Cup Resultater 2019

< Tilbage til forsiden

Master De 3 bedste resultater er gældende i den samlede stilling

Male Female Mix Overall
1 Masanga Racing/Copenhagen Adventure Sport (4308) 400 1 Team Fit4Run (113) 200 1 RacingDenmark Adventures (3692) 485 1 Masanga Racing/Copenhagen Adventure Sport (4308) 575
2 KMTI Adventure Racing (SE) (4310) 335 2 Team Stavern (NO) (3949) 200 2 Team Yeti (2154) 400 2 RacingDenmark Adventures (3692) 450
3 Team Drøbak Multisport (NO) (4299) 310 3 CAS Women (4259) 200 3 Masanga Racing/Copenhagen Adventure Sport (4308) 325 3 Team Yeti (2154) 375
4 Salomon Adventure (3567) 175 4 Team Spirit AaA (4306) 295 4 Salomon Adventure (3567) 320
5 Team Sanguinem, Sudore et Lacrimis (2201) 175 5 De hurtigste isspisere (720) 280 5 Team Drøbak Multisport (NO) (4299) 295
6 Aarhus Adventure (740) 160 6 Salomon Adventure 2 (3604) 175 6 Team Spirit AaA (4306) 290
7 MH1 - Copenhagen Adventure Sport (404) 150 7 Mölndal Outdoor IF Mix (SE) (4347) 175 7 De hurtigste isspisere (720) 275
8 Team Delta (75) 145 8 Omjakon (FI) (4343) 160 8 KMTI Adventure Racing (SE) (4310) 260
9 Team VEEH (2247) 145 9 Salomon Adventure (3567) 160 9 Salomon Adventure 2 (3604) 175
10 Lernacken Adventure Team (SE) (4029) 140 10 Team Delta Mix (4015) 150 10 Team Sanguinem, Sudore et Lacrimis (2201) 175
11 Frit Fyn (4363) 130 11 Team Kinsale (IRELAND) (4417) 145 11 Aarhus Adventure (740) 160
12 Team classic poker (4313) 125 12 Salomon Adventure 3 (4553) 145 12 CAS Women (4259) 150
13 smARt endurance (GERMANY) (4528) 140 13 Mölndal Outdoor IF Mix (SE) (4347) 145
14 Team Oure Kostgymnasium (3658) 125 14 Team Kinsale (IRELAND) (4417) 145
15 Far East Movement (4454) 120 15 smARt endurance (GERMANY) (4528) 140
16 Salomon Adventure 3 (4553) 140
17 Omjakon (FI) (4343) 140
18 Team VEEH (2247) 140
19 MH1 - Copenhagen Adventure Sport (404) 135
20 Team Delta (75) 130
21 Team Delta Mix (4015) 125
22 Lernacken Adventure Team (SE) (4029) 120
23 Team Oure Kostgymnasium (3658) 120
24 Team Fit4Run (113) 115
25 Far East Movement (4454) 110
26 Frit Fyn (4363) 105
27 Team classic poker (4313) 100
28 Team Stavern (NO) (3949) 95

Challenge De 4 bedste resultater er gældende i den samlede stilling

Male Female Mix Overall
1 Team JA-hat (710) 775 1 Team Fit4Run (113) 800 1 Racing Team IHS (730) 670 1 Team JA-hat (710) 750
2 Team Sanguinem, Sudore et Lacrimis (2201) 635 2 WATeam (94) 645 2 Team Spirit AaA (4306) 670 2 Racing Team IHS (730) 620
3 CH1 - Copenhagen Adventure Sport (116) 595 3 Team det Tredje Hjul (2196) 360 3 ARGH (2228) 630 3 Team Spirit AaA (4306) 565
4 Tirsdags Tonserne (296) 515 4 Oure Højskole Adventure (4012) 300 4 Team Oure Kostgymnasium (3658) 515 4 Racing Denmark Adventures (4022) 550
