315) Female Mette Wonsyld Rikke Wonsyld Boye Jytte Salmonsen
VisitSilkeborg (1000) Mix Michael Tastsen Mogens Leth Nielsen Liselotte Nis-Hanssen
Ry Tøserne (2355) Female Maria Wilson Deltager tilgår Deltager tilgår
Daddy cool and the kids (2362) Mix Christina Ambrus Casper Jensen Claus Jensen
TeamGammel (2365) Male Thomas Michelsen mikael Nikolaj Haugaard
Sydbank tøserne (2371) Female Anne Birck Maja S. Sørensen Karina Riberholt-johnsen
team rynkerøv (2307) Male søren Damsgaard John Andersen Lars justensen
#110% (2386) Male Michael Oxholm Nicky Nielsen Claus Fey
Saving private Randers (2390) Mix Sofie Amalie Sønderby Rask Filip Hede Asger Jensen
Familien Hinge (2395) Mix Heidi Hinge Celine Hinge Elias Hinge
Team Spirit (2397) Female Anne Trolle Helle Schwaner Sidse Helleberg
NJ på slæb (2401) Mix Niels Jørgen Rasmussen Camilla Rasmussen Niels Jørgen Rasmussen
Team JLR (2407) Male Lars Naursgaard Rasmus kristensen Jens Lund Jensen
Team Fit Fedt (2408) Male Morten Vestergaard Nyborg Søren Hvelplund Overgaard Ulrik S. Rasmussen
Costamani (3425) Female Lisbeth Poulsen Maibritt Flycht Christina Dam-Tholstrup
Team Elmstrøm (3426) Mix Sessel Elmstrom Daniel Elmstrøm Rasmus Elmstrøm
Fighterne (3431) Female Maja Popczynski Sølvsten Elise Olesen Deltager tilgår
fb hyggesport (3437) Mix Astrid Bigum Kristensen Ken Haurum Jakob Monberg Jensen
Oure UCA (3438) Mix Christoffer Skovsby Anders Wade Ulrikke skou
Oure Run Or Die Trying (3439) Mix Anton Schmidt-Svejstrup esther eff Daniel Borregaard
Oure Team Caj (3440) Mix Johanne Kerrn-Jespersen Andrea Dittmer Mathiesen Carl EMil overgaard Christiansen
Oure 2000% (3441) Mix Jakob Milsø Carl Gustav Castenskiold Dagmar Stamm
Oure Team CAF (3442) Mix Cille Husmer Freya Droob Aksel Valdemar
Oure ABBA (3443) Mix Rasmus Bering ANDREAS ROSENMEIER Anna dahl essendrop
Oure Nordsjælland (3445) Mix Simon Beckwith Dam Emma Flindt Johnsen Rasmus Fredslund Kofoed
Oure's team spirit (3446) Mix Julius outze Karla Dalitz Christian Kirk Nielsen
Oure Team C.E.A (3447) Mix Cordelia kähler Anders Jensen Emil S. kristiansen
Oure Team Maljomil (3448) Mix Malou Ballermann Jóhan Schade Emil Boje Wochner
Oure Team ASB (3449) Male Bjørn Sabroe Simonsen Asger Harald Kragh Deltager tilgår
Team Benhård AES (3451) Male Mads Rusbjerg Mathias Kliver Noah Bernhöft
Team Fizk AES (3452) Mix Rasmus Dahl Land Nielsen Signe Bendixen Nikolai Braaby
Team Kartoffel AES (3454) Male Casper Duus Ali Farsi Bettina Nydahl Jensen
Team Ninja AES (3455) Mix Bettina Nydahl Jensen Buster Dalgård Bettina Nydahl Jensen
Oure Adventure Gym Dringene (2174) Male Andreas Viig Christoffer Funder Jacob Stub Thygesen
Oure Adventure Gym Dringene (2174) Mix Johan Ganer Ditte Brinkmann Jonathan Bak Pedersen
Oure Trekløver (3460) Female Odette Bønløkke Marie Munck Brandt Rebecca Sørensen
Oure-trio (3461) Mix Karoline Krarup Bella Saabye Anker Tristan Samuel Alanne
Oure trekløveren (3462) Mix Lærke Talbro Oliver Brix Hansen Oskar Allen
Oure LMV (3463) Mix Victor Lundahl MIkkel Milsø Lisa Daorana Jensen
Oure Fighters (3464) Male Mathias Petersen oscar korsgaard Deltager tilgår
Oure-trioen (3465) Mix Mette Ringstrøm Lund Oscar Nellemose Tolgaard mikkel Dorph-Petersen
Oure KRV (3466) Mix Kathrine Sofie Münter Rebecca Sørensen Valdemar Gram Jensen
Oure Fighters 2 (3467) Mix Sebastian Munk Philip Riiber Alberte Østergaard Andersen
