Cup Resultater 2019

< Tilbage til forsiden

Master De 3 bedste resultater er gældende i den samlede stilling

Male Female Mix Overall
1 Masanga Racing/Copenhagen Adventure Sport (4308) 200 1 Team Stavern (NO) (3949) 200 1 Team Yeti (2154) 200 1 Masanga Racing/Copenhagen Adventure Sport (4308) 200
2 Salomon Adventure (3567) 175 2 Mölndal Outdoor IF Mix (SE) (4347) 175 2 Team Yeti (2154) 175
3 Team Drøbak Multisport (NO) (4299) 160 3 Omjakon (FI) (4343) 160 3 Salomon Adventure (3567) 160
4 MH1 - Copenhagen Adventure Sport (404) 150 4 Team Delta Mix (4015) 150 4 Team Drøbak Multisport (NO) (4299) 150
5 Team Delta (75) 145 5 RacingDenmark Adventures (3692) 145 5 Mölndal Outdoor IF Mix (SE) (4347) 145
6 Lernacken Adventure Team (SE) (4029) 140 6 Omjakon (FI) (4343) 140
7 KMTI Adventure Racing (SE) (4310) 135 7 MH1 - Copenhagen Adventure Sport (404) 135
8 Frit Fyn (4363) 130 8 Team Delta (75) 130
9 Team classic poker (4313) 125 9 Team Delta Mix (4015) 125
10 Lernacken Adventure Team (SE) (4029) 120
11 RacingDenmark Adventures (3692) 115
12 KMTI Adventure Racing (SE) (4310) 110
13 Frit Fyn (4363) 105
14 Team classic poker (4313) 100
15 Team Stavern (NO) (3949) 95

Challenge De 4 bedste resultater er gældende i den samlede stilling

Male Female Mix Overall
1 CH1 - Copenhagen Adventure Sport (116) 390 1 Team Fit4Run (113) 400 1 Team Oure Kostgymnasium (3658) 345 1 Racing Denmark Adventures (4022) 375
2 Team Sanguinem, Sudore et Lacrimis (2201) 360 2 WATeam (94) 320 2 Team Spirit AaA (4306) 335 2 Tirsdags Tonserne (296) 330
3 Tirsdags Tonserne (296) 340 3 Oure Højskole Adventure (4012) 300 3 Racing Team IHS (730) 310 3 Team Sanguinem, Sudore et Lacrimis (2201) 290
4 2ungeog1tyk (3690) 275 4 CAS Women (4259) 200 4 Fast Feet Racing (3626) 235 4 Team Spirit AaA (4306) 280
5 Novo Nordisk Quality Systems (4351) 255 5 Team SIW (SE) (4021) 175 5 Team Yeti (2154) 200 5 Racing Team IHS (730) 275
6 Team Hustler - H12.dk (654) 250 6 Fit4Run.dk (4181) 175 6 ARGH (2228) 200 6 CH1 - Copenhagen Adventure Sport (116) 268
7 Racing Denmark Adventures (4022) 200 7 Quality Ladies, AaA (1107) 175 7 Racing Denmark Adventures (4022) 200 7 2ungeog1tyk (3690) 215
8 Team SOS (3987) 175 8 IHS Ultrus <3 (4395) 160 8 Salomon Adventure (3567) 175 8 Oure Højskole Adventure (4012) 208
9 Team Landbobanken (850) 175 9 Team Fuldt Opladt (4309) 175 9 Novo Nordisk Quality Systems (4351) 205
10 Adventureracers.dk (286) 175 10 RacingDenmark Adventures (3692) 160 10 Team Oure Kostgymnasium (3658) 202
11 Team Delta (75) 150 11 Den Manglende Brik (641) 150 11 Team Yeti (2154) 200
12 Thrane & Thrane Adventure Team (674) 150 12 Team Superheroes (822) 150 12 Team Hustler - H12.dk (654) 176
13 A! (4404) 150 13 Team Shamrock (97) 145 13 ARGH (2228) 175
14 Naturens_mænd/SOK multisport (4382) 145 14 Masanga Racing/Copenhagen Adventure Sport (4308) 145 14 Salomon Adventure (3567) 175
15 CH2 - Copenhagen Adventure Sport (401) 145 15 The Ice Ts (4350) 145 15 Fast Feet Racing (3626) 171
16 Oure Efterskole - Team Front (4433) 140 16 Oure Højskole Adventure (4012) 140 16 WATeam (94) 168
17 Det bliver koldt og mørkt - igen (45+) (3879) 135 17 Ridder Rune Racing (3678) 140 17 Team Fit4Run (113) 165
18 Racing team IHS (3556) 135 18 CM1 - Copenhagen Adventure Sport (2115) 140 18 Adventureracers.dk (286) 160
19 FamilyCampFathers (4293) 130 19 Team Sidste Sekund (3985) 135 19 RacingDenmark Adventures (3692) 160
20 Oure Højskole Adventure Boys (4362) 125 20 HNIE SILT (4248) 135 20 Team Fuldt Opladt (4309) 160
21 Team Fellatio Nuggagren (4359) 120 21 Prinsesserne (4333) 135 21 Team SOS (3987) 150
22 "Nej nej, den anden højre!" (4396) 120 22 Team Tredje Hjul (4435) 130 22 Masanga Racing/Copenhagen Adventure Sport (4308) 145
23 Riders (3927) 115 23 HNIE The Haanings (4463) 125 23 Thrane & Thrane Adventure Team (674) 140
24 Team Cowabunga (4001) 100 24 Team Babiel (4379) 125 24 Team Delta (75) 140
25 Vildfædrene (4069) 90 25 The Underdogs (4397) 120 25 Team Landbobanken (850) 135
26 Team Mixed Tape (4402) 120 26 Naturens_mænd/SOK multisport (4382) 135
27 AC-StramOp (4415) 115 27 CAS Women (4259) 130
28 Vi ved lige hvor vi er (4370) 115 28 CM1 - Copenhagen Adventure Sport (2115) 130
29 Team Ivan (4457) 110 29 Den Manglende Brik (641) 125
30 Dåsen & Dunken (4380) 100 30 Racing team IHS (3556) 120
31 Team Chrimo (244) 95 31 Team SIW (SE) (4021) 120
32 Team AMRAP (4263) 90 32 HNIE SILT (4248) 120
33 A! (4404) 115
34 Team Superheroes (822) 115
35 CH2 - Copenhagen Adventure Sport (401) 115
36 Team Shamrock (97) 105
37 The Ice Ts (4350) 105
38 HNIE The Haanings (4463) 100
39 Oure Højskole Adventure Boys (4362) 100
40 Det bliver koldt og mørkt - igen (45+) (3879) 95
41 Ridder Rune Racing (3678) 95
42 Quality Ladies, AaA (1107) 90
43 FamilyCampFathers (4293) 90
44 "Nej nej, den anden højre!" (4396) 90
45 Team Mixed Tape (4402) 85
46 Team Sidste Sekund (3985) 85
47 AC-StramOp (4415) 80
48 Team Tredje Hjul (4435) 80
49 Team Ivan (4457) 75
50 Team Babiel (4379) 75
51 Team Fellatio Nuggagren (4359) 75
52 Prinsesserne (4333) 70
53 Oure Efterskole - Team Front (4433) 70
54 Riders (3927) 69
55 Fit4Run.dk (4181) 68
56 The Underdogs (4397) 67
57 Vi ved lige hvor vi er (4370) 65
58 Team Cowabunga (4001) 62
59 Dåsen & Dunken (4380) 59
60 Team Chrimo (244) 58
61 IHS Ultrus <3 (4395) 57
62 Team AMRAP (4263) 55
63 Vildfædrene (4069) 54