5 Novo Nordisk Quality Systems (4351) 405 5 CAS Women (4259) 200 5 KnipseKineserensKnægte (3587) 425 5 Team Sanguinem, Sudore et Lacrimis (2201) 535
6 Team Hustler - H12.dk (654) 395 6 Team ROTATOR (4549) 175 6 Racing Denmark Adventures (4022) 400 6 ARGH (2228) 520
7 Team Landbobanken (850) 375 7 Team SIW (SE) (4021) 175 7 Salomon Adventure (3567) 375 7 Tirsdags Tonserne (296) 505
8 Adventureracers.dk (286) 350 8 Fit4Run.dk (4181) 175 8 Fast Feet Racing (3626) 355 8 CH1 - Copenhagen Adventure Sport (116) 485
9 Team SOS (3987) 285 9 Southern Storm (3605) 175 9 Vi ved lige hvor vi er (4370) 335 9 Novo Nordisk Quality Systems (4351) 400
10 A! (4404) 280 10 Quality Ladies, AaA (1107) 175 10 HNIE SILT (4248) 310 10 CM1 - Copenhagen Adventure Sport (2115) 385
11 RaceTeam50+ (4472) 275 11 IHS Ultrus <3 (4395) 160 11 Racing team IHS 2 (3556) 300 11 Racing team IHS 2 (3556) 375
12 2ungeog1tyk (3690) 275 12 Team Birgitte (4460) 160 12 CM1 - Copenhagen Adventure Sport (2115) 300 12 Fast Feet Racing (3626) 363
13 AQA - AquaQucikAdventure (2370) 265 13 Sure/Salte Sild (4202) 150 13 Den Manglende Brik (641) 295 13 Salomon Adventure (3567) 350
14 FamilyCampFathers (4293) 250 14 Damerne fra Slottet (4505) 145 14 The Ice Ts (4350) 270 14 Masanga Racing/Copenhagen Adventure Sport (4308) 345
15 Riders (3927) 225 15 Team Tango (4387) 145 15 Hold ud Hansen (288) 225 15 Team Landbobanken (850) 335
16 Racing Team IHS (730) 200 16 Team Yeti (2154) 200 16 Team Fit4Run (113) 335
17 Masanga Racing/Copenhagen Adventure Sport (4308) 200 17 Ringkøbing Adventurerace og Trailrunning (RAT) (4051) 200 17 KnipseKineserensKnægte (3587) 326
18 Racing Denmark Adventures (4022) 200 18 ARGH Salomon (4241) 200 18 Team Oure Kostgymnasium (3658) 323
19 BTC Racing (4569) 175 19 Grupettoen fra nord (2168) 175 19 Adventureracers.dk (286) 310
20 Gorms Vikinger (582) 175 20 Team Fuldt Opladt (4309) 175 20 Team Hustler - H12.dk (654) 306
21 Møn Motionister (585) 160 21 Adventure Babies (4467) 175 21 Grupettoen fra nord (2168) 305
22 Team Sidste Sekund (3985) 160 22 Team Woodee (4557) 175 22 WATeam (94) 303
23 Grupettoen fra nord (2168) 160 23 RacingDenmark Adventures (3692) 160 23 Gorms Vikinger (582) 265
24 CM1 - Copenhagen Adventure Sport (2115) 150 24 Team Superheroes (822) 150 24 HNIE SILT (4248) 265
25 Quality Men, AaA (3609) 150 25 Team TeMPo (4542) 150 25 RaceTeam50+ (4472) 245
26 Team Delta (75) 150 26 Find Pumaen (4459) 145 26 Team Sidste Sekund (3985) 235
27 Thrane & Thrane Adventure Team (674) 150 27 Masanga Racing/Copenhagen Adventure Sport (4308) 145 27 Den Manglende Brik (641) 230
28 Team Træls (4496) 150 28 Riders Without Borders (486) 145 28 A! (4404) 225
