Yeti Adventure Challenge Silkeborg


Startliste - Challenge (39 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Team Thisgaard (4357) Male Christian Thisgaard Deltager tilgår Deltager tilgår
Team SKB (4368) Mix Benjamin Andersson Katrine Iversen Søren Eller Thomsen
Vi ved lige hvor vi er (4370) Mix Finn Bay Christensen Leon Kildbane Ina Gaarde
Bad decisions make great stories (4184) Mix Tine Gade Hansen Christian Brandt Tommy Kirk Damsgaard
Team Birgitte (4460) Female Henriette Klostergaard Rokkjær Kirstine Hockerup Birgitte Rundell
DARUde_med_sandstorm (4470) Male Nikolaj Vægter Damholt Asbjørn Emil Hertz Deltager tilgår
Team Elektric Flashboys (90) Male Andreas Willerslev-Olsen Henrik Thorn Mads Slott Maarlev
Team Kerteminde Efterskole (3569) Mix Martin Bo Hansen Sara Hansen Kidi Neto
Team Iron Horseman (4473) Male Tobias Rasmussen Jonas Rasmussen Søren Egelund
Full Gass (963) Male Jesper B. Hansen Torben Arno Tage Svendsen
Ringkøbing Adventurerace og Trailrunning (RAT) (4051) Mix Heine Glüsing Maja Stefansdottir Thomas Huus
Team High 5 (4486) Male Per Friis Møller Lars Hansen Marco Rasmussen Schmidt
AQA - AquaQucikAdventure (2370) Male Troels Ravn Jesper Jønsson Kim Tonsberg Kristensen
FamilyCampFathers (4293) Male Michael Francois Knudsen Christian Dahl Christian
Team JAP (4491) Male Peter Ravn Jesper Askov Alexander Dierking
Still going strong (4494) Male Mads helbo Gorm Christiansen Thomas Juhlert
Team Klostergaard (4475) Male Benny Johansen Jesper Klostergaard Allan Drescher
Team Træls (4496) Male Peter Kibsgård Ulrich Østergaard Henrik Tveteraas
SSIF 1 (4498) Male Christian Christensen Deltager tilgår Deltager tilgår
Team Last Minute... (4251) Mix Thomas Hallenberg Tina Tvedesøe B F
Team Virklund Outdoor - Danmarks outdoor forstad (4502) Mix Stine Clausen Jesper Jensen Andreas Clausen
WATeam (94) Womens Adventure Team - WAT Female Anna W. Petersen Hanne Rasmussen Janne Smidt
Riders (3927) Adventure Race Als Male Lars Jakobsen Lennart Petersen Nissen Deltager tilgår
Hold ud Hansen (288) Mix Ulla Lademann Line Christensen Stein Jakobsen
Team det Tredje Hjul (2196) Female Sarah Steinitz Andersen Tine Tolstrup Anna Møller
Team Fit4Run (113) Female Malene Bredahl Anne-Mette Mortensen Anni Plauborg
Quality Mix, AaA (3544) Aarhus Adventure - AaA Mix Signe O Jensen Mai Lykkegaard Schmidt Lasse due Petersen
Damerne fra Slottet (4505) Female Anne Hoelgaard Bine Simonsen Johanne Gydesen
team hephepsepp (731) Male Jakob Fryd Kåre Madsen Mikkel Jason Lyhne Buck
Racing Team IHS (730) Male Martin Lindgren Steffen Lemming Deltager tilgår
Trofæjægerne (4507) Mix Michael Therkildsen Mia Therkildsen Jacob Overby Nielsen
Gorms Vikinger (582) Mix Gustav V. Petersen Nina Germann Najbjerg Mathias Ringive
ARGH Salomon (4241) Nordsjællands Outdoor Sports Klub - NOSK Mix Bjørn Axelsen Anne Malene Nissen Jacob Linnemann Rønfeldt
Team Oldboys (4514) Male Mads Østerlund Jørgensen Anders Rye Martin Stampe
RipRapRup (4516) Male Sten Thiim Hansen Martin Schnor Søndergaard Thor Tiim Hansen
Race Team + (4429) Mix Klaus Hansen Anders Lorentzen Jane Bech Thøgersen
Skinny bastards (4517) Male Yves hensen Jonas skov Jeppe knudsen
Team JA-hat (710) Male Henrik Markvardsen Andreas Lyngaa Rasmus Holm Andersen
Team Stædig Smølf (4521) Male Ole Juhl Nielsen Niels-Jørgen Svendsen Peter Johansen


