Yeti Adventure Challenge Silkeborg


Startliste - Master (9 hold)

Hold (hold #) Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3 Deltager 4
Team Sanguinem, Sudore et Lacrimis (2201) Male Casper Holmgaard Jensen Daniel Kristian Bygebjerg Espensen Søren Bang Trangbæk Anders Vang Bjerrum
Team exploratores (3788) Male Bo Gamborg Casper-Emil Gamborg Sebastian Henrik Villumsen
Team Delta (75) Male Thomas Guldmann Thomas Gordon Mognes Lykkegård Hansen Johan Nielsen
Hurtig Hygge (3505) Male Kasper Vork Simon Weisbrod Allan Højen Jeroen Weisbrod
Quality Mix, AaA (3544) Mix Mai Lykkegaard Schmidt Lasse Holch Nielsen Troels Otte Andersen Rasmus Holm Andersen
Up-travel Skolerejser / IHS Adventure (3696) Mix Steffen Lemming Laura Andresen Tobias Bang Therese Ravn Jensen
Team Superheroes (822) Mix Jens visti Magnus Worm Asta silkjær møller Mike Bank
Team Yeti (2154) Mix Torbjørn Gasbjerg Henrik Leth Jørgensen Klaus Jessen Laura Lambæk Knudsen
Basque Expedition Race (3882) Mix Cristina Rico Arechaederra Urtzi Iglesias Deltager tilgår Deltager tilgår


Startliste - Challenge (49 hold)