29 Team JA-hat 2 (4522) 145 29 Team Shamrock (97) 145 29 Vi ved lige hvor vi er (4370) 218
30 JDRI (4244) 145 30 CM2 - Copenhagen Adventure Sport (2187) 140 30 Team SOS (3987) 218
31 Naturens_mænd/SOK multisport (4382) 145 31 Ridder Rune Racing (3678) 140 31 2ungeog1tyk (3690) 215
32 CH2 - Copenhagen Adventure Sport (401) 145 32 Bad decisions make great stories (4184) 140 32 Oure Højskole Adventure (4012) 208
33 Full Gass (963) 140 33 Oure Højskole Adventure (4012) 140 33 Team Yeti (2154) 200
34 Fast Feet Racing (3626) 140 34 Team Sidste Sekund (3985) 135 34 AQA - AquaQucikAdventure (2370) 185
35 Oure Efterskole - Team Front (4433) 140 35 Spang & Nydahl (648) 135 35 The Ice Ts (4350) 180
36 MobileFit (4166) 140 36 Prinsesserne (4333) 135 36 ARGH Salomon (4241) 175
37 Team MTJ (4588) 140 37 Team SKB (4368) 135 37 RacingDenmark Adventures (3692) 160
38 Den jysk-jødiske modstandsbevægelse (4532) 135 38 Team Tredje Hjul (4435) 130 38 Team Fuldt Opladt (4309) 160
39 Team JAP (4491) 135 39 Romkuglerne (4436) 130 39 Team Woodee (4557) 160
40 Racing team IHS 2 (3556) 135 40 Quality Mix, AaA (3544) 130 40 BTC Racing (4569) 150
41 Det bliver koldt og mørkt - igen (45+) (3879) 135 41 Gorms Vikinger (582) 125 41 Møn Motionister (585) 150
42 Team Elektric Flashboys (90) 135 42 Team Saunagus (4373) 125 42 Hold ud Hansen (288) 150
43 Apisfuglen (3602) 130 43 Team Babiel (4379) 125 43 FamilyCampFathers (4293) 149
44 Team Hurup Thy Cykelmotion (2417) 130 44 HNIE The Haanings (4463) 125 44 Team det Tredje Hjul (2196) 146
45 Team Oldboys (4514) 130 45 The Underdogs (4397) 120 45 Adventure Babies (4467) 145
46 Oure Højskole Adventure Boys (4362) 125 46 Team Mixed Tape (4402) 120 46 Quality Men, AaA (3609) 140
47 Team Hurup Thy Cykelmotion 2 (4541) 125 47 Team Last Minute... (4251) 120 47 Team Delta (75) 140
48 Team Thisgaard (4357) 125 48 AC-StramOp (4415) 115 48 Thrane & Thrane Adventure Team (674) 140
49 Måløvhøj (954) 125 49 Team Virklund Outdoor - Danmarks outdoor forstad (4502) 115 49 Riders (3927) 139
50 Minihepath (891) 120 50 Team Ivan (4457) 110 50 Team JA-hat 2 (4522) 135
51 Team Fellatio Nuggagren (4359) 120 51 Team Kerteminde Efterskole (3569) 110 51 Naturens_mænd/SOK multisport (4382) 135
52 "Nej nej, den anden højre!" (4396) 120 52 Piranhas (AR-Als) (83) 105 52 CAS Women (4259) 130
53 TSM/Sjöpung (SE) (4441) 115 53 Race Team + (4429) 105 53 JDRI (4244) 130
54 DARUde_med_sandstorm (4470) 115 54 Dåsen & Dunken (4380) 100 54 Ringkøbing Adventurerace og Trailrunning (RAT) (4051) 129
55 JGM (991) 115 55 Alpepiraterne (med uden Orson) (4543) 100 55 MobileFit (4166) 125
