DM Master: Møns Klint Adventure Race


Startliste - Master (14 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Salomon Adventure 2 (3604) Nordsjællands Outdoor Sports Klub - NOSK Mix Niels torp madsen Anne Malene Nissen Tobias Bartholdy
Team Yeti (2154) Mix Bjarke Refslund Laura Lambæk Knudsen Henrik L. J.
RacingDenmark Adventures (3692) Mix Anton Hansen Camilla Gry Elmann Casper Iversen
Masanga Racing/Copenhagen Adventure Sport (4308) Copenhagen Adventure Sport - CAS Mix Mads Troelsgård Mette Skindersø Simon Troelsgård
Far East Movement (4454) Mix Andreas Bøgested-Møller Laura Sommer Hulgaard Tommy Sommy Hulgaard
Salomon Adventure 3 (4553) Mix Bjørn Axelsen Tore Sten Andersen Sandra Maria Treschow
Salomon Adventure (3567) Mix Lærke Vejsnæs Janus høhne Jacques Dehnbostel
Team Oure Kostgymnasium (3658) Mix Ditte Brinkmann Andreas Viig Søren Romer Søborg
Team Spirit AaA (4306) Aarhus Adventure - AaA Mix Anders Bank Silkjær Anna Kjær Madsen Anders Vang Bjerrum
De hurtigste isspisere (720) SOK Multisport Mix Henrik Rasmussen Christian Valbak Anne Brolin Gade
Team Fit4Run (113) Female Malene Bredahl Anne-Mette Mortensen Anni Plauborg
Team Delta (75) Male Thomas Gordon Mognes Lykkegård Hansen Johan Nielsen
Aarhus Adventure (740) Aarhus Adventure - AaA Male Klaus Jessen Lasse Holch Nielsen Deltager tilgår
KMTI Adventure Racing (SE) (4310) Male Johan Lidström Kalle Alexandersson Johan Siggesson


Startliste - Challenge (26 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Team Saunagus (4373) Mix ole gleerup tilly johanson
Minihepath (891) Male Henrik Thorlund Andersen Mikkel Kragelund Thomas Pave Sohnesen
TSM/Sjöpung (SE) (4441) Male Christopher Lantz Claes Collbo
Tirsdags Tonserne (296) Male Henrik Seidelin Dam Erik Timmermann
Møn Motionister (585) Male Anders Dam Lind Martin Ryberg Larsen
WAT 2 (3967) Womens Adventure Team - WAT Female Anna W. Petersen Rikke Elers
WATeam (94) Womens Adventure Team - WAT Female Hanne Rasmussen Janne Smidt Anna W. Petersen
Riders (3927) Adventure Race Als Male Lars Jakobsen Lennart Petersen Nissen
Fast Feet Racing (3626) Male Aleksander Welander Kasper Ertebjerg Christensen
Team Hustler - H12.dk (654) Male Claus Adelørn Jens Møller Frederik Nybo Petersen
Adventure Babies (4467) Mix Kim Frandsen Mikkel Frese Line Søderlund
CM2 - Copenhagen Adventure Sport (2187) Copenhagen Adventure Sport - CAS Mix Anton Boelskifte Line Stenmann Kantsø Deltager tilgår
Novo Nordisk Quality Systems (4351) Male Poul Henning Poulsen Jens Peter Gundorf Lars Øster Hyltoft
Team Elektric Flashboys (90) Male Andreas Willerslev-Olsen Mads Slott Maarlev Henrik Thorn
Romkuglerne (4436) Mix Jonas Skafte Jensen Helle Marie Hüche Larsen Deltager tilgår
Måløvhøj (954) Male Henrik Visborg Thune Carsten Clement Birger Lund
CM1 - Copenhagen Adventure Sport (2115) Copenhagen Adventure Sport - CAS Male John Fatum Deltager tilgår Deltager tilgår
Den Manglende Brik (641) Adventure Race Als Mix Peter R. Pallesen Ulla R. Pallesen Carsten Jefsen
Spang & Nydahl (648) Adventure Race Als Mix Søren Spang Hansen Bettina Nydahl Jensen
Reach Active (4471) Male Mathias Buch Iversen James Econs
Indian Summer (4474) Mix Jacob Beckmann Johan Dyva Borell Anne Hvidberg Ørtoft
Team det Tredje Hjul (2196) Female Sarah Steinitz Andersen Anna Møller Tine Tolstrup
ARGH (2228) Mix Lisbeth Rykov Thomas Juel Christensen Jacob Linnemann Rønfeldt
Team JA-hat (710) Male Andreas Lyngaa Henrik Markvardsen Jens Christoffersen
Racing Team IHS (730) Mix Martin Lindgren Adam Lasthein Poulsen Anna Movin
Apisfuglen (3602) Male Malik Nielsen Kenneth Overgaard Ege


Startliste - U21 (1 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
HNIE SILT (4248) Mix Thorbjørn Udby Hansen Nanna Rye Nielsen Jens Kristian Vangsbjerg Petersen