Cup Resultater 2021

< Tilbage til forsiden

Master De 3 bedste resultater er gældende i den samlede stilling

Male Mix Overall
1 Team Sanguinem, Sudore et Lacrimis (2201) 200 1 Team Nordisk (2154) 200 1 Team Nordisk (2154) 200
2 MH2 - Copenhagen Adventure Sport (405) 175 2 Masanga Racing/Copenhagen Adventure Sport (4308) 175 2 Masanga Racing/Copenhagen Adventure Sport (4308) 175
3 KnipseKineserensKnægte (3587) 160 3 MM1 - Copenhagen Adventure Sport (88) 160 3 MM1 - Copenhagen Adventure Sport (88) 160
4 Team Delta (75) 150 4 Team Oure (4666) 150 4 Team Oure (4666) 150
5 MH1 - Copenhagen Adventure Sport (404) 145 5 Racing Team IHS (730) 145 5 Team Sanguinem, Sudore et Lacrimis (2201) 145
6 Salomon Adventure 2 // Team HighFive (3604) 140 6 MH2 - Copenhagen Adventure Sport (405) 140
7 Racing Team IHS (730) 135
8 KnipseKineserensKnægte (3587) 130
9 Team Delta (75) 125
10 MH1 - Copenhagen Adventure Sport (404) 120
11 Salomon Adventure 2 // Team HighFive (3604) 115

Challenge De 5 bedste resultater er gældende i den samlede stilling

Male Female Mix Overall
1 Team Sanguinem, Sudore et Lacrimis (2201) 350 1 Team Fit4Run (113) 575 1 Racing Team IHS (730) 360 1 Team Fit4Run (113) 325
2 Team JA-hat (710) 345 2 Team Fusion (CAS + AaA) (5199) 200 2 Racing Denmark (4022) 350 2 Racing Team IHS (730) 315
3 Team Oure (4666) 275 3 Ringkøbing Adventurerace og Trailrunning (RAT) (4051) 260 3 Team Sanguinem, Sudore et Lacrimis (2201) 310
4 Vi ved lige hvor vi er (4370) 275 4 TCK-Adventure (5125) 255 4 Racing Denmark (4022) 310
5 Team KRIK (4565) 260 5 Den Manglende Brik (641) 255 5 KnipseKineserensKnægte (3587) 290
6 Moby Dicks (5120) 200 6 OSOS (4908) 200 6 Team JA-hat (710) 290
7 Masanga Racing/Copenhagen Adventure Sport (4308) 200 7 HNIE All Odd (4872) 175 7 Team Oure (4666) 220
8 Brødre (5087) 200 8 KnipseKineserensKnægte (3587) 160 8 Vi ved lige hvor vi er (4370) 210
9 KnipseKineserensKnægte (3587) 160 9 Cobham SATCOM (1091) 160 9 Masanga Racing/Copenhagen Adventure Sport (4308) 200
10 Quality Men, AaA (3609) 160 10 Salomon Adventure (3567) 150 10 OSOS (4908) 200
11 Gorms Vikinger (582) 150 11 AaA bestyrelse (5148) 150 11 Brødre (5087) 200
12 RaceTeam50+ (4472) 145 12 KU Studenteridræt (5101) 150 12 Den Manglende Brik (641) 192
13 RaceTeam+ (5168) 140 13 ARGH (2228) 145 13 Team KRIK (4565) 185
14 Team JeJeUk (5109) 135 14 Friliv.dk Racers (279) 140 14 HNIE All Odd (4872) 175
15 Team Kerteminde Efterskole (3569) 125 15 The Ice Ts (4350) 140 15 Ringkøbing Adventurerace og Trailrunning (RAT) (4051) 165
16 Team VEEH (2247) 120 16 Piranhas (AR-Als) (83) 135 16 Cobham SATCOM (1091) 160
17 De skæve bananer (5155) 120 17 Team Tortuga (2334) 125 17 TCK-Adventure (5125) 159
18 Uorganiseret (5169) 115 18 Mimses Darlings (5177) 115 18 KU Studenteridræt (5101) 150
19 Team G (4705) 115 19 Dynaudio msj (5113) 105 19 Salomon Adventure (3567) 140
20 TEAM FIRST OUT LAST IN (5139) 110 20 Team bølgedyr (5110) 100 20 Moby Dicks (5120) 140
21 Captain Kirs (5107) 95 21 ARGH (2228) 135
22 Banjos Bagtrop (5124) 90 22 Gorms Vikinger (582) 135
23 Dynaudio 1 (4406) 85 23 Quality Men, AaA (3609) 130
24 AaA bestyrelse (5148) 130
25 Team Fusion (CAS + AaA) (5199) 120
26 Friliv.dk Racers (279) 120
27 RaceTeam50+ (4472) 115
28 The Ice Ts (4350) 110
29 RaceTeam+ (5168) 110
30 Team JeJeUk (5109) 95
31 Piranhas (AR-Als) (83) 90
32 Team VEEH (2247) 75
33 Team Tortuga (2334) 75
34 Team Kerteminde Efterskole (3569) 70
35 Uorganiseret (5169) 70
36 TEAM FIRST OUT LAST IN (5139) 69
37 Mimses Darlings (5177) 68
38 De skæve bananer (5155) 66
39 Dynaudio msj (5113) 65
40 Team bølgedyr (5110) 64
41 Captain Kirs (5107) 63
42 Banjos Bagtrop (5124) 62
43 Dynaudio 1 (4406) 61
44 Team G (4705) 60