56 Still going strong (4494) 110 56 Røvlækre Racers / AR ALS (4272) 100 56 Bad decisions make great stories (4184) 125
57 Team Klostergaard (4475) 105 57 Team Chrimo (244) 95 57 Team TeMPo (4542) 125
58 Team JMK (4478) 105 58 IHS Sporhunde (4437) 95 58 Team MTJ (4588) 120
59 Team High 5 (4486) 100 59 Novo Nordisk Quality Systems (4351) 90 59 Team SKB (4368) 120
60 Team Adonis (4421) 100 60 Team AMRAP (4263) 90 60 Team SIW (SE) (4021) 120
61 Team Cowabunga (4001) 100 61 team hephepsepp (731) 80 61 Team Elektric Flashboys (90) 120
62 Team Iron Horseman (4473) 95 62 Trofæjægerne (4507) 75 62 CH2 - Copenhagen Adventure Sport (401) 115
63 Amatørerne (4480) 95 63 Team Superheroes (822) 115
64 Team Stædig Smølf (4521) 90 64 Den jysk-jødiske modstandsbevægelse (4532) 115
65 The Mico's (4430) 90 65 Team Træls (4496) 115
66 Vildfædrene (4069) 90 66 Riders Without Borders (486) 110
67 Team Sun Salutation with a twist (3846) 85 67 Apisfuglen (3602) 110
68 RipRapRup (4516) 80 68 Team Shamrock (97) 105
69 Team Hurup Thy Cykelmotion (2417) 105
70 Måløvhøj (954) 100
71 Oure Højskole Adventure Boys (4362) 100
72 Find Pumaen (4459) 100
73 HNIE The Haanings (4463) 100
74 Team Hurup Thy Cykelmotion 2 (4541) 95
75 Minihepath (891) 95
76 Det bliver koldt og mørkt - igen (45+) (3879) 95
77 Ridder Rune Racing (3678) 95
78 Full Gass (963) 90
79 Quality Ladies, AaA (1107) 90
80 "Nej nej, den anden højre!" (4396) 90
81 Team Mixed Tape (4402) 85
82 Team ROTATOR (4549) 85
83 CM2 - Copenhagen Adventure Sport (2187) 85
84 Team Last Minute... (4251) 80
85 Quality Mix, AaA (3544) 80
86 AC-StramOp (4415) 80
87 Team Tredje Hjul (4435) 80
88 TSM/Sjöpung (SE) (4441) 80
89 Team Ivan (4457) 75
90 Team Babiel (4379) 75
91 Team Fellatio Nuggagren (4359) 75
92 Team Virklund Outdoor - Danmarks outdoor forstad (4502) 75
93 Team JAP (4491) 70
94 Prinsesserne (4333) 70
95 Oure Efterskole - Team Front (4433) 70
96 JGM (991) 69
97 Spang & Nydahl (648) 69
98 Team Kerteminde Efterskole (3569) 69
99 Fit4Run.dk (4181) 68
100 Piranhas (AR-Als) (83) 68
101 Romkuglerne (4436) 68
102 The Underdogs (4397) 67
103 Team Saunagus (4373) 67
104 Team Oldboys (4514) 67
105 Alpepiraterne (med uden Orson) (4543) 66
106 Southern Storm (3605) 64
107 Race Team + (4429) 63
108 Team Thisgaard (4357) 62
109 Team Cowabunga (4001) 62
110 Røvlækre Racers / AR ALS (4272) 62
111 IHS Sporhunde (4437) 61
112 Team Birgitte (4460) 61
113 Dåsen & Dunken (4380) 59
114 Team JMK (4478) 59
115 DARUde_med_sandstorm (4470) 58
116 Team Adonis (4421) 58
117 Team Chrimo (244) 58
118 team hephepsepp (731) 57
119 IHS Ultrus <3 (4395) 57
120 Amatørerne (4480) 57
121 Still going strong (4494) 56
122 Team Klostergaard (4475) 55
123 Team AMRAP (4263) 55
124 Sure/Salte Sild (4202) 55