Oure vok (3468) Mix Valdemar Elias Obel Oline Marie Winther Kathrine Schaarup
Oure Team poa (3469) Mix Oscar kreisby Astrid Knight Jepsen philip
Oure FFV (3472) Mix Victor Marcussen Victor Marcussen frida engel møller
Oure MMC (3473) Mix Marcus Ring Mads Villemoes Thorndall Holst Clara Ingeborg Yuan Holm
Oure-rouladerne (3474) Mix Elmer Toft Benedikte Birk-Sørensen Karl Øager Jensen
Oure SOVIAN Fighters (3475) Mix Anna Marie Brix Olesen Victor Arndal-Lauritzen Thanh Son Bui
Oure-Oure (3477) Mix Jacob Almeborg Josefine Nickelsen Victor Escobar
Oure 1. Holdet (3480) Mix Aleksander Bloksgaard Kristina Elkar Rosendahl Duvier Anton Ballegaard Søland
Oure Destroyers (3482) Mix Mikkel Jørgensen Sørine Wickstrøm Mads Rønnov
Oure Team God (3483) Mix Astrid Ussing Benjamin Nielsen Anna Silke Troldahl
Oure Olympics (3484) Mix Henry Louis Niberg-Zehngraff Michel Oxholm Young Schmidt Mia Jasmin Rosenberg
Team Møller/Andersen (3485) Male Flemming Andersen Finn G. Møller Erik J. Møller
Silkeborg Young Stars (3486) Male Victor Wienberg Mads Rudnicki Emil Rudnicki
Oure Klara og drengene (3491) Mix Klara Emborg Fossum Michael Alexander Harborg Victor Hocke Mosgaard
Oure Old Boys (3492) Male Joachim Lautrup Ytting Søren Romer Søborg Sten Kirk Larsen
Oure CIA (3496) Mix Asger Rosenber Adamsen Casper Hauge Knudsen Isolde Aurora M Johnsen
Cruis team (2368) Mix Erik Odgaard Mette Odgaard Mette Odgaard
De henslængt lækre (2254) Female Helle Buhl Line Fogde Rigmor Olesen
Snappy as a turtle (3810) Mix Helle Thormann Jensen Steffen Rosendal Magnus hønholt
The Andersens (3848) Male Asger Andersen Emil Andersen Rasmus Andersen


Startliste - U21 (1 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
MagicPandas / HNIE (2312) Male Frederik Nørgaard Pedersen Lasse Malik Daniel Sørensen


Startliste - Forsvarets mesterskab (14 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Center for Militær Fysisk Træning I/Challenge (2240) Male Mikkel Soelberg/208834 Steffen Møller/200287 Nichlas Rønne Dam/350613
G.I. SLOW /Challenge (2245) Male Kaare G. Thrane Ole Rasmussen/333968 Stig Thrane/334238
Team HO / Master (2267) Male Frederik Tetzlaff Thomas Aaen / 444862 Jens Holst
IFK - NCO INSTRUCTORs /Challenge-distancen (2336) Male Jannik Vester Henriksen/210196 Nicolai Stensdal Munch/364364 Michael Mejlholm/316568
Sanitetskompagni/Challenge (2413) Mix Jimmi Carlsen Emilie blak Andersen Bjørn Luis Tikøb Højlund
Idrætsforening Flyvestation Karup hold 1/fighter (2419) Mix Randi Kjær Nielsen Josefine Bruun Nielsen/435527 Kennan Christian Korgaard/396492
Fighter Wing/Fighter distance (2424) Mix Isabella Toft/411864 Conni Kaxe/438014 Hans Peter Bagger/118399
Livkompagniet/Challenge (3427) Male Jes Aabye-Svendsen/316633 Alexander Zilmer/432423 Emil Lykke Jacobsen/415090
Therkildsens beundrere (3433) Mix Jacob Therkildsen Sofie Panduro Nina Germann Najbjerg
Informationsaktivitetskompagniet/HEC / FIGHTER (3434) Male Steffen Jensen 437102 Christoffer Wortmann 432354
Eskadrille 721/Fighter (3436) Male Steffen Jensen/116528 Brian Sørensen/349528 Søren Salling/311675
EW/Fighter (3456) Mix Nikolaj Mikkel Moritz Thomassen/366695 Anders Dam/433797 Maja Glintborg/436202
Tgr-EW/ challenge (3470) Mix Nick Toxvig Anders Ingeman Katrine Bendix
HDMS NIELS JUEL Hold 1/Challenge (3471) Male Jacob Jørgensen/394499 Mads Lunde Larsen/404674 Morten Gall Jørgensen/362070