Fighter De 4 bedste resultater er gældende i den samlede stilling

Male Female Mix Overall
1 Team Fyn On (5121) 200 1 Fit4Run.dk (4181) 375 1 Banjos Bagtrop (5124) 275 1 Fit4Run.dk (4181) 295
2 Team Tylvad (3629) 200 2 CCH Fart Å' (3624) 200 2 Stilling-Sorø (5111) 200 2 Team Fyn On (5121) 200
3 Team Philibert (5103) 175 3 The Thits (5114) 175 3 Klub Valbjørn (5162) 200 3 Klub Valbjørn (5162) 200
4 Team Pølsen (5178) 175 4 Team Aquila (5116) 160 4 Ditte og Ditte på Eventyr (5115) 175 4 Banjos Bagtrop (5124) 189
5 Team 3g RKB gym (5198) 160 5 Hvem kan? Wichmann (5134) 150 5 Team AC (5123) 175 5 Stilling-Sorø (5111) 175
6 Cph Outdoor (5118) 160 6 Team Fitness Girls (5133) 145 6 Team TRINK (4977) 160 6 CCH Fart Å' (3624) 175
7 Team Cowabunga (4001) 150 7 Turbo Trankjærs (4419) 160 7 Team Tylvad (3629) 160
8 Fart på (5106) 150 8 MTB Lovers (5156) 150 8 Team Philibert (5103) 160
9 Team FONGO (5158) 145 9 Team New Adventures (5119) 150 9 Ditte og Ditte på Eventyr (5115) 150
10 Team TAP (5192) 140 10 Team LA (5159) 145 10 Team Aquila (5116) 145
11 Team Sylow (5102) 135 11 Team 2xJM (5127) 140 11 Team TRINK (4977) 140
12 game of mogens (5163) 130 12 Tacos (5164) 135 12 Team Pølsen (5178) 140
13 Team Maxken (5195) 125 13 Team 3g RKB gym (5198) 135
14 Guffes Gobler (4490) 120 14 Cph Outdoor (5118) 135
15 Team New Adventures (5119) 130
16 Team Cowabunga (4001) 130
17 Fart på (5106) 125
18 Team AC (5123) 125
19 Team FONGO (5158) 120
20 The Thits (5114) 115
21 Turbo Trankjærs (4419) 115
22 Team TAP (5192) 110
23 MTB Lovers (5156) 105
24 Team LA (5159) 100
25 Team Sylow (5102) 95
26 game of mogens (5163) 90
27 Team 2xJM (5127) 85
28 Team Maxken (5195) 80
29 Tacos (5164) 75
30 Hvem kan? Wichmann (5134) 70
31 Guffes Gobler (4490) 68
32 Team Fitness Girls (5133) 67