125 Vildfædrene (4069) 54
126 Team High 5 (4486) 54
127 The Mico's (4430) 54
128 Team Tango (4387) 53
129 Team Iron Horseman (4473) 53
130 Trofæjægerne (4507) 52
131 Damerne fra Slottet (4505) 51
132 Team Stædig Smølf (4521) 50
133 Team Sun Salutation with a twist (3846) 49
134 RipRapRup (4516) 48

U21 De 3 bedste resultater er gældende i den samlede stilling

Mix Overall
1 HNIE SILT (4248) 400 1 HNIE SILT (4248) 400
2 HNIE The Haanings (4463) 175 2 HNIE The Haanings (4463) 175
3 Tjek (4484) 160 3 Tjek (4484) 160
4 Hnie18/19 (4520) 150 4 Hnie18/19 (4520) 150

Fighter De 4 bedste resultater er gældende i den samlede stilling

Male Female Mix Overall
1 M.E.R (4385) 535 1 En kort, en lang og resten (4464) 375 1 fb hyggesport (415) 435 1 M.E.R (4385) 525
2 Futterne (2209) 350 2 The WATeam (122) 335 2 Ringkøbing Adventurerace og Trailrunning (RAT) (4051) 200 2 Futterne (2209) 350
3 Kratluskerne (4405) 295 3 Team Oure Kostgymnasium Goldbears (4361) 295 3 The Ice Ts (4350) 200 3 fb hyggesport (415) 319
4 TEAM TASTY BIGUM (4398) 200 4 Team Fjeldsters (4364) 200 4 Kramanda (4393) 200 4 En kort, en lang og resten (4464) 285
5 Team Sun Salutation with a twist (3846) 200 5 Team det Tredje Hjul (2196) 200 5 The Fantastic Four (4408) 200 5 Kratluskerne (4405) 275
6 Indisk Totaloplevelse (4353) 200 6 MPR (4420) 200 6 Team Ry Fit og Sund The Spinners (4465) 200 6 MPR (4420) 240
7 Terndrup CK (4544) 200 7 Team BBB (4451) 200 7 Urbandrive (4545) 200 7 The WATeam (122) 235
8 Team KRIK (4565) 200 8 team syd (4518) 200 8 Team-baloma (4554) 200 8 Team Oure Kostgymnasium Goldbears (4361) 205
9 Futterne_1 (4560) 175 9 Todbøllerne (4533) 200 9 TBD Silkeborg (4442) 175 9 TEAM TASTY BIGUM (4398) 200
10 Team Silverfox (4586) 175 10 Fuglekigger (4534) 175 10 Thy Stille! (4492) 175 10 Team Sun Salutation with a twist (3846) 200
11 Fædrene i 2.B (4360) 175 11 VIH Tøserne (4579) 175 11 Meep meep slow runners (4403) 175 11 Indisk Totaloplevelse (4353) 200
12 Team FUP (4424) 175 12 Turbo Trankjærs (4419) 175 12 Kerteminde Efterskole (4143) 175 12 Terndrup CK (4544) 200
13 AIO Young Stars (4432) 175 13 Team Maria og Anne (4482) 175 13 Bad decisions make great stories (4184) 175 13 Team KRIK (4565) 200
14 HCI Oldboys (4389) 160 14 Girl Squad (4384) 175 14 Team Tortuga (2334) 175 14 Futterne_1 (4560) 175
15 DVU Aabenraa (4283) 160 15 Det bliver koldt og yndigt (4346) 160 15 Franske Snax (4394) 160 15 Urbandrive (4545) 175
16 Sommergames 2 (4345) 160 16 Najbjerg (4349) 160 16 PitBuhl and the Power Piwer (4526) 160 16 The Ice Ts (4350) 175
17 Team FUBAR (4348) 160 17 Fru Termansen & fru Pallesen (4431) 160 17 Go Happy - Go Lucky (4386) 160 17 Ringkøbing Adventurerace og Trailrunning (RAT) (4051) 175