Hold (hold #) Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
GoodBadUgly (3600) Male Thomas Berngruber Jacob Vinding Jensen Jesper Møller
Team tre på tur (3632) Male Jesper Søby Danielsen Henrik Bay Madsen Jeppe Hust
Team Hotfeet (3685) Male Jesper B. Hansen Tage Svendsen Torben Arno
Team Dueholm (3698) Male Rune Skødt Poulsen Søren Dueholm Rasmus Dueholm
Futterne (2209) Male Vagn hugger Jens Holten Andreas flint
Ross & Co. (3721) Male Thomas Ross Flemming Ross Søren Froberg
Team VEEH (2247) Male Nick Alexander Sørensen Peter Laugesen Martin Norup Madsen
X3 Capital A/S (3740) Male Christian Mathiasen Thomas Rose Chris Johansen
Team MaMoS (3770) Male Mats Hansson Morten Vestergaard Nyborg Søren Hvelplund Overgaard
Engsig og Rundell (192) Male Søren Hedegaard Viuff Kim rundell Simon Christensen
DDK (2387) Male Christian Jonas Dybvad Thomas Dueholm
Forenede Teenage Fædre (3795) Male Peter Feilberg Peter Thomsen Lars Søndergaard
Fremtidens Lærere (1046) Male Jesper Bertelsen Morten Thalund Thomsen Jeppe Lihn
Team åndenød (3802) Male Carsten Thygesen Jesper Sørensen Troels Laursen
De håbefulde... (3423) Male Mads Bank Jeppesen Lasse Simonsen Mikael Vig Kjærgaard
De realistiske idealister (3819) Male Allan Leed Henrik Kallestrup Thomas Fredberg
The Golden Squad (2199) Male Henrik Rasmussen Niels Krogh Jensen Søren Fossing
BBS 143 (3823) Male Anders Buhl Mads Birk Thomas Søbye
Team Rolig nu (2369) Male Mikkel Frost Christian Nissen Svend Erik Hedevang
Blue, Green and Bad boy (2398) Male Christoffer Troelsgård Mads Troelsgård Simon Troelsgård
GIVA herre the A-Team (780) Male Jens Christian Lund Bjarke Lykkeskov Thomas Trend Poulsen
Team JA-hat (710) Male Andreas Lyngaa Jens Christoffersen Henrik Markvardsen
Team HMS (3830) Male Henrik Søgaard Larsen Mads Granlien Søren Peter Buur
Bedre end sidste år... (2313) Male Thomas Staal Kristian Krabbe Brian Lauersen
Det er jo bare for sjov - Team Løberen (3837) Male Kim Rokkjær Henrik Hinge René Rokkjær
Team Night's Watch (3853) Male Martin Siegumfeldt Anders Fugmann Christensen Jakob Bork
Tirsdags Tonserne (296) Male Henrik Seidelin Dam Erik Timmermann Malthe Krogh Kirkeby
Madventure (95) Male Frederik Nybo Petersen Jesper Emborg Jens Toftegaard Andersen
Norsk Luftambulanse BIL (3863) Male Trond Nuland Fedog Lars Korsgaard Kvols Bo Guldborg Isaksen
RaceTeam40+ (3694) Male Henrik Juhl Bjarne Mortensen Deltager tilgår
Team udiskoven.nu (3689) Female Birgitte Rundell Lisbet Hartwell Christensen Grethe Leth Jørgensen
Kylle, Pylle og Rylle (3699) Female Henriette Klostergaard Rokkjær Lone Hyldgaard Nielsen Anne Gjøde Møller
Team Kerteminde Efterskole (3569) Mix Kidi Neto Sara Hansen Christian Lund Rasmussen
Are We There Yet(i) (3578) Mix Thomas Hallenberg Johannes Ravn Tina Tvedesøe
Dynaudio AMA (3627) Mix Anders Lassen Andreas E Sørensen Maja Bangsgaard
Team GMB 2014 (3528) Mix Maja Stefansdottir Heine Glüsing Thomas Huus
Team Red Bull (2233) Mix Anne Hvidberg Ørtoft Jacob Beckmann Johan Dyva Borell
Team Golffyssen (3777) Mix Michael Therkildsen Mia Therkildsen Christoffer Skovsen
Hold FAST AaA (2208) Mix Anna Kjær Madsen Charlotte Brun Nissen Michael Mejer Kristensen
Cerebellum og de motoriske cortex (3801) Mix Ask Daffy Kvisselgaard Rikke Rahbek Østergaard Oliver Christoffersen
Team Unicorn (278) Mix Bodil Lanng Pallisgaard Kristian Jager Nykrog Helle Bendixen
SCS (3806) Mix Signe Sørensen Celina Aakjær Søren Aakjær
Team ACL (3665) Mix Anna W. Petersen Cemil Benian Steven Arild Andersen
AQA - AquaQucikAdventure (2370) Mix Kim Tonsberg Kristensen Jesper Jønsson Anja Skriver Brogaard
AGS (3815) Mix Camilla Todsen Brian Todsen Martin Ladefoged
Team Birthday Challenge (3845) Mix Arne Jakobsen Erik Jakobsen Trine Møller
"Under constructions" (3549) Mix Iben Nelson Tobias Bartholdy Mikkel Overgaard
Nybegynderne (3862) Mix Tommy Hansen Stefan Bonde Nielsen Camilla Jensen
Team ISG (3866) Mix Sofie Panduro Jacob Therkildsen Nina Germann Najbjerg


Startliste - Fighter (40 hold)