Startliste - Fighter (35 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Sommergames 1 (4344) Male Jeppe Iversen Nikolaj Faber Mikael Halberg
Sommergames 2 (4345) Male Thomas Reihs Jacob Nielsen Jeppe Breinholm
Najbjerg (4349) Mix Morten Najbjerg Lars Najbjerg Ingrid Søgård
ThomStok (4367) Female Berit Stokholm Christiansen Merethe Stjerne Thomsen Deltager tilgår
Team Hassing (4371) Mix Rene Hassing-Hansen Xenia Hassing-Hansen Andreas Hassing-Hansen
Laberlarverne (4372) Female Kristine Lundgaard Jeanette Byg Nordentoft Lene Lykke Petersen
KLM Sugar Snaps (4374) Male Kim Jakobsen Michael Lau Mads Sølvsten Dahl
LÆS DET MED SMÅT...I ÅR! (4375) Male Andreas Kjær Thomsen Sune Fibæk Mark Holm Chistiansen
Lunds Helte (4192) Mix Malte Pedersen Rikke Gade Poul Lund
Mille And The Hunks (3785) Mix Brian i Dali Camilla Mølgaard Henrik Bang Madsen
TBD Silkeborg (4442) Mix Paolo Villani Githa Pagaard Holm Martin Holm
Sejs padderne (4461) Female Birgitte tusgaard Anne mette østerdal Deltager tilgår
Speedy Gonzales (4462) Female Helene Overgaard Mikkelsen Mette Gryholt Fenger Mette Nyhus
Team AANV (4171) Male Christian Barholt Hansen Jesper Skjødt Mads Klausen
Indian Summer (4474) Mix Jacob Beckmann Johan Dyva Borell Anne Hvidberg Ørtoft
Team Frank (3647) Male Heine Frank Bernd Søren Vestergaard kristensen
Legendary Planeswalkers (4483) Mix Lena Smedegaard Martin Carlstedt Maiken Smedegaard
MPR (4420) Female Rikke Wonsyld Boye Mette Wonsyld Pernille Vinther
T2J (4485) Mix Jørgen Carstens Jens Piihl Tina Piihl
Team NerdAlert (4487) Male Peter Engel Thomas Jesper Alkestrup Tobias Kuhlmann Andersen
Team Black Ninja (4488) Male Henrik Høj Rasmussen Henrik Lynnerup Allan Henriksen
Mor's Drenge (4489) Male Claus Høgh Andersen Anders Isak Stig-Jørgensen Bjarke Fenger
Guffes Gobler (4490) Male Christian Sole Morten G
Team Adventure Scouts (4493) Male Kenneth Petersen William Langvad Morten Boye Jørgensen
Team GMP (4499) Male Per Frederiksen Gertjan Koolman Martin Madsen
Team Masimo (4501) Mix Morten Vestergaard Nyborg Signe Vestergaard Nyborg Marie Bisgaard
Team godt grin (4503) Female Malene Christoffersen Sanne Winding Anett Bering
AKTIVENTURE (3797) Male Klaus Lange Vangshold Bjarne Boe Nielsen Preben Skytthe
Team JA-hats koner (4506) Female Mathilde Breum Ølgaard Line Lyndgaard Camilla Munk Poulsen
Anaesthesisters (4513) Mix Anne Ladegaard Birgitte Duch Jette Amstrup
team syd (4518) Female Malene Særkjær marianne fryd Elise Olesen
fb hyggesport (415) Mix Astrid Bigum Kristensen Sebastian Persson Deltager tilgår
PitBuhl and the Power Piwer (4526) Mix Anders Buhl Frida Buhl Agnes Buhl
MagicPandas (3825) Male Daniel Munkgaard Sørensen Frederik Nørgaard Pedersen Lasse Malik
SIRAS Academy (4536) Mix Kent Haakonsson Victoria Haakonsson Søren Sørensen


Startliste - U21 (4 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
HNIE The Haanings (4463) Mix Asbjørn Haaning Karen Haaning Jacob "Haaning" Bøjstrup
Tjek (4484) Mix Sagar Clemensen Asger Thygesen Astrid Boel
HNIE SILT (4248) Mix Andreas Bagger Hagner Jens Kristian Vangsbjerg Petersen Nanna Rye Nielsen
Hnie18/19 (4520) Mix Anders Oksbjerg Madsen Paula Lykke Ospina Carvajal Mathias Rask Junker


Startliste - Forsvarets mesterskab (8 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Team CMT/CHALLENGE (4391) Male Mikkel Soelberg Deltager tilgår Deltager tilgår
Team FKO-OP, CHALLENGE (4392) Mix Brian V. Brøgger/116569 Kristine H. Baagø/176962 Thomas Rabech/157397
Team FSGS, Challenge (4414) Male Mikkel Hagstrøm/100461 Michael Mejlholm/316568 Jannik Vester Henriksen/210196
Team ACW Challenge (4425) Male Kim Tang Sørensen/311850 Peter Andersen/105609 Peter Schøler/174724
Team FHV, FIGHTER (4427) Male Christoffer Hosbond Jeppe Bak Ipsen Roald Gregersen
Team NUC, FIGHTER (4468) Mix Sune Juul Krogh/457241 Steen Marie Lundgaard Davidsdottir/472361
Team JMTO, Fighter (4477) Male Rasmus Aas Pedersen / 120084 Kjeld Rasmussen Morten Kranker
Team JMTO/PLANS (4504) Male