18 Team Supreme (4550) 160 18 En kort En lang (4044) 160 18 Team VIH Globerunners (4573) 150 18 Team FUP (4424) 175
19 Team Goforlocal.dk (4582) 150 19 Team ALT (4466) 160 19 Dynaudio 1 (4406) 150 19 AIO Young Stars (4432) 175
20 Felix Von Lookhausen (4365) 150 20 Speedy Gonzales (4462) 150 20 MPR (4420) 150 20 Team BBB (4451) 160
21 Ravens (4243) 150 21 Tøserne (4547) 150 21 Novo Nordisk Corporate Quality 3 (3842) 150 21 Fædrene i 2.B (4360) 160
22 Balle efterskole hold 5 (4413) 150 22 Outdoor fitness (4125) 150 22 Nybegynderne (3862) 145 22 Sommergames 2 (4345) 160
23 Chip og Chap (4458) 145 23 Team Oure Kostgymnasium Stjerne Mix (4407) 150 23 Romkuglerne (4436) 145 23 Bad decisions make great stories (4184) 160
24 Team afsporet (4312) 145 24 Team JA-hats koner (4506) 145 24 MME (4456) 140 24 DVU Aabenraa (4283) 160
25 Team Flæskesteg (4548) 145 25 ThomStok (4367) 140 25 Indian Summer (4474) 140 25 Todbøllerne (4533) 160
26 Oure Højskole Adventure Boys (4362) 140 26 Team godt grin (4503) 135 26 Sidst men ikke mindst (4577) 135 26 Thy Stille! (4492) 150
27 ATAA - Attitude (4230) 140 27 Laberlarverne (4372) 130 27 VIH Globerunners (4575) 130 27 Team Silverfox (4586) 150
28 Team Tværmark (4377) 140 28 Anaesthesisters (4513) 125 28 SIRAS Academy (4536) 125 28 Ravens (4243) 150
29 Adventure Efterskolen (4401) 135 29 Sejs padderne (4461) 120 29 Legendary Planeswalkers (4483) 120 29 Team Tortuga (2334) 150
30 ATAA - Succes (3963) 135 30 Team Masimo (4501) 110 30 The Fantastic Four (4408) 150
31 FMJ (4546) 130 31 Lunds Helte (4192) 105 31 Team FUBAR (4348) 145
32 ATAA - Confidence (4231) 125 32 T2J (4485) 100 32 Kerteminde Efterskole (4143) 145
33 AKTIVENTURE (3797) 120 33 Team Hassing (4371) 95 33 Team Maria og Anne (4482) 145
34 Guffes Gobler (4490) 115 34 Team Black Ninja (4488) 90 34 Fuglekigger (4534) 145
35 ATAA - Strength (4563) 110 35 Mille And The Hunks (3785) 85 35 Team Flæskesteg (4548) 145
36 Sommergames 1 (4344) 105 36 Team-baloma (4554) 140
37 MagicPandas (3825) 100 37 Team det Tredje Hjul (2196) 140
38 Team AANV (4171) 95 38 Turbo Trankjærs (4419) 140
39 Team Frank (3647) 90 39 Fru Termansen & fru Pallesen (4431) 140
40 Team Holm (4537) 85 40 Team Fjeldsters (4364) 140
41 Team NerdAlert (4487) 80 41 Felix Von Lookhausen (4365) 135
42 KLM Sugar Snaps (4374) 75 42 Kramanda (4393) 135
43 LÆS DET MED SMÅT...I ÅR! (4375) 70 43 Franske Snax (4394) 135
44 Skinny bastards (4517) 69 44 ATAA - Attitude (4230) 135
45 Team Adventure Scouts (4493) 68 45 Team Supreme (4550) 135
46 Team Ry Fit og Sund The Spinners (4465) 135
47 Team Goforlocal.dk (4582) 130
48 Team afsporet (4312) 130
