Oure Adventurerace


Startliste - Challenge (24 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3 Deltager 4
De tre verdenshjerner (3919) Male Thomas Lindegaard Pedersen Michael Boye Christian Wennecke
Team Fit4Run (113) Female Malene Bredahl Anne-Mette Mortensen Anni Plauborg
Adventureracers (2420) Mix Jesper Skov Nielsen ditte finkas damgaard Anders Tranberg Andreasen Søren Andersen
De Bette Egern (4075) Male Hans Vangsbjerg Petersen Morten Rindom Knudsen Oscar Sig Tranberg
Team Yeti (2154) Male Bjarke Refslund Jacques Dehnbostel Søren Dyrlund Jessen
Salomon Adventure (3567) Mix Niels torp madsen Bjørn Axelsen Iben Nelson
CH1 - Copenhagen Adventure Sport (116) Male Klaus Mygind Rasmus Skovhede Hviid Anders Hasse Pedersen
2ungeog1tyk (3690) Male Thomas Lauenstein Steffen Holm Anddeers Christensen
WhAT the Summit Seekers (4107) Mix Kristian Mody Frank Angelsø Thomas Meinecke Karen Sejrsgaard
CM1 - Copenhagen Adventure Sport (2115) Mix Michel Magnussen Mads Haack Mette Skindersø
Rundtosserne (4108) Mix Henrik B Wichmann Anna W. Petersen Rikke Elers
RacingDenmark Adventures CC (4032) Mix Camilla Gry Elmann Kristian Torp Magnus syverstad
Team3000 (4110) Male Jakob Bjerg Victor Sørensen Simon Boller
KnipseKineserensKnægte (3587) Male Carsten Mortensen Casper Kibsgaard Rasmus Klüver Jensen
CH2 - Copenhagen Adventure Sport (401) Male Mads Troelsgård Simon Troelsgård Jacob Troelsgård
En kort, en lang og resten (4115) Female Thea Jedig Steenberg Helene Koefoed-Nielsen Pernille Darre Haahr
Team Landbobanken (850) Male Lars Ole Pedersen Morten Opprud Denis Deleuran
Team Fremad Fremad /Fighter (3922) Mix Jakob Strandby Falbe Hansen Nadia Brinch Tobias Bøndergaard
Team Oure Kostgymnasium (3658) Mix Ditte Brinkmann Andreas Viig Lukas Harkjær Halberg Jeppe Dreyer Matzen
Oure Højskole Adventure (4012) Male Thomas Friis Jørgensen Lasse Nielsen Jeppe Matzen
Oure Adventure Deluxe (4130) Male Lasse Bennetsen Pedersen Tobias Kromann Max Twining-Ward
Team Oure Outcast (4131) Mix Katrine Anker Gustav Wiese Pedersen Daniel Eggert Andersen
Oure`s snigere (4145) Mix Mads Hesselholt Jakob Bisgaard Madeline Vibha Soren
Oure Seals (3886) Male Iacob Odgaard-Hansen William Stabel Ladefoged Anton Bjørn Guldborg


Startliste - Fighter (23 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3 Deltager 4
Team Tepra U21 (4058) Female Thea Babiel Bach-Svendsen Michelle Dohn Petra Larsen
Awæææ (4072) Mix Anne Erbs Sørensen Per-Emil Conradsen Mikkel Birnbaum Kristensen
Team Friis (4085) Mix Tina Friis Petersen Per Friis Møller Pierre Petersen Kevin Petersen
Team Perfect (3634) Male Fridtjof Cerup-Simonsen Kasper Møllerskov Nilsson Lukas Sieben
Tine & Tosserne (4106) Mix Tine Gade Tommy Kirk Damsgaard Rune Strøm Jensen
Team Erik Lund (4121) Male Lau Leadbetter Lasse Brauner Christian Ytting
PSI'erne Oure Højskole (4122) Mix Gustav Aarup-Kristensen Pernille Ohland-Andersen Pernille Stiesdal Carl Juhl
Adventure Efterskolen (4123) Male Mathias Babiel-Bach Svendsen Marcus Alexander Laurberg
Svendborg Medie- og Sportsefterskole 1 (4124) Mix Niels Olsen Alexandra Kypriotis Sven Eggeling Morsø Sille Petersson Baad
Svendborg Medie- og Sportsefterskole 2 (4126) Mix Emma Theresa Skov Josefine Lucca Birkeslund August Paul Sander Weiss Mads Emil Bjerggaard Larsen
Seniorerne (4129) Male Jakob Sode Kristjan Jørgensen Mogens Lindahl-Jessen
C.E.S. Oure KostGymnasium (4132) Female Simone Robenhagen Christina Faartoft Emilie Preisler
C.F.M. Oure KostGymnasium (4133) Female Freja Mathiassen Marie Møllebæk Christina Pedersen
Board'erne Oure Højskole (4135) Mix Malthe Søgaard Jesper Olesen Maria Tejsner
Hurtig Holdet - Oure Højskole (4136) Mix Lars Ingemann Petersen Sara Lena Thomas Jeppe Helmer Jensen Philip Klepacki
Louis Legstrongs - Oure Højskole (4138) Mix Hans Sasse Mads Vilmann Anne-Sofie Ellegaard
Team Mejerivej (4139) Male Jeppe Christensen Martin Thuesen
De Glade Sødamer - Sejlerne fra Oure (4140) Female Matilde Jacobsen Pernille Jensen Astrid Dissing Sjö
VIH'S TONSE TØSER (4141) Female Johanne Krogh Lund Lene Kathrine Gurvig Deltager tilgår
Kerteminde Efterskole (4143) Mix Cecilie M. Pedersen Alfred K. Bugge Philip K. Hagedorn
Oure´s Bagtrop (4144) Female Julie Kyhn Sindby Sofie Møllerskov Nilsson Laura Elkjær-Larsen
Oure Vandrende Pinde (4150) Male Julius Anders Buhl Frederik Just Olsen
International power (4151) Mix Svea Preuss James Swift Sofie Tamar Jansen