Hold (hold #) Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
SecondBeta (3635) Male Philip Johnsen Rasmus Søndergaard Frederiksen Philip Gottschalk
Drengene fra Hans Broges Bakker (3796) Male Christian Moestrup Andersen Anders Præstegaard Michael Kirkegaard
AKTIVENTURE (3797) Male Preben Skytthe Klaus Lange Vangshold Bjarne Boe Nielsen
Adventureefterskolen 1 (3811) Male Deltager Tilgår Deltager tilgår Deltager tilgår
Adventureefterskolen 3 (3813) Male Deltager Tilgår Deltager tilgår Deltager tilgår
Probies (3816) Male Peter S. Randrup Morten Riber Pryds Jonas Buur
chARLAtan-erne (3817) Male Carsten Just Andersen Peter Hjortshøj Lars S. Jepsen
NJ på slæb (2401) Male Niels Jørgen Rasmussen Lasse Bundgaard Westendorp Gerrit Dirk Westendorp
Drejer Consulting (3822) Male Peter Søgaard Povlsen Martin Drejer Mikkel Jason Lyhne Buck
Team Tylvad (3776) Male Troels Tylvad Søndergaard Olav Tylvad Mads Tylvad
MagicPandas (3827) Male Lasse Malik Daniel Sørensen Frederik Nørgaard Pedersen
EnviDan Fighters (3831) Male Jens Dyrberg Jacob Jørgensen Stefan Børgesen Keller
Team Sun Salutation with a twist (3846) Male Søren Krarup Mads Krarup Jacob Evald
Vi er for gamle (3858) Male Mads Happel Mogens Norbert Hansen Lars Klausen
RunForFun (3691) Female Kristina Bøge Meyhoff Lærke Nyhus Stenholt Helle Dalgaard
The Qvortrups (3739) Female Mette Kjærgaard Jørgensen Lene Qvortrup Rikke Christensen
Team Uby (3789) Female Mette Kloster Kjeldsen Rikke Bach Anne Trolle
Powerpuff Pigerne (3792) Female Sofie Lundgård Knudsen Mia Buhl Povlsen Janne Martinsen
LHM (3807) Female Hanne Fredberg Mette Filtenborg Line Brodersen
MobileFit Ladies (3808) Female Maria Wilson Mette Hjortkjær Anne Hjortkjær
Adventureefterskolen 2 (3812) Female Deltager Tilgår Deltager tilgår Deltager tilgår
Adventureefterskolen 4 (3814) Female Deltager Tilgår Deltager tilgår Deltager tilgår
Team Chrisbeth (3828) Female Christina Blach Sørensen Lisbeth Poulsen Christina Dam-Tholstrup
Team Frank (3647) Mix Heine Frank Camilla frank Signe Høeg Pedersen
Mille And The Hunks (3785) Mix Brian i Dali Henrik Bang Madsen Camilla Mølgaard
Cruis team (2368) Mix Erik Odgaard Mette Odgaard Kim Oliver Wendt
Team Tvivl (3800) Mix Jacob Panduro Morten Panduro Glenn Holm Petersen
Team High5 ( Als-Adventure ) (191) Mix Alice Friis Nitschke Per Friis Møller Lars Hansen
Me and my girls (2179) Mix Henrik Dohn Rene Grosen Birgit Dohn
Team Grejfreak.dk (3849) Mix Jannie Hagelskjær Søren Engelund Pedersen Mette la Cour
Snappy as a turtle (3810) Mix Helle Thormann Jensen Steffen Rosendal Magnus hønholt
TEAM b conzept (3856) Mix Mette Lykke Bachmann Dorte Mørck Qvortrup Allan Henriksen
VisitSilkeborg (1000) Mix Liselotte Nis-Hanssen Michael Tastsen Mogens Leth Nielsen
Team Spirit (3861) Mix Jens kudahl Ulla kudahl Tinna Ølholm jørgensen
Eniigs Musketerer (3874) Mix Lene Kjærgaard Jakob Hebsgaard Karsten Olsen
Fars Talenter (3875) Mix Julie Gronwald Jørgensen Stig Gronwald Jørgensen Christopher Gronwald Jørgensen
MiKaSu (3876) Mix Karsten Lauritzen Mia Ravn Susanne Greve
Dræbersneglene (3878) Mix Susan Merrild Drejer Ole Timmermand Tolderlund Gitte Skovgaard Hansen
Oure Kostgymnasium LT (3924) Mix Ditte Brinkmann ditte finkas damgaard Andreas Viig
SH's Rødder - Silkeborg Højskole (3937) Mix Ida Høier Jonas Rosenlund Nielsen Esben Kastaniegaard


Startliste - U21 (2 hold)

Hold (hold #) Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
HNIE Hunters (3746) Male Gustav Moll Ask Baaner Jakob Vase Johannessen
Team Kangaroo (3869) Male Oscar Sig Tranberg Andreas Bock Mads Skaug