49 ATAA - Succes (3963) 130
50 Girl Squad (4384) 130
51 HCI Oldboys (4389) 130
52 Meep meep slow runners (4403) 125
53 Dynaudio 1 (4406) 125
54 Outdoor fitness (4125) 125
55 team syd (4518) 125
56 FMJ (4546) 120
57 Team ALT (4466) 120
58 Romkuglerne (4436) 120
59 Team Tværmark (4377) 120
60 Oure Højskole Adventure Boys (4362) 120
61 Adventure Efterskolen (4401) 115
62 Balle efterskole hold 5 (4413) 115
63 Det bliver koldt og yndigt (4346) 115
64 Tøserne (4547) 115
65 VIH Tøserne (4579) 115
66 Team VIH Globerunners (4573) 110
67 En kort En lang (4044) 110
68 TBD Silkeborg (4442) 110
69 MME (4456) 105
70 Team Oure Kostgymnasium Stjerne Mix (4407) 105
71 ATAA - Confidence (4231) 105
72 AKTIVENTURE (3797) 100
73 Chip og Chap (4458) 100
74 Go Happy - Go Lucky (4386) 100
75 Guffes Gobler (4490) 95
76 PitBuhl and the Power Piwer (4526) 90
77 Novo Nordisk Corporate Quality 3 (3842) 90
78 ATAA - Strength (4563) 85
79 Najbjerg (4349) 75
80 Sommergames 1 (4344) 70
81 MagicPandas (3825) 69
82 Speedy Gonzales (4462) 68
83 Team AANV (4171) 67
84 Nybegynderne (3862) 66
85 Indian Summer (4474) 65
86 Sidst men ikke mindst (4577) 64
87 Team Frank (3647) 63
88 Team Holm (4537) 62
89 VIH Globerunners (4575) 61
90 Team NerdAlert (4487) 60
91 SIRAS Academy (4536) 59
92 Legendary Planeswalkers (4483) 58
93 KLM Sugar Snaps (4374) 57
94 Team JA-hats koner (4506) 56
95 LÆS DET MED SMÅT...I ÅR! (4375) 55
96 Team Masimo (4501) 53
97 Skinny bastards (4517) 52
98 ThomStok (4367) 51
99 Lunds Helte (4192) 50
100 Team godt grin (4503) 49
101 T2J (4485) 48
102 Laberlarverne (4372) 47
103 Team Adventure Scouts (4493) 46
104 Anaesthesisters (4513) 45
105 Team Hassing (4371) 44
106 Team Black Ninja (4488) 43
107 Sejs padderne (4461) 42
108 Mille And The Hunks (3785) 41

Forsvarets mesterskab De 3 bedste resultater er gældende i den samlede stilling

Male Mix Overall
1 Team FSGS, Challenge (4414) 200 1 Team TRR, Zweite Krankenwagengruppe, FIGHTER (4567) 200 1 Team FSGS, Challenge (4414) 200
2 RDAF AMPR - Challenge (4552) 175 2 RDAF AMPR - Challenge (4552) 175
3 Team ACW Challenge (4425) 160 3 Team ACW Challenge (4425) 160
4 Team BRSNJ, CHALLENGE (4535) 150 4 Team BRSNJ, CHALLENGE (4535) 150
5 Team Veterancentret, FIGHTER (4568) 145 5 Team Veterancentret, FIGHTER (4568) 145
6 Team JMTO/PLANS Fighter (4564) 140 6 Team JMTO/PLANS Fighter (4564) 140
7 Team JMTO, Fighter (4477) 135 7 Team JMTO, Fighter (4477) 135
8 MP, Fighter (4571) 130 8 MP, Fighter (4571) 130
9 Team TRR, 17-6, FIGHTER (4570) 125 9 Team TRR, Zweite Krankenwagengruppe, FIGHTER (4567) 125
10 Team TRR, Team Nyløn, FIGHTER (4572) 120 10 Team TRR, 17-6, FIGHTER (4570) 120
11 Team TRR, Team Nyløn, FIGHTER (4572) 115