Fighter De 4 bedste resultater er gældende i den samlede stilling

Male Female Mix Overall
1 M.E.R (4385) 375 1 The WATeam (122) 335 1 The Ice Ts (4350) 200 1 M.E.R (4385) 375
2 TEAM TASTY BIGUM (4398) 200 2 Team Oure Kostgymnasium Goldbears (4361) 295 2 Kramanda (4393) 200 2 The WATeam (122) 235
3 Indisk Totaloplevelse (4353) 200 3 Team Fjeldsters (4364) 200 3 The Fantastic Four (4408) 200 3 Team Oure Kostgymnasium Goldbears (4361) 205
4 Fædrene i 2.B (4360) 175 4 Team det Tredje Hjul (2196) 200 4 Kerteminde Efterskole (4143) 175 4 Indisk Totaloplevelse (4353) 200
5 Team FUP (4424) 175 5 Team BBB (4451) 200 5 Meep meep slow runners (4403) 175 5 TEAM TASTY BIGUM (4398) 200
6 HCI Oldboys (4389) 160 6 En kort, en lang og resten (4464) 175 6 Team Tortuga (2334) 175 6 The Ice Ts (4350) 175
7 DVU Aabenraa (4283) 160 7 Girl Squad (4384) 175 7 Go Happy - Go Lucky (4386) 160 7 Team FUP (4424) 175
8 Team FUBAR (4348) 160 8 En kort En lang (4044) 160 8 Franske Snax (4394) 160 8 Fædrene i 2.B (4360) 160
9 Ravens (4243) 150 9 Det bliver koldt og yndigt (4346) 160 9 Dynaudio 1 (4406) 150 9 DVU Aabenraa (4283) 160
10 Felix Von Lookhausen (4365) 150 10 Team Oure Kostgymnasium Stjerne Mix (4407) 150 10 Novo Nordisk Corporate Quality 3 (3842) 150 10 Team BBB (4451) 160
11 Balle efterskole hold 5 (4413) 150 11 Romkuglerne (4436) 145 11 Team Tortuga (2334) 150
12 Kratluskerne (4405) 145 12 MME (4456) 140 12 Ravens (4243) 150
13 Chip og Chap (4458) 145 13 The Fantastic Four (4408) 150
14 Team afsporet (4312) 145 14 Kratluskerne (4405) 145
15 Team Tværmark (4377) 140 15 Team FUBAR (4348) 145
16 Oure Højskole Adventure Boys (4362) 140 16 Kerteminde Efterskole (4143) 145
17 Adventure Efterskolen (4401) 135 17 Team det Tredje Hjul (2196) 140
18 Team Fjeldsters (4364) 140
19 En kort, en lang og resten (4464) 140
20 Felix Von Lookhausen (4365) 135
21 Kramanda (4393) 135
22 Franske Snax (4394) 135
23 Girl Squad (4384) 130
24 HCI Oldboys (4389) 130
25 Team afsporet (4312) 130
26 Meep meep slow runners (4403) 125
27 Dynaudio 1 (4406) 125
28 Romkuglerne (4436) 120
29 Team Tværmark (4377) 120
30 Oure Højskole Adventure Boys (4362) 120
31 Det bliver koldt og yndigt (4346) 115
32 Balle efterskole hold 5 (4413) 115
33 Adventure Efterskolen (4401) 115
34 En kort En lang (4044) 110
35 Team Oure Kostgymnasium Stjerne Mix (4407) 105
36 MME (4456) 105
37 Chip og Chap (4458) 100
38 Go Happy - Go Lucky (4386) 100
39 Novo Nordisk Corporate Quality 3 (3842) 90